Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Міст (Іен Бенкс)

Переказ скорочено Міст (Іен Бенкс)

Назва:
Переказ скорочено Міст (Іен Бенкс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,18 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Міст (Іен Бенкс)
Кома
Ми буквально вривається в потік свідомості героя, який передає його відчуття від «переплетення» з уламками машини. Ми розуміємо, що людина ця потрапив в аварію і знаходиться на межі життя і смерті. Він сам усвідомлює свою «проблему» і розмірковує про це в тоні, не позбавленому іронії і навіть самоіронії.
Метаморфоз
Глава перша
Джон Орр розповідає доктору Джойсу хитромудрий, вигаданий ним самим сон. Справа в тому, що доктор намагається вилікувати Орра від втрати пам'яті, розбираючи його сни. Але Джон ніколи не розповідає своїх справжніх снів, вважаючи їх банальними або просто дуже сумбурними. Дана сцена відбувається на тенісному корті: між лікарем і пацієнтом відбувається як би подвійний поєдинок (і обидва їх виграє Орр).
Доктор пропонує Орру самому розшифрувати свої сни, зв'язавши їх з мостом. Ми дізнаємося, що Джон Орр був виловлений службами Моста без пам'яті і без документів. Йому присвоїли нове ім'я, вручили браслет, який дає йому право на безбідне й навіть розкішне життя на Мості.
Джон Орр робив спроби дізнатися щось про своє минуле, а також про Мості: про його розміри, дату появи і т. д. Але всі його спроби виявилися марними через бюрократичну тяганину, пануючої на Мосту.
Прийшовши ввечері до себе додому, Джон вмикає телевізор, який починає показувати лише одну чорно-білу картинку: чоловіка на лікарняному ліжку, в оточенні медтехніки. Орр складає новий сон для доктора і записує його.
Глава друга
Зміст сну: морський бій.
Орр здійснює свій ранковий туалет (з претензією на елегантність), розмірковуючи про пристрій суспільного життя, як раптом телевізор сам вмикається і знову показує вчорашнє неясне зображення. Орр намагається викликати ремонтників по телефону, але з'ясовує, що і телефон не працює (починає відбуватися символічне відділення героя від світу Моста).
Орр снідає в закусочній «Сніданок на траві» зі своїм знайомим по лікарні, інженером Бруком. З їхньої розмови ми дізнаємося, що Орр не в силах задовольнитися мізерними відомостями про Мості, про життя за його межами, якими звикли задовольнятися Брук та інші мешканці цього регіону.
Орр направляється до лікаря, але зустрічає там лише робітників, які на його питання вперто не відповідають: можливо, вони просто його не розуміють, так як Орр володіє лише адміністративним діалектом. Він з'ясовує нову адресу доктора в реєстратурі і відвідує його. Розповідає вигаданий сон і виконує психологічний тест.
Блукаючи по верхньому ярусу Моста, Орр виявляє старий ліфт, зі сплячим в ньому старим ліфтером. Він, на прохання Орра, везе його до потягів, але на плані Джон виявляє Третю міську бібліотеку і просить ліфтера змінити напрямок. Від цього різкої зміни старий падає зі стільця, дзеркало в ліфті розбивається, а зі стелі зривається лампа і штукатурка. На поверсі, де повинна розташовуватися бібліотека трапилася якась катастрофа: виють сирени, висить густий дим, носять поранених ... Якийсь службовець з рупором проганяє Орра. Він прямує в тенісний клуб, звідки телефонує в ремонтну службу.
Вдома у Орра дзвонить телефон, але коли він бере трубку, лунають лише гудки ...
Глава третя
Орру сниться зруйноване місто біля моря, який здається йому невиразно знайомим. Там він зустрічає горбатого карлика, бічующего море залізним ланцюгом. Між ними відбувається розмова. Орр йде, відчуваючи, як раніше не помічається їм чавунний браслет побрязкує ритмічно у нього на зап'ясті.
Орр прокидається серед ночі і бачить у телевізорі звичну картину, але на цей раз з'являється медсестра, яка робить укол хворому. Орр як ніби теж відчуває біль від уколу.
Орру дзвонить Брук і запрошує його в бар «Дісс Піттон» і настійно просить захопити з собою крислатий капелюх. Орр в подиві приїжджає в бар, де Брук і його друзі інженери (всі добряче випили) просять його доглянути за міс Еррол, тому що вони йдуть в бордель, а братик її спить особою в тарілці. Крислатий капелюх була потрібна якомусь інженерові, їх одному, але він уже пішов.
Орр знайомиться з Ебберлайн Еррол, симпатичною, елегантною дівчиною, дочкою головного інженера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Міст (Іен Бенкс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок