Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Жайворонок (Жан Ануй)

Переказ скорочено Жайворонок (Жан Ануй)

Назва:
Переказ скорочено Жайворонок (Жан Ануй)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Жайворонок (Жан Ануй)
У 1429 році Жанна д'Арк, юна селянка з Домремі, встала на чолі французької армії і за рік змінила хід Столітньої війни між Англією і Францією.Переломним подією стало зняття облоги з Орлеана. Натхненні Жанною, солдати здобули ряд блискучих перемог і відвоювали частину Франції, захопленої англійцями.
Однак багатьом прийшовся не до вподоби стрімкий зліт дівчини з народу; ставши жертвою зради, Жанна потрапляє в полон до прихильників англійців і постає перед церковним судом. У цей важкий для неї час глядач і зустрічається з героїнею п'єси. Ось уже дев'ять місяців в Руані триває процес: англійська граф Варвік, французький єпископ Кошон, Фіскал і Інквізитор намагаються будь-що-будь зганьбити Жанну і змусити її відректися від своїх діянь.
Судді пропонують Жанні розповісти свою історію, і та поринає у спогади. У дитинстві вона вперше почула голоси святих. Спочатку вони закликали її бути слухняною і молитися Богу, а коли вона виросла, наказали йти на допомогу королю і повернути йому королівство, роздирають на шматки англійцями. Батько Жанни, дізнавшись, що дочка його збирається стати на чолі армії і вирушити в похід рятувати Францію, приходить у лють і б'є її.Мати теж не схвалює намірів Жанни. У сльозах дівчина скаржиться голосам святих ...
Натхненна понад, Жанна вирушає в найближчий містечко Вокулера, йде до коменданта Бодрікуру і просить у нього чоловічий костюм, коня і озброєний ескорт до Шинона, де знаходиться резиденція дофіна Карла, з яким їй неодмінно треба зустрітися.
Бодрікур не проти розважитися з симпатичною дівчиною, але дати їй коня та інше - ні вже, вибачте! Однак Жанні вдається уламати самолюбного солдафона. Всім відомо, що частина французької знаті перейшла на сторону англійців. Орлеан в облозі, а французькі солдати зовсім зажурилися через постійних поразок. Їм потрібен хто-небудь, хто надихне їх. І цією людиною стане вона, Жанна. А Бодрікур, який направив Жанну до двору, буде помічений і нагороджений. Вражений її міркуваннями Бодрікур відправляє дівчину в Шинон.
У похмурому Шинонському замку сидить некоронований король - дофін Карл. Король, його батько, був божевільний, син же ворожить, що краще - бути бастардом або божевільним. Сумнівається у своєму походженні Карл перетворився на пішака в руках різних політичних партій.
Карлу повідомляють, що якась сільська дівчина хоче його бачити: вона заявляє, що прийшла врятувати Францію і коронувати його. Дофін вирішує її прийняти - гірше не буде. Тим більше що можна ще й посміятися: простачка ніколи не бачила короля, тому він посадить на трон пажа, а сам загубиться в натовпі придворних. От і подивимося, чи справді вона послана йому згори, чи це просто дурепа.
Ввійшла в тронний зал Жанна безпомилково знаходить дофіна. Вона заявляє йому, що Господь наказав їй встати на чолі французької армії, зняти облогу з Орлеана і коронувати його у Реймсі. Здивований Карл виганяє всіх придворних і залишається з Жанною наодинці. Він хоче знати, чому ж Бог раніше не згадав про нього? «Бог не любить тих, хто боїться», - просто відповідає дівчина. Вражений простотою і ясністю її відповідей, Карл призначає її командуючою французькою армією. Спогади Жанни перериває Варвік. Він заявляє, що Карл просто скористався Жанною, як талісманом.Хоча - змушений він визнати - дійсно, Орлеан був звільнений, а французи несподівано здобули ряд значних перемог. Може бути, їм допоміг Бог, а може, «жайворонок, співає в небі Франції над головами піхотинців ...». Але тепер жайворонок попався - Жанна в полоні, голоси її замовкли, король і двір від неї відвернулися, а років через десять взагалі ніхто не згадає про цю історію.
Єпископ Кошон і фіскал хочуть заплутати Жанну підступними питаннями.Чи вірить вона в чудеса, створені Господом? Так, вірить, але головні чудеса творить людина за допомогою сміливості і розуму, даних йому Богом. Кошон звинувачує Жанну в тому, що їй подобається воювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Жайворонок (Жан Ануй)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок