Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Влада темряви, або Кігтик загруз, всій пташціпрірву (Лев Миколайович Толстой)

Переказ скорочено Влада темряви, або Кігтик загруз, всій пташціпрірву (Лев Миколайович Толстой)

Назва:
Переказ скорочено Влада темряви, або Кігтик загруз, всій пташціпрірву (Лев Миколайович Толстой)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Влада темряви, або Кігтик загруз, всій пташці
прірву (Лев Миколайович Толстой)
Осінь. У просторій хаті заможного, хворобливого мужика Петра - дружина Онися, Килина, його дочка від першого шлюбу, співають пісні. Сам господар вкотре кличе і лає, погрожуючи розрахувати Микиту, чепуристого хлопця років двадцяти п'яти, працівника ледачого і гулящого. За нього з люттю заступається Онися, а Анютка, їх десятирічна дочка, вбігає в світлицю з розповіддю про приїзд Мотрони і Якима, батьків Микити. Почувши про майбутню Нікітіної одруження, Онися «роздратувався [...] рівно вівця кругова» і ще злісний накинулася на Петра, задумавши будь-якими засобами розладнати весілля. Килина знає таємні наміри мачухи. Микита відкриває Онисії бажання батька насильно женити його на дівці-сироті Маринці. Онися попереджає: якщо що ... «Життя наважуся! Згрішила я, закон руйнувала, та вже не ворочатися стати ». Як Петро помре, обіцяє взяти Микиту в будинок господарем і разом покрити всі гріхи.
Мотрона застає їх обнявшись, співчуває Анісьіной життя зі старим, обіцяє завадити Якиму і наостанок, таємно змовившись, залишає їй сонних порошків, зілля обпоїти чоловіка - «ніякого духу немає, а сила велика ...».Засперечався за Петра з Якимом, Матрона порочить дівку Марину, артільну куховарку, яку Микита обдурив, живучи раніше на чавунці. Микита ліниво відмикається на людях, хоч і «боязно в неправді божитися». На радість Мотрони сина залишають у працівниках ще на рік.
Від Анюти Микита дізнається про прихід Марини, про її підозри і ревнощів.Килина чує з комори, як Микита прогнав Марину: «Образив ти її [...] так-то і мене скривдиш [...] пес ти».
Минає шість місяців. Вмираючий Петро кличе Онисію, велить послати Килину за сестрою. Онися зволікає, шукає гроші і не може знайти. Як би випадково провідати сина приходить Мотрона зі звісткою про весілля Маринки з вдівцем Семеном Матвійовичем. Віч-на-віч перемовляються Мотрона з Онисією про дію порошків, але Мотрона попереджає тримати все в таємниці від Микити - «жалос-тів дуже». Онися трусить. У цей момент, тримаючись за стінку, на ганок виповзає Петро і просить в який раз послати Анютка за сестрою Мартою. Мотрона відправляє Онисію негайно Ошаров всі місця, щоб знайти гроші, а сама сідає на ганку з Петром. До воріт під'їжджає Микита Господар розпитує його про оранці, прощається, і Мотря веде його у хату. Онися метається, молить про допомогу Микиту. Гроші відшукуються прямо на Петра - намацала Мотрона, квапить Онисію до приходу сестри скоріше ставити самовар, а сама наставляє Микиту перш за все «грошики не упустити», а вже потім і «баба в руках буде». «Якщо [...] похропувати почне [...] їй відкоша можна зробити». А тут і Онися вибігає з хати, бліда, поза себе, несучи під фартухом гроші: «Помер ніяк. Я знімала, він і не відчув ».Мотрона, користуючись її розгубленістю, тут же передає гроші Микиті, випередивши прихід Марфи і Килини. Починають обмивати небіжчика.
Проходить ще дев'ять місяців. Зима. Онися ненарядная сидить за станом, тче, чекає з міста Микиту з Килиною і, разом з працівником Митричев, Анютою і заглянув на вогник кумою, обговорюють Акулінін наряди, безсоромність («растрепа-дівка, нехалявая, а тепер розцяцьковані, роздулася, як булька на воді, я, каже, господиня »), злий норов, невдалі спроби видати її заміж так сплавити швидше, безпутність і пияцтво Микити.« обплели мене, взули так спритно [...] Нічого-то я здуру не помічала [...] а в них согласье було », - стогне Онися.
Відчиняються двері. Входить Акім просити у Микити грошей на нову коняку.За вечерею Онися скаржиться на «пустощі» і неподобства Микити, присоромити просить. На що Аким відповідає одне: «... Бога забули» і розповідає про гаразд життя-буття Маринки.
Микита п'яний, з мішком, вузлом і з покупками в папері зупиняється на порозі і починає кураж, не помічаючи батька. Слідом йде розряджена Килина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Влада темряви, або Кігтик загруз, всій пташціпрірву (Лев Миколайович Толстой)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок