Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Альбер Камю (1913 – 1960)

Альбер Камю (1913 – 1960)

Назва:
Альбер Камю (1913 – 1960)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,19 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Альбер Камю (1913 – 1960)
МЕТАФІЗИКА АБСУРДУ ТА ЕТИКА ТРАГІЧНОГО СТОЇЦИЗМУ
В РОМАНІ АЛЬБЕРА КАМЮ «ЧУМА»
Мета уроку: розглянути міфічно багатоплановий образ чуми в романі; обговорити антифашистський і екзистенціальний смисл роману; активізувати інтелектуальну та пізнаваль-ну діяльність учнів; виховувати інтерес до вивчення філо-софських поглядів письменника та світового літературно-го процесу. Епіграф:
«Його стійкий гуманізм, вузький і чистий, суво-рий і чуттєвий, вів сумнівну у своєму результаті битву проти нищівних і потворних віянь нашого 1 часу».
Оформлення дошки:
Тема: Жан-Поль Сартр
Боротьба людської спільноти проти конкретного зла
«Чума», 1947 р.
роман-притча
людина — зло
чума — світове зло (повсякчас присутнє в нашому житті)
Людина має зробити вільний вибір, щоб стати Людиною == бунт.
1) хвороби;
2) війна;
3) смертні судові вироки;
4) фанатизм церкви та
Людина може «вкляк-нути навколішки» == змиритися
політичних партій;
5) загибель невинної
дитини в лікарні
Що таке життя?
Що значить зберегти гідність перед наступом стихії зла?
зміст уроку
І. Слово вчителя.
а) екзистенціалізм як течія модернізму;
б) філософська основа екзистенціалізму (засновники і пред-ставники).
Екзистенціалізм виник як філософська течія (М. Хайдеггер і К. Ясперс у Німеччині, М.Мерло-Понті й Г. Мар-сель у Франції, М. Бердяєв і Л. Шестов у Росії), але на пізніх етапах свого руху став переважно течією літератур-ною, проявившись у творчості численних західноєвропейських і американських письменників середини й другої по-ловини XX ст. Тими ж інтелектуалами, які здійснили перехід екзистенціалізму в літературу, були французи Жан-Поль Сартр і Альбер Камю.
Особистість у екзистенціалістів самотня й самоцільна, її буття — це переважно протидія середовищу, іншому, а також суспільству, державі, які нав'язують їй свою волю, свої закони й мораль, відчужують її, прагнуть перетвори-ти у знаряддя, в засіб чи функцію. Ідея самотності й відчу-женості особистості є однією із провідних у філософії й літературі екзистенціалізму. Щодо Камю, то у нього й «аб-сурдні герої» не сприймають природу як чужу й ворожу стихію.
в) життя і творча спадщина Альбера Камю;
г) екзистенціальна концепція абсурдності буття та існу-вання людини в «Міфі про Сізіфа». Особливо зближує Камю - мислителя з екзистенціалістами ідея абсурдності буття, на якій він переважно й зосеред-жується. Він визначав абсурд як «метафізичний стан лю-дини у світі», отже як фундаментальну проблему людсь-кого буття. Причому для Камю, як, зрештою, і для інших екзистенціалістів, абсурдність є породженням самоусвідом-лення людини у світі. «Абсурдна свідомість» породжує те, що називають «абсурдністю світу» — світу, в якому «вмер Бог», в якому людина втратила віру у своє безсмертя і у вищий сенс буття і свого призначення. Світ, як такий, не є ні абсурдним, ні розумним, він є поза людською реальні-стю, байдужою до «вимог розуму» й бажань людини.
Камю вважав, що наукові досягнення не наближають нас до пізнання людського сенсу буття, не дають відповіді на глибинні екзистенційні питанням для чого ми прийшли у світ і в чому сенс нашого буття поза самим актом біоло-гічного існування? Це ті екзистенційні питання, відповіді на які давала релігія, але, на думку Камю, відповіді ілю-зорні, що вже не можуть задовольнити «мислячу трости-ну» новітньої доби. Неспроможна дати відповіді на ці пи-тання й філософія, збиваючись на теологічні моделі, тобто приписування світові якоїсь вищої цілі, запрограмованої в об'єктивному ході речей.
Всі ці питання трактуються Камю в його першому ве-ликому філософському творі-есе «Міф про Сізіфа», який має підзаголовок «Етюд про абсурд». Камю проголошу-вав: «Поза людським розумом немає абсурду. Отже, разом зі смертю зникає й абсурд, як і все інше. Але абсурду немає і поза світом». Абсурд існує лише в «людському всесвіті», і виникає він із протистояння людської свідо-мості нерозумному й непроникному світові, з усвідомлен-ня закинутості людини в цей світ і її минущості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Альбер Камю (1913 – 1960)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок