Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено У 4:50 з Паддінгтона (Агата Крісті)

Переказ скорочено У 4:50 з Паддінгтона (Агата Крісті)

Назва:
Переказ скорочено У 4:50 з Паддінгтона (Агата Крісті)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору У 4:50 з Паддінгтона (Агата Крісті)
Місіс Елспет Макгіллікаді, немолода жінка, стомлена зробленими в Лондоні різдвяними покупками, сідає на Паддінгтонском вокзалі в поїзд, перегортає журнал і засинає. Через півгодини вона прокидається. За вікном темно. З гуркотом проноситься зустрічний потяг. Потім якийсь час по сусідніх коліях у тому ж напрямку, що і поїзд, в якому їде місіс Макгіллікаді, рухається ще один. Місіс Макгіллікаді бачить, як в одному з вікон йде паралельно поїзда різко піднялася штора. У яскраво освітленому купе чоловік (його видно їй зі спини) душить жінку. Жінку місіс Макгіллікаді розгледіла: це блондинка в хутряній шубці. Немов загіпнотизована, літня дама спостерігає сцену вбивства у всіх страшних подробицях. Сусідній поїзд прискорює хід і пропадає в темноті. Місіс Макгіллікаді розповідається про побачене поїзному контролерові, потім пише коротенький лист начальнику вокзалу і просить носія передати лист, додавши до прохання шилінг. У Мілчестере вона виходить, її вже чекає машина, яка привозить її в Сент-Мері-Мід, в гості до міс Джейн Марпл, її давньої приятельки.
Вислухавши історію місіс Макгіллікаді, міс Марпл докладно обговорює з нею деталі баченого і вирішує розповісти про подію місцевим сержантові поліції Франку Корніш. Сержант, що мав нагоду переконатися в розумі і проникливості міс Марпл, не сумнівається в правдивості розповіді двох літніх дам. Міс Марпл припускає, що злочинець міг або залишити труп у вагоні і бігти, або викинути його з вікна поїзда. Але в газетах немає жодної згадки про труп в поїзді, а на запит сержанта Корніша приходить негативна відповідь. Міс Марпл повторює маршрут подруги і переконується, що на одній ділянці шляху, де потяг уповільнює хід перед поворотом, залізничні рейки прокладені за досить високою насипу. Вона вважає, що труп могли зіштовхнути з поїзда саме тут. Міс Марпл звіряється з картами місцевості і адресною книгою. У неї виникає план розслідування, але вона відчуває, що занадто стара для подібної роботи. Тоді міс Марпл звертається за допомогою до Люсі Айлесбероу.
Люсі Айлесбероу - молода жінка, що володіє гострим розумом і різноманітними здібностями, зокрема, умінням надзвичайно легко і швидко справлятися з будь-якими проблемами домашнього господарства. Це вміння зробило Люсі вельми популярною, і саме завдяки йому міс Марпл познайомилася з нею - одного разу Люсі була запрошена вести господарство у приходила до тями після хвороби міс Марпл. Тепер же Люсі береться за досить дивне доручення літньої пані: їй належить найнятися працювати по господарству в Рутерфордхілл, особняк Крекенторпов, що стоїть неподалік від залізниці, як раз на місці передбачуваного вбивства, окрім цього Люсі належить знайти труп. Завдяки своїй репутації Люсі моментально влаштовується на роботу в сімейство Крекенторпов. Незабаром їй вдається знайти і труп молодої блондинки - у так званому Довгому Сараї, в мармуровому саркофазі, який на початку століття вивіз з Неаполя теперішній господар будинку, батько сімейства, містер Крекенторп-старший. Люсі повідомляє про свою знахідку міс Марпл, потім телефонує в поліцію. Розслідувати справу доручено інспектору Креддока (який, до речі, чудово знає міс Марпл і високо цінує її детективні здібності).
Страшне відкриття збирає всю родину в будинку, де зазвичай живуть лише старий батько і дочка Емма. Приїжджають брати Гарольд (бізнесмен), Гедрік (художник), Альфред (рід занять якого не зовсім зрозумілий, втім, надалі з'ясовується, що живе він за рахунок різноманітних махінацій) і Брайен Істлеу, чоловік давно померлої сестри Едіт (у минулому прекрасний військовий льотчик, а зараз - людина, яка не може знайти собі місця в змінилася життя). Жоден з чоловіків сімейства не залишається байдужим до чарівності, краси і діяльній вподоби Люсі. За час роботи у Крекенторпов вона отримує від кожного з них більш-менш відверте пропозицію вийти за нього (старий батько тут не виняток), а одружений Гарольд пропонує їй своє заступництво. Навіть гостював у будинку діда Олександр, син Брайєна, і його приятель Джеймс Стоддат-Уест в захваті від Аюсі, а Олександр прозоро натякає їй, що не проти побачити її в ролі своєї мачухи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено У 4:50 з Паддінгтона (Агата Крісті)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок