Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Марія Стюарт (Фрідріх Шиллер)

Переказ скорочено Марія Стюарт (Фрідріх Шиллер)

Назва:
Переказ скорочено Марія Стюарт (Фрідріх Шиллер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Марія Стюарт (Фрідріх Шиллер)
Дія відбувається в Англії, в кінці 1586 - початку 1587 У замку Фотрінгей заточена за наказом англійської королеви Єлизавети її зведена сестра Марія Стюарт, що претендує на англійський престол. З нею її годувальниця Ганна Кеннеді. Незважаючи на строгості утримання під вартою і багато позбавлення, Марія продовжує залишатися непохитною. Їй не раз вже вдавалося підкуповувати охорону і організовувати змови проти Єлизавети.
Її останній страж, Політ, надзвичайно суворий до неї. Але нещодавно в Фотрінгее з'явився його племінник Мортімер, який повернувся з мандрів по Франції та Італії, де він прийняв католицтво. Там же він став прихильником Марії і тепер прибув до Англії, щоб звільнити її. На його боці і дванадцять надійних воїнів, які згодні допомогти. Мортімер повідомляє, що в Лондоні відбувся суд над Марією і їй винесено смертний вирок. Королева попереджає молодої людини, що в разі провалу втечі його чекає смерть. Мортімер непохитний у своєму бажанні звільнити леді Стюарт . Поступаючись йому, Марія пише лист графу Лейстера до Лондона, вона сподівається, що той допоможе Мортімер і їй.
У Вестмінстерському палаці при дворі королеви обговорюють майбутнє одруження Єлизавети з герцогом Анжуйським. Сама королева неохоче погодилася на цей шлюб. Вона змушена думати про бажання своїх підданих мати законного спадкоємця престолу. Але зараз думки Єлизавети зайняті іншим - їй належить затвердити рішення суду над своєю зведеною сестрою Марією. Більшість дворян з оточення англійської королеви на чолі з лордом Берлі підтримує вирок суду. За леді Стюарт заступається лише старий граф Шрусбері, боязко підтримує його і граф Лестер.
У палаці з'являються Політ з племінником. Політ передає Єлизаветі лист в'язня з проханням про особисту зустріч. На очах королеви при читанні листи з'являються сльози, що оточують вже готові зрозуміти їх як знак милосердя до сестри. Насправді ж англійська королева просить Мортімера таємно вбити свою суперницю, але так, щоб ніхто не здогадався, що удар був нанесений королівської рукою. Племінник Польоту погоджується, так як розуміє, що тільки обманом він зможе відвести біду від леді Стюарт.
Залишившись наодинці з графом Лестер, Мортімер віддає йому листа Марії. Виявляється, граф вже десять років є фаворитом королеви Єлизавети, тепер же її шлюб з молодим, красивим французьким герцогом остаточно позбавляє його надії не тільки на її руку, але і на серці. Лист леді Стюарт знову окрилює його надією на королівський престол. Якщо він допоможе їй звільнитися, то вона обіцяє йому свою руку. Але Лейстер хитрий і дуже обережний, він просить Мортімера ніколи не згадувати його ім'я в розмовах навіть зі своїми однодумцями.
Граф пропонує влаштувати зустріч Єлизавети з Марією, тоді, він упевнений, страта буде скасована, а про подальше можна буде поговорити потім. Молоду людину така обачність не влаштовує, він просить Лейстера заманити англійську королеву в один із замків і тримати там під замком, поки вона не накаже звільнити Марію. Граф на це не здатний.
Лейстер здійснює свій план. На побаченні з Єлизаветою йому вдається умовити її під час полювання згорнути до замку-в'язниці Марії і зустрітися з тією несподівано, під час її прогулянки в парку. Королева погоджується на «безглуздий» пропозицію свого коханого.
Нічого не підозрюючи, Марія радіє вирішенню прогулятися по парку, але Політ повідомляє їй, що тут її чекає зустріч з Єлизаветою. У перші хвилини побачення прекрасна в'язень кидається до ніг своєї вінценосної сестри з проханням скасувати страту і звільнити її, але Єлизавета намагається принизити леді Стюарт, нагадуючи тієї про її невдалої особистому житті. Не в силах пересилити свою божевільну гординю і втративши контроль над собою, Марія нагадує сестрі, що та позашлюбна дитина, а не законна спадкоємиця. Розгнівана Єлизавета поспішно віддаляється.
Марія розуміє, що вона своїми руками погубила надію на порятунок, але прийшов Мортімер повідомляє, що минулої ночi вiн зi своїми людьми силою захопить Фотрінгей і звільнить її.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Марія Стюарт (Фрідріх Шиллер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок