Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Котлован (Андрій Платонов)

Переказ скорочено Котлован (Андрій Платонов)

Назва:
Переказ скорочено Котлован (Андрій Платонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Котлован (Андрій Платонов)
«В день тридцятиліття особистого життя Вощеву дали розрахунок з невеликого механічного заводу, де він здобував кошти для свого існування. У звільнення документі йому написали, що він усувається з виробництва внаслідок зростання слабосильного в ньому і задумі серед загального темпу праці». Вощев йде в інше місто. На пустирі в теплій ямі він влаштовується на нічліг. Опівночі його будить людина, що косить на пустирі траву. Косар каже, що скоро тут почнеться будівництво, і відправляє Вощева в барак: «Іди туди і спи до ранку, а вранці ти з'ясувати».
Вощев прокидається разом з артіллю майстрових, які годують його і пояснюють, що сьогодні починається на будівництво єдиного будинку, куди увійде на поселення весь місцевий клас пролетаріату. Вощеву дають лопату, він стискає її руками, наче хотів добути істину з земного праху. Інженер вже розмітив котлован і каже робітникам, що біржа повинна надіслати ще п'ятдесят осіб, а поки що треба починати роботи ведучою бригадою. Вощев копає разом з усіма, він «подивився на людей і вирішив сяк-так жити, раз вони терплять і живуть: він разом з ними стався і помре в свій час нерозлучно з людьми».
Землекопи поступово обживаються і звикають працювати. На котлован часто приїжджає товариш Пашкин, голова окрпрофсовета, який стежить за темпом робіт. «Темп тихий, - каже він робітникам. - Навіщо ви шкодуєте піднімати продуктивність? Соціалізм обійдеться і без вас, а ви без нього проживете дарма і помрете ».
Вечорами Вощев лежить з відкритими очима і сумує про майбутнє, коли все стане загальновідомим і поміщеним у скупе відчуття щастя. Найбільш свідомий робітник Сафронов пропонує поставити в бараці радіо, щоб слухати про досягнення і директивах, інвалід, безногий Жачев, заперечує: «Краще дівчинку-сирітку привести за ручку, ніж твоє радіо».
Землекоп Чіклін знаходить в покинутій будівлі кахельного заводу, де колисьйого поцілувала хазяйська дочка, вмираючу жінку з маленькою донькою.Чіклін цілує жінку і дізнається по залишку ніжності в губах, що це та сама дівчина, яка цілувала його в юності. Перед смертю мати каже дівчинці, щоб вона нікому не зізнавалася, чия вона дочка. Дівчинка запитує, чому помирає її мати: від того, що буржуйка, або від смерті? Чіклін забирає її з собою.
Товариш Пашкин встановлює в бараці радіорупор, з якого лунають щохвилинні вимоги у вигляді гасел - про необхідність збору кропиви, обрізання хвостів і грив у коней. Сафронов слухає і шкодує, що він не може говорити назад в трубу, щоб там дізналися про його почутті активності.Вощеву і Жачеву стає так соромно від довгих промов по радіо, і Жачев кричить: «Зупиніть цей звук! Дайте мені відповісти на нього! »Наслухавшись радіо, Сафронов без сну дивиться на сплячих людей і з прикрістю висловлюється:« Ех ти, маса, маса. Важко організувати з тебе скелет комунізму! І що тобі треба? Стерві такий? Ти весь авангард, гадина, замучила! »
Дівчинка, яка прийшла з Чікліним, запитує в нього про риси меридіанів на карті, і Чіклін відповідає, що це загородки від буржуїв. Увечері землекопи не включають радіо, а, наївшись, сідають дивитися на дівчинку і запитують її, хто вона така. Дівчинка пам'ятає, що їй казала мати, і розповідає про те, що батьків не пам'ятає і при буржуїв вона не хотіла народжуватися, а як став Ленін - і вона стала. Сафронов робить висновок: «І глибока наша радянська влада, раз навіть діти, не пам'ятаючи матері, вже чують товариша Леніна!»
На зборах робочі вирішують направити в село Сафронова і Козлова з метою організації колгоспного життя. У селі їх вбивають - і на допомогу сільським активістам приходять інші землекопи на чолі з Вощев і Чікліним. Поки на Організаційному Дворі проходять збори організованих членів і неорганізованих одноосібників, Чіклін і Вощев збивають неподалік пліт.Активісти позначають по списку людей: бідняків для колгоспу, куркулів - для розкуркулення. Щоб точніше виявити всіх куркулів, Чіклін бере на допомогу ведмедя, що працює в кузні молотобійцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Котлован (Андрій Платонов)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок