Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Почесний консул (Грем Грін)

Переказ скорочено Почесний консул (Грем Грін)

Назва:
Переказ скорочено Почесний консул (Грем Грін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Почесний консул (Грем Грін)
Дія відбувається в маленькому аргентинському містечку на кордоні з Парагваєм в кінці 1960-х - початку 1970-х рр.. Головний герой - лікар Едуардс Пларр, політичний емігрант з Парагваю, звідки поїхав з матір'ю чотирнадцятирічним підлітком. Його батько, за походженням англієць, борець проти режиму Генерала (мається на увазі диктатор Стреснер), залишився в Парагваї, і герой нічого не знає про його долю: убитий чи він, чи помер від хвороби або став політичним в'язням. Сам доктор Пларр навчався в Буенос-Айресі, але переїхав в цей північне містечко, де було легше отримати лікарську практику, де були живі спогади про батька, з яким він багато років тому розлучився на тому березі Парани і де він був подалі від матері, обмеженою міщанки, для якої головний сенс життя полягав у поїданні незліченних тістечок. Мати доктора живе в столиці, і він раз на три місяці відвідує її.
Крім доктора в містечку живуть ще два англійці - викладач англійської мови доктор Хемфріс і почесний консул Чарлі Фортнум. У коло спілкування головного героя входить і письменник Хорхе Хуліо Сааведра, який пише довгі, нудні романи, сповнені духу machismo (культ чоловічої сили й доблесті), невід'ємною риси латиноамериканців.
У цей день лікаря не хочеться повертатися додому - він боїться, що подзвонить Клара, дружина Чарлі Фортнума, яка давно має з ним в любовному зв'язку і чекає від нього дитину. Сам почесний консул запрошений на обід до губернатора, щоб бути перекладачем у почесного гостя - американського посла. Доктор не хоче з нею зустрічатися, тому що побоюється, що Фортнум занадто рано повернеться додому і застане їх на місці злочину. Повечерявши з Хемфрісом і зігравши дві партії в шахи, доктор їде додому.
О другій годині ночі його будить телефон - дзвонять переправилися з Парагваю підпільники, які вирішили захопити американського посла, щоб обміняти його на політичних ув'язнених. Серед «революціонерів» - два однокласника лікарі, яким він по дружбі повідомив відомості про місцезнаходження посла. Вони просять його терміново приїхати, тому що заручник при смерті. Доктора мучать погані передчуття.
Його привозять до бідонвіль, квартал бідноти, де ніколи не просихає бруд, немає питної води і яких би то не було зручностей і бігають рахітична, хворі від недоїдання діти. Заручника тримають в одній з хатин. Він без свідомості від передозування снодійного. Увійшовши до хворого, доктор впізнає в ньому почесного консула Чарлі Фортнума, якого захопили замість посла. Прокинувшись, Фортнум теж дізнається доктора. Пларр радить його відпустити, але його друзі: колишній священик Леон Рівас і Акуіно Рібера - бояться не послухатися керівника групи Ель Тигре. До того ж вони сподіваються в обмін на життя Фортнума зажадати звільнення десяти політв'язнів, у тому числі отця доктора (за американського посла вони збиралися просити двадцять). Марно Пларр намагається довести, що почесний консул занадто дрібна сошка, щоб заради нього американці стали сваритися з Генералом.
Доктор Пларр згадує, як він познайомився з Фортнумом. Як-то через кілька тижнів після його приїзду з Буенос-Айреса доктор проходив повз Італійського клубу - невеликого ресторанчика, де кухар-угорець вмів готувати тільки гуляш, - і його покликав доктор Хемфріс. Йому потрібна була допомога, щоб відвезти в дрова п'яного Фортнума додому. Спочатку Фортнум рвався в публічний будинок, але потім погодився, щоб лікар відвіз його в консульство, і по дорозі базікав всякий дурниця, розповідаючи, зокрема, як одного разу вивісив британський прапор догори ногами, а Хемфріс доніс на нього послу. У доктора від цієї зустрічі залишився неприємний осад.
Місяця через два докторові знадобилося запевнити деякі документи, і він відправився до консульства. Фортнум його не впізнав, за документи взяв тисячу песо без розписки і розповів, що був колись одружений, але дружину не любив, хоча мріяв мати дітей; що батько його був тиран; що як дипломат має право раз на два роки виписувати з- за кордону машину, яку можна вигідно продати .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Почесний консул (Грем Грін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок