Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Вибір Софі (Вільям Стайрон)

Переказ скорочено Вибір Софі (Вільям Стайрон)

Назва:
Переказ скорочено Вибір Софі (Вільям Стайрон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Вибір Софі (Вільям Стайрон)
Нью-Йорк, Бруклін, 1947 р. Початківець письменник Стинго, від імені якого будується оповідання, намірився підкорити літературну Америку. Однак поки йому похвалитися нічим. Робота рецензентом в досить великому видавництві виявляється нетривалої, зав'язати корисні знайомства літературні не вдається, та й гроші опиняються на результаті.
Оповідання багатошаровий. Це автобіографія Стинго. А також історія Софі, молодий польки Зофьі Завістовська, що пройшла через пекло Освенціма. І що розтягнувся на багато сторінок «жорстокий романс» - опис фатальне кохання Зофьі і Натана Ландау, сусідів Стинго по дешевому пансіону в Брукліні. Це роман про фашизм і почасти трактат про світовий зло.
Стинго поглиненої трудиться над своїм першим романом з життя рідного Півдня, в якому знавці творчості Стайрона легко впізнають його власний роман-дебют «затамувати в темряві». Але в похмурий готичний світ пристрастей, який прагне відтворити Стинго, вривається інший матеріал. Історія життя Зофьі, яку та фрагмент за фрагментом розповідає симпатичному сусіду в хвилини страху і відчаю, викликані черговий сваркою з незгідливим Натаном, змушує Стинго задуматися про те, що ж таке фашизм.
Одним з найбільш цікавих його спостережень стає висновок про мирне співіснування двох життєвих пластів-антагоністів. Так, він роздумує, в той самий день, коли в Освенцімі була проведена ліквідація чергової партії доставлених ешелоном євреїв, новобранець Стинго писав веселе листа батькові з табору підготовки морських піхотинців в Північній Кароліні. Геноцид і «майже комфорт» виступають у вигляді паралелей, які якщо і перетинаються, то в туманній нескінченності. Доля Зофьі нагадує Стинго, що ні він, ні його співвітчизники толком не знали про фашизм. Його особистий внесок полягав у прибутті на театр військових дій, коли війна, по суті справи, була вже закінчена.
Польща, тридцяті роки ... Зофія - дочка професора права Краківського університету Беганьського. Там же викладає математику її чоловік Казимир. Десь вдалині вже піднімає голову фашизм, потрапляють в табори люди, але стіни затишній професорської квартири оберігають Зофью від сумних фактів. Не відразу довіряє вона Стинго те, що тримала в таємниці від Натана. Її батько аж ніяк не був антифашистом, які рятували євреїв, ризикуючи власним життям. Респектабельний правознавець, навпаки, був затятим антисемітом і склав брошуру «Єврейська проблема в Польщі. Чи може вирішити її націонал-соціалізм ». Вчений-правознавець, по суті справи, пропонував те, що згодом нацисти назвуть «остаточним рішенням». На прохання батька Зофье довелося передрукувати рукопис для видавництва. Батьківські погляди викликають у неї жах, але потрясіння швидко проходить, заслоняється сімейними турботами.
... 1939 Польща окупована гітлерівцями. Професор Беганьського сподівається бути корисним рейху як експерт з національних питань, але його доля вирішена стовідсотковими арійцями. Як представник неповноцінною слов'янської раси він не потрібен великої Німеччини. Разом зі своїм зятем, чоловіком Зофьі, він потрапляє до концтабору, де обидва і гинуть. Стинго дослухається «польської історії», а сам справно знімає на папері образи рідного Півдня. Натан проявляє інтерес до його роботи, читає уривки з роману і хвалить Стинго, причому не з ввічливості, а оскільки дійсно вірить в літературний талант сусіда по пансіону. У той же самий час бідоласі Стинго доводиться одному відповідати за всі ексцеси взаємовідносин між чорними і білими в цьому регіоні Америки, філіппіки Натана звучать несправедливо, але іронія долі така, що теперішнє відносний добробут Стинго йде корінням в далеке минуле і пов'язане з фамільною драмою. Виявляється, гроші, надіслані йому батьком і дозволяють продовжити роботу над романом, - частина суми, вирученої в далекі часи його прадідом від продажу молодого невільника на прізвисько Артист. Він був несправедливо звинувачений істеричної дівчиною в приставанні, а потім виявилося, що вона його звела наклеп. Прадід зробив чимало зусиль, щоб розшукати хлопця і викупити його, але той наче згинув.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Вибір Софі (Вільям Стайрон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок