Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кремль (Всеволод Іванов)

Переказ скорочено Кремль (Всеволод Іванов)

Назва:
Переказ скорочено Кремль (Всеволод Іванов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Кремль (Всеволод Іванов)
У тому році, коли великий князь Іван III повелів спорудити Московський Кремль, удільний князь Микита, що володів містом підзолів у верхів'ях Волги, задумав вибудувати свій Кремль краще царського. А в минулому столітті навпроти Кремля, на іншому березі ужгі, з'явилися корпусу Великих Волзьких Мануфактур і пилові будиночки селища.
Гурій Лопта, який закінчив на початку 1920-х рр.. Духовну Академію, повернувся додому, щоб зайняти древній пост єпископів кремлівських. «Чим живі?» - Запитує він свого батька Івана Петровича. Кремль - переказами. Мануфактури - газетами. У будинку Лопта виховується дочка останніх власників виробництва Агафія, красива, як жито, улюблениця церковної громади. Її брат, Афанасьєв-Царевич, блаженний і живе при соборі. Гурій вважає, що вони веротерпімствовалі досить, пора дати відсіч сонму баптистів, полонили душі обивателів, і пропонує зібрати кошти на ремонт храму, взятися за друкування Біблії. Поява в Кремлі первопечатной книги за часів гоніння на незламне православ'я дасть не тільки духовні, але й матеріальні вигоди, необхідні для протидії впливу Мануфактури.
Ще один ужгінец, рудий, болючий Вавілов, що втратив дружину, дитину, роботу, приїжджає, щоб влаштуватися в третю зміну на прядильну фабрику. Вологий рев ожаліл його вуха. Єдиним місцем, де могли перепочити і покурити робітники, були вбиральні. Будь-яке питання, що виноситься на цехові збори, потрібно опрацювати у вбиральнях. Так, Зінаїді доручено агітувати за перевибори Рад і висунення Вавілова керівником культурно-освітньої роботи Мануфактур. За плечима Вавілова була два роки робітфаку, але він пам'ятав з дитинства розповіді вчителів Виховного будинку про Кремль, тому першу екскурсію повів саме туди. Робочим Кремль не сподобався. Між Вавілов і Агафія починається невидима боротьба: Агафія одна бажає просвіщати Мануфактури. Сміються над рудим і «четверо думаючих», знайомі по ремісничій школі розгульні люди, з якими Вавілов ділить комірчину в старій казармі. Йому здається, що служба в клубі не більше, як прояв робочими жалю до нього. Він вирішує повіситися і залишити прощальне пісьмішко. Олівець виявився зламаним, і поки Вавілов точить його, роздивляється мурашину купу, туман над Ужгой, Мануфактури, і, як чудова квітка, відчувається йому Кремль. Весело Кремлю, поки Мануфактури сплять! .. Кинувши мотузку на суку, він біжить купатися.
Багато робітників записуються в «Релігійно-православне товариство», одні з цікавості і тяги до Агафії, інші, як плотарі, артільники, в бажанні об'єднати мирян. Вавилов виступає з пропозицією відібрати Успенський храм і передати його під клуб. Несподівано його підтримують на фабриці, і тільки Зінаїда, обрана вже заступником голови комунгоспу, противиться наступу на Кремль. Її поглинають турботи про вселення потребують ткаль у відремонтовані казарми, побудовані до революції. Вона зневажає демонстративну затію вселяти всіх в один день: «Дика біль належить нам, дикий опір Кремля ...» Гине піднятий на вила молодий узбек Мустафа, побажав хреститися через любов до Агафії. Його мстивому батькові Ізмаїлу є дракон МагнатХай і засуджує за зраду сина. Не в силах жити, Афанасьєв-Царевич вішається на осиці ...
Вавилов організовує боксерський кружок, і з цією метою у двір силами ісправдома викинуть різьблений дерев'яний іконостас. Гурток безбожників зробив клозет, замазав фрески в стилі Васнєцова. Херувимів на стелях залишили, але порізали дуже дорогу плащаницю.
Вавилов втомився, працюючи в цьому гуртку безглуздих молодих людей, які й самі не знають, що робити далі, після того як вони відреклися від Бога. Поповзли чутки про можливий замах на життя Вавілова, особливо після кулачного бою між кремлевцев й фабричними.
Актор колишніх імператорських театрів і офіцер французької армії Старков розповідає історію дивних пригод Доната Черепахіна, сина професора-реставратора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Кремль (Всеволод Іванов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок