Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Любов Пономаренко Гер переможений

Переказ скорочено Любов Пономаренко Гер переможений

Назва:
Переказ скорочено Любов Пономаренко Гер переможений
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,20 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Любов Пономаренко
Гер переможений
Полонені німці зводили житловий квартал. Спочатку вони боялися, не любили цей народ, але коли звівся фундамент, стали по-доброму, старанно приладнувати цеглинку до цеглинки.
Весною Фрідріх скопав грядку й посадив нагідки. Як тільки він пішов, ми, діти, розорили все те, ще й хрестик із прутків поставили. Місто давно не сердилося на німців, удови навіть жаліли, приносили дещо з одягу, їжу.
Фрідріх часто показував фотокартку двох чепурних дівчаток у білих сукенках і білих черевичках, але ми все одно його дратували, кидали в нього грудки землі. Під осінь Фрідріх страшно кашляв. Охоронець пригощав його цигаркою і дозволяв лежати під стіною. Німець робив понад вікнами другого поверху прикраси із цегли — сонця і квіти, самотні жінки подовгу стояли і роздивлялися їх.
Одного разу Фрідріха знайшли повішеним біля стіни барака, його поховали за містом, не насипавши навіть горба.
Восени ми перейшли в новий дім. Якось посеред грудня я сиділа на вікні й побачила велику жовтогарячу квітку, що розцвіла на клумбі, незважаючи на перший сніжок. Я кинулась туди, простягла руку й відсмикнула — поряд стояв зв'язаний нами хрест.
Минуло півстоліття. За цей час у будинку не тріснула жодна стіна, не струхла підлога. Якось син прибивав поличку до стіни. Дриль шурхнув у якийсь отвір. Там лежала рукавиця, а в ній — фотокартка двох дівчаток у білих сукенках. Дівчатка дивилися на нас і ніби запитували: «Ви не знаєте, де наш тато?»
У новелі Л. Пономаренко «Гер переможений» простежується наскрізний гуманізм. Війна — страшне явище, вона нікому не приносить добра: ані переможцям, ані переможеним.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Любов Пономаренко Гер переможений

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок