Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сторонній (Альбер Камю)

Переказ скорочено Сторонній (Альбер Камю)

Назва:
Переказ скорочено Сторонній (Альбер Камю)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сторонній (Альбер Камю)
Мерсі, дрібний французький чиновник, житель алжирського передмістя, одержує звістку про смерть своєї матері. Три роки тому, будучи не в змозі утримувати її на свою скромну платню, він помістив її в богадільню. Отримавши двотижневу відпустку, Мерсо у той же день відправляється на похорони.
Після короткої бесіди з директором богадільні Мерсі збирається провести ніч біля труни матері.Однак він відмовляється поглянути на покійну в останній раз, довго розмовляє зі сторожем, спокійно п'є каву з молоком і палить, а потім засинає. Прокинувшись, він бачить поруч друзів своєї матері з богадільні, і йому здається, що вони з'явилися судити його. На наступний ранок під палючим сонцем Мерсі байдуже ховає мати і повертається в Алжир.
Проспавши не менше дванадцяти годин, Мерсо вирішує піти до моря скупатися і випадково зустрічає колишню друкарку зі своєї контори, Марі Кардона. У той же вечір вона стає його коханкою. Скоротати весь наступний день біля вікна своєї кімнати, що виходить на головну вулицю передмістя, Мерсо думає про те, що в його житті, по суті, нічого не змінилося.
На наступний день, повертаючись додому після роботи, Мерсо зустрічає сусідів: старого Саламан, як завжди, зі своєю собакою, і Раймона Сінтеса, комірника, що славиться сутенером. Сінтес хоче провчити свою коханок, арабки, яка його зрадила, і просить Мерсі скласти для неї листа, з тим щоб заманити на побачення, а потім побити. Незабаром Мерсі стає свідком бурхливої сварки Раймона з коханкою, в яку втручається поліція, і погоджується виступити свідком на його користь.
Патрон пропонує Мерсі нове призначення в Париж, але той відмовляється: життя все одно не змінилося. У той же вечір Марі запитує в Мерсі, чи не збирається він одружуватися на ній. Як і просування по службі, Мерсо це не цікавить.
Неділя Мерсі збирається провести на березі моря разом з Марі і Раймоном в гостях у його приятеля Массона. Підходячи до автобусної зупинки, Раймон і Мерсо помічають двох арабів, один з яких - брат коханки Раймона. Ця зустріч їх насторожує.
Після купання і рясного сніданку Массон пропонує друзям прогулятися берегом моря. В кінці пляжу вони помічають двох арабів у синіх спецівках. Їм здається, що араби вистежили їх. Починається бійка, один з арабів ранить Раймона ножем. Незабаром вони відступають і рятуються втечею.
Через деякий час Мерсі і його друзі знову приходять на пляж і за високою скелею бачать тих же арабів. Раймон віддає Мерсі револьвер, але видимих причин для сварки немає. Світ ніби зімкнувся і зв'язав їх. Друзі залишають Мерсі одного. На нього тисне пекучу спеку, його охоплює п'яна одуру. У струмка за скелею він знову зауважує араба, який поранив Раймона. Не в силах виносити нестерпну спеку, Мерсо робить крок вперед, дістає револьвер і стріляє в араба, «начебто постукавши в двері нещастя чотирма короткими ударами».
Мерсо арештований, його кілька разів викликають на допит. Він вважає свою справу дуже простим, але слідчий і адвокат дотримуються іншої думки. Слідчий, який здався Мерсі недурною і симпатичною людиною, не може зрозуміти мотиви його злочину «Він заводить з ним розмову про Бога, але Мерсі визнається у своєму невірстві. Власне ж злочин викликає у нього лише досаду.
Слідство триває одинадцять місяців. Мерсо розуміє, що тюремна камера стала для нього домом і життя його зупинилася. Спочатку він подумки все ще перебуває на волі, але після побачення з Марі в його душі відбувається зміна. Томясь від нудьги, він згадує минуле і розуміє, що людина, яка прожила хоча б один день, зможе провести у в'язниці хоч сто років - у нього вистачить спогадів. Поступово Мерсі втрачає поняття про час.
Справа Мерсі призначається до слухання на останній сесії суду присяжних. У задушливому залі набивається багато народу, але Мерсо не в змозі розрізнити жодного обличчя. У нього виникає дивне враження, ніби він зайвий, немов непроханий гість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сторонній (Альбер Камю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок