Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Місяць у селі (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Місяць у селі (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Місяць у селі (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Місяць у селі (Іван Сергійович Тургенєв)
Поява нового обличчя в селі - завжди подія. Коли влітку 184 ... в багатому маєтку Іслаевих з'явився новий домашній вчитель, вже сформовану рівновагу виявилося деяким чином порушеним або, у всякому разі, поколебленний.
З першого ж дня полюбив Олексія Миколайовича його учень - десятирічний Коля Ісла. Вчитель змайстрував йому лук, ладить повітряного змія, обіцяє навчити плавати. А як спритно лазить він по деревах! Це. вам не старий нудний Шааф, викладає йому німецький.
Легко і весело з новим учителем і сімнадцятирічної вихованці Іслаевих Вірі: ходили дивитися греблю, ловили білку, довго гуляли, багато дуріли. Двадцятирічна служниця Катя теж помітила молодої людини і якось змінилася до Матвія, яка доглядає за нею.
Але найбільш тонкі процеси відбулися в душі господині - Наталії Петрівни Іслаевой. Її Аркадій Сергійович постійно зайнятий, вічно щось будує, удосконалює, приводить в порядок. Наталі ж Петрівні чужі і нудні господарські турботи чоловіка. Нудні і розмови одного вдома Ракітіна, Та й взагалі, він завжди під рукою, його не треба завойовувати, він абсолютно ручний, безпечний: «Наші відносини так чисті, так щирі <...> Ми з вами маємо право не тільки Аркадію, але всім прямо в очі дивитися ... »І все-таки подібні відносини не зовсім природні. Його почуття так мирно, воно її не хвилює ....
Ракітін турбується, що останнім часом Наталія Петрівна постійно не в дусі, в ній відбувається якась зміна. Не по відношенню чи до нього? При появі Олексія Миколайовича вона явно пожвавлюється. Це помітив і Шпігельскій, повітовий лікар, який приїхав допомогти Большінцову посватати Віру. Претенденту сорок вісім років, незграбний, нерозумний, неосвічений. Наталія Петрівна здивована пропозицією: Віра так ще молода ... Однак, побачивши, як Віра шепоче щось Бєляєву і обидва сміються, вона все ж повертається до розмови про сватання.
Все більше турбується Ракітін: не починає він набридати їй? Нічого немає утомительнее невеселого розуму. У нього немає ілюзій, але він сподівався, що її спокійне відчуття з часом ... Так, зараз його положення досить смішно. Ось Наталя Петрівна поговорила з Бєляєвим, і відразу в особі жвавість і веселість, який ніколи не бувало після розмови з ним. Вона навіть по-дружньому зізнається: цей Бєляєв справив на неї досить сильне враження. Але не треба перебільшувати. Ця людина уразив її своєю молодістю - і тільки.
Наодинці з собою вона як би спохвачується: час припинити все це. Верин сльози у відповідь на пропозицію Большінцова немов повернули їй здатність бачити себе в правдивому світлі. Нехай дівчинка не плаче. Про Большінцове немає вже й мови. Але ревнощі спалахує знову, коли Віра зізнається, що Бєляєв подобається їй. Наталії Петрівні тепер ясно, хто суперниця. «Але стривайте, не все ще скінчено». І тут же жахається: що це вона робить? Бідну дівчинку хоче заміж видати за старого. Невже вона ревнує до Віри? Та що вона, закохана, чи що? Ну так, закохана! Уперше. Але пора схаменутися. Мішель (Ракітін) повинен допомогти їй.
Ракітін вважає, що треба порекомендувати вчителю виїхати. Та й він сам поїде. Раптом з'являється Ісла. Чому це дружина, спершись на плече Ракітіна, притискає хустку до очей? Михайло Олександрович готовий порозумітися, але трохи пізніше.
Наталія Петрівна збирається сама оголосити Бєляєву про необхідність виїхати. Заодно дізнається (втриматися неможливо), чи точно йому подобається ця дівчина? Але з розмови з вчителем з'ясовується, що він зовсім не любить Віру і сам готовий сказати їй про це, тільки навряд чи після цього йому зручно буде залишатися в будинку.
Тим часом Ганна Семенівна, матінка Іслаева, теж була свідком сцени, що збудив ревнощі сина, Лізавета Богданівна повідомляє цю новину Шпігельскому, але той заспокоює: Михайло Олександрович ніколи не був людиною небезпечним, у цих розумників всі язичком виходить, базіканням. Сам же він не такий. Його пропозиція Лисавета Богданівні походить на пропозицію ділове, і воно вислухано цілком прихильно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Місяць у селі (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок