Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ваніна Ваніні (Стендаль)

Переказ скорочено Ваніна Ваніні (Стендаль)

Назва:
Переказ скорочено Ваніна Ваніні (Стендаль)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,54 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Ваніна Ваніні (Стендаль)
Італія XIX століття. Аристократка Ваніна Ваніні закохується в палкого молодого революціонера, що втік з в'язниці. Їхні почуття взаємні, але П'єтро доводиться зробити вибір між любов'ю і боргом Батьківщині ...
Весняного вечора 182 ... року банкір, герцог де Б. давав бал, на який були запрошені красиві жінки Риму. Царицею балу проголосили Ваніна Ваніні, чорняву дівчину з вогненним поглядом. Весь вечір за нею доглядав молодий князь Лівіо Савеллі. Близько опівночі на балу поширилася новина, що з фортеці Святого Ангела втік молодий карбонарії.
Князь Аздрубале Ваніні був багатий. Обидва його сина вступили в орден єзуїтів, зійшли з розуму і померли. Князь забув їх, а на свою єдину дочку Ваніно гнівався за те, що вона відкидає найблискучіші партії.
Вранці після балу Ваніна помітила, що її батько замкнув двері на драбинку, що вела в кімнати на четвертому поверсі палацу, вікна яких виходили на терасу. Ваніна знайшла на горищі віконце навпаки тераси, і побачила в одній з кімнат поранену незнайомку. Князь Аздрубале відвідував її кожен день, а потім їхав до графині Вітеллескі.
Ваніно вдалося дістати ключ від дверцят, яка вела на терасу. У відсутність батька вона стала відвідувати незнайомку, яка назвалася Клементиною. Вона була тяжко поранена в плече і груди, з кожним днем їй ставало все гірше, і Ваніна вирішила послати за хірургом, відданим родині Ваніні. Клементина не хотіла цього. Нарешті, їй довелося зізнатися, що вона не жінка, а втік з в'язниці карбонарії П'єтро Міссіріллі. Він біг, переодягнений у жіноче плаття, його поранили, і він сховався в саду графині Вітеллескі, звідки був таємно переправлений в будинок Ваніні.
Дізнавшись про обман, Ваніна покликала лікаря. Сама вона увійшла в кімнату П'єтро тільки через тиждень. Міссіріллі приховував свої почуття за маскою відданою дружби, і Ваніна боялася, що він не розділяє її любові. Одного разу увечері вона сказала, що любить його, і вони віддалися своєму почуттю.
Минуло чотири місяці. Рани П'єтро зажили, і він вирішив відправитися в Романью, щоб помститися за себе. У відчаї Ваніна запропонувала П'єтро одружитися на ній, але він відмовився, вважаючи, що його життя належить батьківщині. Тоді Ваніна вирішила їхати в Романью всед за коханим і там з'єднатися з ним навічно. Вона сподівалася, що між нею і батьківщиною він вибере її.
У Романье на зборах Венти Пьетор обрали її головою. Два дні потому Ваніна прибула до свого замку Сан-Ніколо. Вона привезла з собою 2000 цехінів, на які П'єтро купив зброю. У цей час підготовлявся змову, завдяки якому П'єтро був би увінчаний славою. Ваніна відчувала, що П'єтро віддаляється від неї. Щоб утримати коханого, вона видала змова кардиналові-легату і умовила П'єтро поїхати на кілька днів у Сан-Ноколо. Через кілька днів Міссіріллі дізнався про арешт десяти карбонаріїв і сам здався в руки легата.
Тим часом князь Ваніні обіцяв руку дочки князя Лівіо Савеллі. Ваніна погодилася - князь Лівіо був племінником монсеньйора Катанцара, римського губернатора і міністра поліції, використовуючи його, Ваніна сподівалася врятувати П'єтро. За допомогою Лівіо вона дізналася, що П'єтро міститься у фортеці Святого Ангела. Вона добилася підвищення на посаді свого духівника, абата Карі, який був економом в цій фортеці.
Відбувся суд. Карбонаріїв засудили до смертної кари, яку потім замінили тюремним ув'язненням. Тільки для Міссіріллі вирок залишився незмінним. Дізнавшись про це, Ваніна вночі проникла в будинок Катанцара і за допомогою погроз, лестощів і кокетування умовила його залишити П'єтро у живих. Папа і сам не хотів обагряє руки кров'ю і підписав указ.
Незабаром Ваніна дізналася, що карбонаріїв перевозять у фортецю Сан-Леоне, і вирішила побачитися з Міссіріллі на етапі в Чита-Кастеллана. Відданий їй абат Карі влаштував побачення у тюремній каплиці. На побаченні П'єтро повернув Ваніно її слово. Він міг належати тільки батьківщині. У нестямі Ваніна зізналася П'єтро, що це вона видала змова легату. Петро кинувся до неї, щоб убити ланцюгами, в які був закутий, але його втримав тюремник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Ваніна Ваніні (Стендаль)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок