Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Про чудовий новий світ (Олдос Хакслі)

Переказ скорочено Про чудовий новий світ (Олдос Хакслі)

Назва:
Переказ скорочено Про чудовий новий світ (Олдос Хакслі)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,68 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Про чудовий новий світ (Олдос Хакслі)
Дія цього роману-антиутопії відбувається у вигаданому Міровомгосударстве.Йде й рік ери стабільності, Ери форда. Форд, що створив на початку двадцятого століття найбільшу в світі автомобільну компанію, почитався в Світовому за Панове Бога. Його так і називають - «Господь наш Форд». У державі цій править технократія. Діти тут не народжуються - запліднені штучним способом яйцеклітини вирощують в спеціальних інкубаторах.Прічемвиращиваются вони в різних умовах, тому виходять абсолютно разниє особі - альфи, бета, гамми, дельти і епсилони. Альфи як би люди першого сорту, працівники розумової праці, епсилони - люди нижчої касти, здатні лише до одноманітного фізичної праці. Спочатку зародки витримуються в певних умовах, потім вони з'являються на світло з скляних бутлів - це називаєтсяраськупоркой. Немовлята виховуються по-різному. У кожної касти виховується пієтет перед вищою кастою і презирство до каст нижчим.Костюми у кожної касти певного кольору. Наприклад, альфи ходять в сірому, гамми - в зеленому, епсилони - у чорному.
Стандартизація - головне в Світовій Державі. «Спільність, Подібність, Стабільність» - ось девіз планети. У цьому світі все підпорядковано доцільності на благо цивілізації. Дітям у сні вселяють істини, які записуються у них у підсвідомості. І доросла людина, стикаючись з будь-якою проблемою, зараз згадує якийсь рятівний рецепт, запомненний у дитинстві. Цей світ живе сьогоднішнім днем, забувши про історію людства. «Історія - суцільна нісенітниця». Емоції, пристрасті - це те, що може лише перешкодити людині. У дофордовском світі у кожного були батьки, отчий дім, але це не приносило людям нічого, окрім зайвих страждань. А тепер - «Кожен належить всім іншим». Навіщо любов, до чого переживання і драми? Тому дітей з самого раннього віку привчають до еротичних ігор, вчать бачити в істоті протилежної статі партнера по насолод. І бажано, щоб ці партнери змінювалися як можна частіше, - адже кожен належить всім іншим. Тут немає мистецтва, є тільки індустрія розвазі. Синтетична музика, електронний гольф, «сіноощущалкі - фільми з примітивним сюжетом, дивлячись які ти справді відчуваєш те, що відбувається на екрані. А якщо у тебе чомусьзіпсувався настрій - це легко виправити, треба прийняти лише один-дваграми соми, легкого наркотику, який негайно тебе заспокоїть і розвеселить.«Соми грам - і нема драм».
-Бернард Маркс - представник вищого класу, альфа-плюсовік. Але він відрізняється від своїх побратимів. Занадто задумливий, меланхолійний, навіть романтичний. Хіл, немічністю і не любить спортивних ігор. Ходять чутки, що йому в інкубаторі для зародків випадково впорснули спирт замість кровозамінника, тому він і вийшов таким дивним.
Лінайна Краун - дівчина-бета. Вона гарненька, струнка, сексуальна (про таких кажуть «пневматичность»), Бернард їй приємний, хоча багато чого в його поведінці їй незрозуміло. Наприклад, її смішить, що він ніяковіє, коли вона у присутності інших обговорює з ним плани їх майбутньої розважальної поїздки. Але поїхати з ним у Нью-Мексико, до заповідника, їй дуже хочеться, тим більше що дозвіл потрапити туди отримати не так-то просто.
Бернард і Лінайна відправляються в заповідник, туди, де дикі люди живуть так, як жило все людство до Ери форда. Вони не скуштували благ цивілізації, вони народжуються від справжніх батьків, люблять, страждають, сподіваються. В індійській селищі Мальпараісо Бертран і Лінайна зустрічають дивного дикуна - він несхожий на інших індіанців, рум'яний говорить англійською - правда, на якомусь древньому. Потім з'ясовується, що в заповіднику Джон знайшов книгу, це виявився тому Шекспіра, і вивчив його майже напам'ять.
Виявилося, що багато років тому молодий чоловік Томас і дівчина Лінда поїхали на екскурсію в заповідник. Почалася гроза. Томас зумів повернутися назад - у цивілізований світ, а дівчину не знайшли і вирішили, що вона загинула.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Про чудовий новий світ (Олдос Хакслі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок