Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Мухи (Жан-Поль Сартр)

Переказ скорочено Мухи (Жан-Поль Сартр)

Назва:
Переказ скорочено Мухи (Жан-Поль Сартр)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Мухи (Жан-Поль Сартр)
На головній площі Аргоса варто обліплена мухами статуя Юпітера, Відмахуючись від великих жирних мух, входить Орест. З палацу несуться страшні крики.
П'ятнадцять років тому Клітемнестра, мати Ореста і Електри, і її коханець Егіоф вбили їхнього батька Агамемнона. Егісф хотів убити і Ореста, але хлопчикові вдалося врятуватися. І ось тепер вихований у далеких краях Орест з цікавістю вступає в рідне місто.
Входить переодягнений городянином Юпітер. Він роз'яснює Оресту, що сьогодні день мертвих, і крики означають, що церемонія почалася:
жителі міста на чолі з царем і царицею каються і молять своїх мерців пробачити їх.
По місту ходять чутки, що син Агамемнона Орест залишився живий, речі, помічає Юпітер, якби він випадково зустрів цього Ореста, то сказав би йому: «Тутешні жителі великі грішники, але вони вступили на шлях спокутування.Залиште їх в спокої, молода людина, залиште їх у спокої, поставтеся з повагою до муках, які вони на себе взяли, ідіть подобру-поздорову. Ви непричетні до злочину і не можете розділити їх покаяння. Ваша зухвала невинність відокремлює вас від них, як глибокий рів ».
Юпітер йде. Орест в розгубленості: він не знає, що відповісти незнайомцю, місто, де він по праву міг бути царем, йому чужий, йому немає в ньому місця.Орест вирішує виїхати.
З'являється Електра. Орест заговорює з неї, і та розповідає чужинцю про свою ненависть до Клітемнестрі та Егасфу. Електра самотня, у неї немає подруг, її ніхто не любить. Але вона живе надією - чекає однієї людини ...
Входить цариця Клітемнестра. Вона просить Електру одягатися в жалобу: скоро почнеться офіційна церемонія покаяння. Помітивши Ореста, Клітемнестра дивується: мандрівники, як правило, об'їжджають місто стороною, «для них наше покаяння - чума, вони бояться зарази».
Електра глузливо попереджає Ореста, що публічно каятися - національний спорт аргивян, всі вже напам'ять знають злочину один одного. А вже злочину цариці - «це злочини офіційні, що лежать, можна сказати, в основі державного устрою». Щороку в день вбивства Агамемнона народ йде до
печері, яка, як кажуть, повідомляється з пеклом. Величезний камінь, що закриває вхід до неї, відвалюють в бік, і мертвяки, «як кажуть, піднімаються з пекла і розходяться по місту». А жителі готують для них столи і стільці, стелять постелі. Втім, вона, Електра, не збирається брати участі в цих безглуздих іграх. Це не її мерці.
Електра йде. Слідом за нею, побажавши Оресту скоріше втекти з міста, йде і Клітемнестра. З'являється Юпітер. Дізнавшись, що Орест зібрався їхати, він пропонує йому пару коней за подібною ціною. Орест відповідає, що передумав.
Народ товпиться перед зачиненими печерою. З'являються Егісф і Клітемнестра. Відвалюють камінь, і Егісф, ставши перед чорною дірою, звертається до померлих з покаянної промовою. Несподівано з'являється Електра в блюзнірсько білій сукні. Вона закликає мешканців припинити каятися і почати жити простими людськими радощами. А мертві нехай живуть в серцях тих, хто любив їх, але не тягнуть їх за собою в могилу. Тут брила, що закривала вхід у печеру, з гуркотом котиться вниз. Натовп ціпеніє від страху, а потім рветься розправитися з возмутітельніцей спокою. Егісф зупиняє розлючених городян, нагадавши їм, що закон забороняє карати в день свята.
Всі виходять, на сцені тільки Орест і Електра, Електра палає жагою помсти.Відкрившись сестрі, Орест починає вмовляти її відмовитися від помсти і виїхати разом з ним. Однак Електра непохитна. Тоді, бажаючи завоювати любов сестри і право на громадянство в наскрізь пропахлому мертвечиною Аргосі, Орест погоджується «звалити на плечі тяжкий злочин» і позбавити жителів від царя і цариці, які насильно змушують людей весь час пам'ятати про здійснених ними злодіяння.
У тронному залі палацу стоїть моторошна закривавлена статуя Юпітера. У її підніжжя ховаються Орест і Електра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Мухи (Жан-Поль Сартр)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок