Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Заручник (Брендан Біен)

Переказ скорочено Заручник (Брендан Біен)

Назва:
Переказ скорочено Заручник (Брендан Біен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Заручник (Брендан Біен)
Дія I
Різношерсті мешканці одного дублінського будинку в цей вечір перебували у стані більш нервовому і жвавому, ніж звичайно: господар, мусью, виводив несамовиті пасажі на волинці; повії жіночої статі цапа з завдають шкоди їх промислу колишніми юнаками - Ріо Ритою і Принцесою Грейс; одна дівчинка влаштувала було скандал через те, що її клієнт виявився поляком, тобто комуністом, але його фунти все ж примирили добру католичку з перспективою протиприродною зв'язку; в кімнаті містера Мелліді застукали члена благодійного товариства міс Гілкріст і з ганьбою вигнали, хоча було досить разок глянути на цю особу, щоб зрозуміти, що на життя вона може заробляти чим завгодно, тільки не своїм тілом.
Солідні ж патріоти Ірландської республіки - Пат, трохи не сорок років тому (на дворі, в сенсі на сцені, рік 1958-й) позбувся ноги у славетних боях з королівськими військами і з тієї пори складається керуючим при будинку мусью, і його подруга і помічниця, відставна співробітниця борделя Мег - просто напружено чекали якогось події, коротаючи очікування за бесідою про життя-буття. З цієї бесіди головним чином глядач і дізнається, що це за будинок, хто в ньому живе і що тут повинно було статися нині пізніше ввечері.
Почнемо з господаря. Його батько був єпископом (спокійно: не справжнім - протестантським), а мати - ірландкою, і ось з-за цього останнього обставини він як-то в юності раптом усвідомив себе волелюбним кельтом: почав вивчати ірландську мову, став вбиратися в картату спідницю і грати у кельтський футбол; в послідувала за Великоднім повстанням п'ятирічної війні з Англією він був чи то генералом, чи то капралом, а може, і адміралом (Пат не бачив великої різниці між цими званнями - звучать якось схоже); чудное прозвання мусью він прийняв, не бажаючи іменуватися «містером» - цим осоружним слівцем зі словника окупантів. Однак на шляху ірландського патріотизму мусью чекали суцільні сумні розчарування, які й підірвали його розум, але не дух: почати хоча б з того, що його ірландський розуміли лише фахівці з Оксфорда, але ніяк не співвітчизники по матері, а на довершення всього вожді повстанців за здорово живеш віддали англійцям шість північних графств.
Після війни (а для нього вона триває і по нею пору) мусью влаштував у своєму домі щось на зразок зимових квартир для ветеранів Республіканської армії, але грошики-то потрібні, і тому господарський Пат за розумну плату став пускати повій, злодіїв і інших покидьків , якісь тепер і становили основну масу квартирантів; мусью, втім, свято вірив, що все це - патріоти, що постраждали за вірність ідеї. Про господаря будинку Пат тримався двох твердих думок, анітрохи не переймаючись тим, що одне виключало інше: те мусью у нього опинявся непохитним борцем за ірландське справу, а то недоумкуватих старим, зайнятим цілковитою нісенітницею. Приблизно такий же був і його погляд на теперішню діяльність Ірландської республіканської армії.
Саме з діяльністю Іра і було пов'язане подія, якого всі чекали. Річ у тому, що на наступний ранок у Белфасті повинен був бути повішений вісімнадцятирічний ірландець, який застрелив англійської поліцейського. У відповідь на це звірство окупантів Іра вирішила взяти в заручники англійського солдата і розстріляти його, якщо вирок у Белфасті буде приведений у виконання. Як урочисто оголосив мусью, заручник буде міститися в його будинку.
Нарешті біля дверей Пат побачив чоловіка в напіввійськової формі і зі значком, що сповіщає зустрічних про те, що його володар бажає розмовляти тільки по-ірландськи. «Офіцер Іра», - здогадався Пат. Так воно і було. Провівши рекогносцировку, офіцер пішов, а незабаром по радіо передали, що в Ольстері з танців трьома невідомими викрадено англійський солдат. "Трохи пізніше офіцер повернувся в супроводі двох республіканських волонтерів і полоненого, відверто дивується, кому і навіщо знадобилося псувати йому приємний вечір.
Дія II
Англієць був зовсім юний, звали його Леслі, в армії служив без року тиждень. До деякого розчарування мешканців будинку мусью, його безвуса фізіономія не несла і тіні звіриного оскалу окупаційного режиму, але ця обставина не зменшило загального інтересу до полоненого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Заручник (Брендан Біен)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок