Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Фабіан (Еріх Кестнер)

Переказ скорочено Фабіан (Еріх Кестнер)

Назва:
Переказ скорочено Фабіан (Еріх Кестнер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,01 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Фабіан (Еріх Кестнер)
Разом з героєм роману Якобом Фабіаном ми проживаємо короткий відрізок часу - може бути, кілька тижнів або ще менше. За цей термін герой в основному терпить втрати - він втрачає роботу, втрачає близького друга, від нього йде кохана. Нарешті, він втрачає саме життя. Роман чимось нагадує полотна імпресіоністів. З летючих, як би необов'язкових діалогів і не занадто послідовних різнорідних подій раптом проступає картина життя, захопленою зненацька і відображеної з надзвичайною силою, різкістю і об'ємністю. Це розповідь про те, як серце не витримує гнітючого суперечності часу. Про ціну непоказного опору обставинам на рівні окремої особистості.
Дія відбувається в самому початку тридцятих років у Берліні. У Європи - велика зміна. «Вчителі пішли. Розклади уроків як не бувало. Старому континенті не перейти в наступний клас. Наступного класу не існує ».
Так позначає Свого часу головний герой. При цьому собі він з безжальною чесністю відводить роль глядача. «У інших людей є професія, вони просуваються вперед, одружуються, роблять дітей своїм дружинам і вірять, що все це має сенс. А він змушений, причому з власної волі, стояти під дверима, дивитися і час від часу впадати у відчай ».
Головна драма Фабіана в тому, що він занадто непересічна, глибока і моральна особистість, щоб задовольнитися вульгарними міщанськими цілями і цінностями. Він наділений ранимою, чуйною душею, незалежним розумом і гострої «сміхотворною потребою співучасті» у цих заходах. Проте всі ці якості виявляються непотрібними, незатребуваними. Фабіан належить до загубленого покоління. Зі шкільної лави він потрапив на фронт першої світової війни, а звідти повернувся з гірким досвідом ранніх смертей і хворим серцем. Потім він вчився, писав дисертацію з філософії. Прагнення до «співучасті» пригнало його до столиці, яку він характеризує як знавіснілий кам'яний мішок. Мати і батько залишилися в маленькому тихому містечку, де пройшло його дитинство. Вони ледве зводять кінці з кінцями, існуючи за рахунок крихітної бакалійної крамниці, де раз у раз доводиться уценивать нехитрий товар. Так що розраховувати героєві доводиться тільки на самого себе.
Коли ми зустрічаємося з Фабіаном, йому тридцять два роки, він знімає кімнату в пансіоні і працює в рекламному відділі сигаретної фабрики. До цього він працював у якомусь банку. Тепер весь день складає безглузді віршики до рекламних оголошень, а вечори вбиває за склянкою пива або вина. Його товаришами по чарці стають то веселі цинічні газетярі, то якісь дівчата сумнівної поведінки. Але життя Фабіана йде як би по двох руслах. Зовні вона неуважна, беззмістовна і повна злочинного легковажності. Однак за цим стоїть інтенсивна внутрішня робота, глибокі й точні роздуми про час і про себе. Фабіан - один з тих, хто розуміє суть пережитого суспільством кризи і з безсилою гіркотою передбачає близькі катастрофічні зміни. Він не може забути про те, що по країні розсипано безліч калік з знівеченими тілами та особами. Він пам'ятає вогнеметні атаки. Будь проклята ця війна, повторює він про себе. І задається питанням: «Невже ми знову до цього докотимося?»
Фабіан страждає, як може страждати сильний і талановита людина, що прагне врятувати людей від загрожує загибель і що не знаходить можливості це зробити. Ніде Фабіан не поширюється про ці переживання, навпаки, йому властива їдка іронічна самооцінка, він про все говорить глузливо і зовні приймає життя, яка вона є. Але читачеві все ж можна заглянути в глиб його душі і відчути її нестерпний біль.
У Берліні ростуть суспільна апатія і зневіра у здатність уряду поліпшити економічне становище. Над країною висить гнітючий страх інфляції та безробіття. Два полярних табори - комуністи і фашисти - крикливо намагаються довести кожен свою правоту. Проте герой роману далекий і від тих, і від інших. Характерний епізод, коли Фабіан удвох з другом Стефаном Лабуда вночі на мосту застають перестрілку двох таких горе-політиків. Спочатку друзі виявляють пораненого комуніста, яким надають допомогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Фабіан (Еріх Кестнер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок