Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Доктор Живаго (Борис Пастернак)

Переказ скорочено Доктор Живаго (Борис Пастернак)

Назва:
Переказ скорочено Доктор Живаго (Борис Пастернак)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Доктор Живаго (Борис Пастернак)
Коли Юрін дядечко Микола Миколайович переїхав до Петербурга, турботу про нього, в десять років залишився сиротою, взяли інші родичі - Громека, в будинку яких на Сивцевом Вражке бували цікаві люди, і де атмосфера професорської родини цілком сприяла розвитку Юркових талантів.
Донька Олександра Олександровича і Ганни Іванівни (уродженої Крюгер) Тоня була йому добрим товаришем, а однокласник по гімназії Михайло Гордон - близьким другом, так що він не страждав від самотності.
Якось під час домашнього концерту Олександру Олександровичу довелося супроводжувати одного з запрошених музикантів за терміновим викликом в номери, де тільки що спробувала звести рахунки з життям його добра знайома Амалія Карлівна Гішар. Професор поступився прохання Юри і Міші і забрали їх з собою.
Поки хлопчики стояли в передпокої і слухали скарги постраждалої про те, що на такий крок її штовхали жахливі підозри, на щастя виявилися тільки плодом її розстроєного уяви, - з-за перегородки в сусідню кімнату вийшов середніх років чоловік, розбудивши спала в кріслі дівчину.
На погляди чоловіка вона відповідала підморгуванням спільниці, задоволеною, що все обійшлося і їх таємниця не розкрита. У цьому безмовному спілкуванні було щось лякаюче чарівне, ніби він був лялькарем, а вона маріонеткою. У Юри стислося серце від споглядання цього поневолення.На вулиці Міша сказав товаришу, що він зустрічав цю людину. Кілька років тому вони з тато їхали разом з ним у поїзді, і він споював в дорозі Юріної батька, тоді ж кинувся з майданчика на рейки.
Побачена Юрою дівчина виявилася дочкою мадам Гішар. Лариса була гімназисткою. У шістнадцять років вона виглядала вісімнадцятирічної і кілька нудьгувала становищем дитину - такого ж, як її подруги. Це почуття посилилося, коли вона поступилася залицянням Віктора Іполитовича Комаровського, роль якого при її матінці не обмежувалася роллю радника у справах і друга вдома. Він став її кошмаром, він закабалив її.
Через кілька років, вже студентом-медиком, Юрій Живаго знову зустрівся з Ларою при незвичайних обставинах.
Разом з Тонею Громека напередодні Різдва вони їхали на ялинку до Свєнціцьким по Камергерському провулку. Нещодавно важко і довго хворіла Ганна Іванівна поєднала їх руки, сказавши, що вони створені одне для одного. Тоня дійсно була близьким і розуміє його людиною. Ось і в цю хвилину вона вловила його настрій і не заважала милуватися заиндевели, що світяться зсередини вікнами, в одному з яких Юрій помітив чорного проталини, крізь яку видно було вогонь свічки, звернений на вулицю майже з свідомістю погляду. У цей момент і народилися рядки ще не оформився віршів: «Свіча горіла на столі, свіча горіла ...»
Він і не підозрював, що за вікном Лара Гішар говорила в цей момент Паші Антипову, не тікав з дитячих років свого обожнювання, що, якщо він любить її і хоче утримати від загибелі, вони повинні негайно повінчатися. Після цього Лара вирушила до Свєнціцький, де Юра з Тонею веселилися в залі, і де за картами сидів Комаровський. Близько двох годин ночі в будинку раптом пролунав постріл. Лара, стріляючи в Комаровського, промахнулася, але куля зачепила товариша прокурора московської судової палати. Коли Лару провели через зал, Юра обімлів - та сама! І знову той же сивуватий, що мав відношення до загибелі його батька! На довершення всього, повернувшись додому, Тоня й Юра вже не застали Ганну Іванівну в живих.
Лару стараннями Комаровського вдалося врятувати від суду, але вона злягла, і Пашу до неї поки не пускали. Приходив, однак, Кологривов, приніс «нагородні». Більше трьох років тому Лара, щоб позбутися від Комаровського, стала вихователькою його молодшої дочки. Все складалося благополучно, але тут програв громадські гроші її пустуватою братик Родя.Він збирався стрілятися, якщо сестра не допоможе йому. Грошима виручили Кологривова, і Лара передала їх Роде, відібравши револьвер, з якого той хотів застрелитися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Доктор Живаго (Борис Пастернак)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок