Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Склянка води, або Наслідки і причини (Ежен Скриб)

Переказ скорочено Склянка води, або Наслідки і причини (Ежен Скриб)

Назва:
Переказ скорочено Склянка води, або Наслідки і причини (Ежен Скриб)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Склянка води, або Наслідки і причини (Ежен Скриб)
Початок XVIII ст. Англія разом з Австрією, Пруссією та іншими країнами веде нескінченну і виснажливу війну за іспанську спадщину проти франко-іспанської коаліції. Англією править слабохарактерний і поступлива королева Анна, яка не приймає рішень, не порадившись з тими, хто її оточує. По суті кермо влади - в руках леді Черчиль, герцогині Мальборо. Це жінка твердого розуму, рішуча і смілива, досвідчених у палацових інтригах. Її чоловік, знаменитий і жадібний маршал Мальборо, командує англійською армією і зовсім не зацікавлений у припиненні війни, яка виснажує державну скарбницю, але вдало наповнює його кишені.
Партії Мальборо, тобто партії вігів, протистоїть опозиція торі. Її очолює Генрі Сен-Джон, віконт Болінброк, захоплений політичний гравець, який на бурхливих засіданнях парламенту дихає на повні груди, як англійська матрос в море. До двадцяти шести років він бездумно насолоджувався життям і витрачав свій стан, поки воно не зникло. Щоб поправити справи, він одружується на чарівній жінці з мільйонним приданим і мільйоном капризів і недоліків.
Подружнє життя скоро стає нестерпним, Болінброк розлучається з дружиною і пристрасно захоплюється політикою. Його дружина належить до партії вігів. Природно, він примикає до партії торі. Він виступає в парламенті з закликами укласти мир з Францією і публікує гнівні статті про корупцію в армії у своїй газеті «Екзамінейтер». Болінброк намагається домогтися аудієнції у королеви Анни для французького посла маркіза де Торсі. У цьому йому може допомогти Артур Мешем, вартове офіцер в палаці.
Два роки тому цей загубився в Лондоні юний провінційний дворянин збирається кинутися в Темзу, тому що у нього немає двадцяти п'яти гіней. Болінброк дає йому двісті гіней і рятує від загибелі. Мешем сподівається передати королеві прохання про посаду при дворі і одного разу йому майже вдається прорватися крізь натовп біля карети, коли світський чепурун відштовхує його і клацає по носі. Однак прохання подано і Мешем отримує запрошення на аудієнцію, але коли він відправляється в палац, екіпаж всі того ж чепуруна обдає брудом його єдиний пристойний камзол. Здавалося б, все втрачено, але несподівано у нього з'являється таємничий покровитель - він отримує місце пажа королеви, потім чин прапорщика гвардійського полку і надії на нові благодіяння з єдиною умовою - він не повинен одружуватися.
Між тим він палко закоханий в чарівну Абігайль, яка служила в ювелірному магазині, поки його господар не збанкрутував. Тепер же їй обіцяно місце при дворі, причому обіцянку виходить також від таємничої благодійниці, якою виявляється сама королева. Однак призначення залежить від всесильної леді Мальборо. Наївна Абігайль сподівається, що леді Мальборо допоможе їй, так як вона її родичка, дочка вступив у нерівний шлюб кузена леді Мальборо. Болінброк пояснює дівчині, що підступності герцогині немає межі. Болінброк, Мешем і Абігайль укладають оборонний і наступальний союз проти леді Мальборо.
Болінброк розраховує, що, якщо Абігайль отримає місце при дворі, він зможе впливати на королеву. В обов'язки мешем входить щоденно подавати королеві газету «Модні люди» - усі інші джерела інформації виключені фавориткою. Мешем береться передавати королеві листа маркіза де Торсі, посланника Людовика XVI, і газету «Екзамінейтер» з викривальною статтею Болінброка проти партії Мальборо. Однак герцогиня перехоплює «незаконні вкладення» і уїдливо повідомляє Болінброку, що він у неї в руках - вона скупила за безцінь всі його боргові зобов'язання і має намір запроторити його до в'язниці. Болінброк в захопленні, що у нього такий гідний супротивник, і збирається нанести черговий удар у парламенті.
Тим часом Мешем зустрічає в палацовому парку свого давнього кривдника і вбиває його в поєдинку. Його ніхто не бачив, але йому загрожує смертна кара у відповідності із суворим законом про дуелі. Він повинен бігти. Болінброку вдається передати королеві записку, в якій він обережно рекомендує Абігайль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Склянка води, або Наслідки і причини (Ежен Скриб)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок