Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пригоди Жіль Бласа з Сантильяни (Ален Рене Лесаж)

Переказ скорочено Пригоди Жіль Бласа з Сантильяни (Ален Рене Лесаж)

Назва:
Переказ скорочено Пригоди Жіль Бласа з Сантильяни (Ален Рене Лесаж)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Пригоди Жіль Бласа з Сантильяни (Ален Рене Лесаж)
«Мене вразило дивовижне розмаїття пригод, зазначене в рисах вашого обличчя», - скаже одного разу Жиль Блас випадковий зустрічний - один з безлічі людей, з ким зводила героя доля і чию сповідь йому довелося почути. Так, пригод, що випали на долю Жиль Бласа з Сантильяни, дійсно з лишком вистачило б на десяток життів. Про ці пригоди і розповідає роман - у повній відповідності зі своєю назвою. Розповідь ведеться від першої особи - сам Жиль Блас перевіряє читачеві свої думки, почуття і потаємні надії. І ми можемо зсередини простежити, як він позбавляється юнацьких ілюзій, дорослішає, мужніє в самих неймовірних випробуваннях, помиляється, прозріває і розкаюється, і нарешті знаходить душевну рівновагу, мудрість і щастя.
Жиль Блас був єдиним сином відставного військового та прислуги. Батьки його одружилися будучи вже не першої молодості і незабаром після народження сина переїхали з Сантильяни в настільки ж маленьке містечко Ов'єдо. Достаток вони мали найскромніший, тому хлопчикові належало отримати погану освіту. Однак йому допомогли дядько-канонік і місцевий лікар. Жиль Блас виявився дуже здібним. Він навчився відмінно читати і писати, вивчив латину і грецьку, приохотився до логіки і полюбив затівати дискусії навіть з незнайомими перехожими. Завдяки цьому до сімнадцяти років він заслужив в Ов'єдо репутацію вченого.
Коли йому минуло сімнадцять, дядько оголосив, що пора його вивести в люди. Він вирішив послати племінника в Саламанкський університет. Дядько дав Жиль Блас кілька дукатів на дорогу і коня. Батько і мати додали до цього повчання «жити, як має чесній людині, не вплутуватися в погані справи і, особливо, не посягати на чуже добро». І Жиль Блас відправився у мандри, насилу приховуючи свою радість. Кмітливий та сильний в науках, юнак був ще зовсім недосвідчений у життя і дуже довірливий. Зрозуміло, що небезпеки і пастки не змусили себе чекати. На першому ж заїзді він за порадою хитрого господаря за безцінь продав свого коня. Підсів до нього в трактирі шахрая за кілька улесливих фраз по-царськи пригостив, розтративши більшу частину грошей. Потім потрапив у віз до шахраєві-погоничеві, який раптом звинуватив пасажирів у крадіжці ста пістолів. Від страху ті розбігаються хто куди, а Жіль Блас мчить до лісу швидше за інших. На шляху його виростають два вершники. Бідолаха розповідає їм про те, що з ним сталося, ті співчутливо слухають, сміються і, нарешті, промовляють: «Заспокойся, друже, вирушай з нами і не бійся нічого. Ми доставимо тебе в безпечне місце ». Жиль Блас, не чекаючи нічого поганого, сідає на коня позаду одного із зустрічних. на жаль! Дуже скоро він опиняється в полоні у лісових розбійників, які підшукували помічника своєї поварисі ...
Так стрімко розгортаються події з перших сторінок, і протягом всього величезного роману. Весь «Жиль Блас» - нескінченна ланцюг пригод-авантюр, що випадають на долю героя - при тому, що сам він аж ніяк, здається, не шукає їх. «Мені судилося бути іграшкою фортуни», - скаже він через багато років сам про себе. Це так і не так. Тому що Жиль Блас не просто підкорявся обставинам. Він завжди залишався активним, яка думає, сміливим, спритним, винахідливим. І головне, може бути, якість - він був наділений моральним почуттям і в своїх вчинках - нехай часом несвідомо - керувався ним.
Так, він зі смертельним ризиком вибрався з розбійницького полону - і не просто втік сам, але ще врятував прекрасну дворянку, теж захоплену головорізами. Спочатку йому довелося прикинутися, що він в захваті від розбійницької життя і мріє сам стати грабіжником. Чи не увійди він в довіру до бандитів, втечу би не вдалося. Зате в нагороду Жиль Блас отримує вдячність і щедру нагороду від врятованого їм маркізи дони Менс. Щоправда, це багатство ненадовго затримався в руках Жиль Бласа і було викрадено черговими ошуканцями - Амвросій і Рафаелем. І знову він виявляється без гроша в кишені, перед лицем невідомості - нехай і в дорогому оксамитовому костюмі, пошито на гроші маркізи .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Пригоди Жіль Бласа з Сантильяни (Ален Рене Лесаж)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок