Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Фанатизм, або Пророк Магомет (Вольтер)

Переказ скорочено Фанатизм, або Пророк Магомет (Вольтер)

Назва:
Переказ скорочено Фанатизм, або Пророк Магомет (Вольтер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,25 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Фанатизм, або Пророк Магомет (Вольтер)
В основу сюжету цієї трагедії Вольтера лягли події з життя арабських племен Аравії, пов'язані з поширенням ісламу і діяльністю релігійного реформатора Магомета. Автор писав: «Я знаю, що Магомет не здійснював такого саме зради, яке становить сюжет моєї трагедії. Мета моя не в тому лише, щоб вивести на сцені правдиві події, але в тому, щоб правдиво зобразити звичаї, передати справжні думки людей, породжені обставинами, в яких люди ці опинилися, і, нарешті, показати, до якої жорстокості може дійти злісний обман і які жахи здатний творити фанатизм. Магомет у мене - не що інше, як Тартюф зі зброєю в руках ». Дія п'єси Вольтера розгортається в Мецці близько 630 р.
Шейх Мекки, Зопір, це є сигналом про Магомета, його найлютішого ворога, підкорити місто. Сім'я Зопіра була винищена Магометом, тому він дуже прив'язаний до полоненої їм юної Пальмірі, яку Магомет вважає своєю рабинею і вимагає її повернути, тому що вона виросла в Медині, місці, вже зверненому в іслам. Там він володар і кумир. Дівчина цінує доброту і м'якість Зопіра, але просить його виконати волю Вчителя і повернути її до Медіни. Шейх відповідає відмовою, пояснюючи, що він не бажає потурати вкравши в довіру Пальміри тирану.
Сенатор Фанор доповідає Зопіру про появу в місті Омара, воєначальника Магомета, з почтом. Омар за шість років до цього «пішов у похід, щоб Мекку захистити, і, відтіснивши війська зрадника і злодія, раптом перейшов до нього, не убоясь ганьби». Тепер від імені Магомета він пропонує світ, клянеться, що це не лукавство і на доказ згоден дати в заручники молодого Сеїд. Омар приходить на переговори з Зопіром, і шейх нагадує посланцеві, ким був десять років тому його прославлений владика: «простий погонич, шахрай, бродяга, чоловік невірний, нікчемний базіка, обманщик безприкладний». Засуджений судом до вигнання за бунт, він пішов жити в печери і, краснобайствуя, став спокушати народ. Не заперечуючи таланту і розуму Магомета, Зопір відзначає його злопам'ятність і жорстокість: «тиранів мстиві ще не знав Схід». Воєначальник ж, терпляче вислухавши шейха, пропонує йому назвати ціну за Пальміру і світ. Зопір з гнівом відкидає цю пропозицію, і Омар заявляє, що він у такому випадку спробує схилити на бік Пророка сенат.
Закохані Сеїд і Пальміра безмірно щасливі, зустрівшись знову. Коли шейх викрав Пальміру, Сеїд не знаходив собі місця від горя, але тепер його улюблена поруч і він сподівається її звільнити. Молоді люди вірять, що Магомет з'єднає їх дві долі в одну. А Пророк між тим наближався до воріт стародавньої Мекки. Омар зміг переконати сенат впустити до міста того, хто був неправедним судом вигнаний з нього. Він для одних - тиран, а для інших - герой ... Відкриваючи Омару свою таємницю, Магомет зізнається, що його заклики до миру - міф, він хоче лише отримати вигоду з віри людей у посланця Бога, здатного зупинити полум'я війни. Його мета - підкорити Мекку і знищити Зопіра. Крім того, Пальміра і Сеїд, незважаючи на їх відданість Магомета, є його ворогами - так він заявляє Омару. Пророк любить Пальміру а, дізнавшись, що вона віддала перевагу раба, він приходить у лють і думає про помсту.
Зустріч Зопіра і Магомета відбулася. Шейх відкрито звинувачує Магомета: «упровадившись підкупом, і лестощами, і обманом, нещастя ти приніс усім підкореним країнам, і, в град святий вступивши, можливість ти, лиходій, нав'язувати нам брехня релігії своєї!» Магомет нітрохи не збентежений цими промовами і пояснює Зопіру , що народ готовий поклонятися тепер будь-якому, лише б новому ідолу, тому настав його час, Зопір ж повинен не пручатися, а добровільно віддати владу. Лише одна обставина похитнуло впевненість шейха. Магомет повідомляє, що викрадені діти Зопіра не загинули, вони виховувалися між слуг Пророка. Тепер їх доля залежить від розсудливості батька. Якщо Зопір без бою здасть місто і оголосить народу, що лише Коран - єдиний закон, а Магомет - пророк Бога, то він знайде і дітей, і зятя. Але Зопір відкидає цю пропозицію, не бажаючи віддавати країну в рабство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Фанатизм, або Пророк Магомет (Вольтер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок