Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Новина (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Новина (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Новина (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,21 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Короткий переказ твору Новина (Іван Сергійович Тургенєв)
Нежданов отримує місце домашнього вчителя в Сипягін в момент, коли дуже потребує грошей, ще більше в зміну обстановки. Тепер він може відпочити і зібратися з силами, головне ж - він «випав з-під опіки петербурзьких друзів».
У Петербурзі жив він у темній кімнатці з залізним ліжком, етажеркою, заставленій книжками, і двома немитими віконцями. У цю кімнату і з'явився одного разу солідний, зайве самовпевнений пан - відомий чиновному Петербургу Борис Андрійович Сипягін. На літо йому потрібен вчитель для сина, і флігель-ад'ютант князь Г. («здається, ваш родич») рекомендував саме Олексія Дмитровича.
При слові «родич» Нежданов миттєво червоніє. Князь Г. - один з його братів, які не визнають його, незаконнонародженого, але виплачують йому з волі покійного батька щорічну «пенсію». Олексій все життя страждає від двозначності свого становища. З цієї причини він так болісно самолюбний, так нервовий і внутрішньо суперечливий. Чи не з цієї причини і такий самотній?. Для збентеження у Нежданова приводів предостатньо. У прокуреній клітинці «княжого родича» Сипягін застав його «петербурзьких друзів»: Остродумова, Машуріну і Пакліна. Неохайні фігури, важкі і незграбні; недбала і старенька одяг; грубі риси обличчя, у Остродумова ще Порите віспою; гучні голоси і червоні великі руки. У їхньому вигляді, правда, «позначалося щось чесне, і стійке, і працьовите», але поправити враження це вже не могло. Паклін був до надзвичайності маленьким, непоказним людиною, дуже страждали від цього через пристрасної любові до жінок. При мізерному зростанні він був ще Сила (!) Сам-сонич (!). Втім, подобався студентам веселою жовчю і цинічною жвавістю (російський Мефістофель, як назвав його у відповідь на іменування російським Гамлетом Нежданов). Зачіпало Пакліна і неприховане недовіру до нього революціонерів.
Ось від цього всього відпочивав тепер Нежданов. Він не чужий був естетичному, писав вірші і ретельно приховував це, щоб «бути як всі».
У Сипягін великий кам'яний будинок, з колонами та грецьким фронтоном. За будинком прекрасний, доглянутий старий сад. Інтер'єр носить відбиток новітнього, делікатного смаку: Валентина Михайлівна цілком розділяє не тільки переконання, а й пристрасті чоловіка, ліберального діяча і гуманного поміщика. Сама вона висока і струнка, обличчя її нагадує про Сікстинської Мадонни. Вона звикла бентежити серцевий спокій, причому зовсім не для того, щоб завести особливі відносини з об'єктом свого обнадійливого уваги. Нежданов не уникнув його, але швидко зрозумів відсутність, так би мовити, вмісту в її ледь відчутною заклично і демонстрації нібито відсутності дистанції між ними.
Схильність її підпорядковувати і верховодити особливо очевидна у відносинах з Маріанною, племінницею чоловіка. Її батько, генерал, був засуджений за розтрату і відправлений до Сибіру, потім прощений, повернувся, але помер у крайній бідності. Невдовзі померла і мати, а Маріанну прихистив дядечко Борис Андрійович. Дівчина живе на положенні бідної родички, дає уроки французької синові Сипягіна і дуже тяготиться своєю залежністю від владної «тітоньки». Страждає вона і від свідомості, що оточуючим відомо про безчесті її родини. «Тітонька» вміє як би ненароком обмовитись про це перед знайомими. Взагалі ж вона вважає її нігілістка і безбожниць.
Маріанна не красуня, але приваблива, а прекрасним складанням нагадує флорентійську статуетку XVIII ст. Крім того, «від усього її істоти віяло чимось сильним і сміливим, стрімким і пристрасним».
Чи дивно, що Нежданов бачить в ній споріднену душу і звертає на неї свою увагу, не залишився без відповіді. Але в Маріанну пристрасно і безнадійно закоханий брат Валентини Михайлівни Сергій Михайлович Маркелов, негарний, похмурий і жовчний чоловік. На правах родича він буває в будинку, де головні принципи - свобода думок і терпимість, і за столом сходяться, скажімо, Нежданов і крайній консерватор Калломійцев , який не приховує нелюбові до нігілістам і реформ.
Несподівано виявляється, що Маркелов приїхав заради зустрічі з Нежданової, якому привіз лист «самого» Василя Миколайовича, що рекомендує їм обом взаємодіяти «в поширенні відомих правил».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Переказ скорочено Новина (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок