Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Камера Обскура (Володимир Набоков)

Переказ скорочено Камера Обскура (Володимир Набоков)

Назва:
Переказ скорочено Камера Обскура (Володимир Набоков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Камера Обскура (Володимир Набоков)
1928 Берлін. Бруно Кречмар, процвітаючий знавець живопису, що має дружину Аннелізе та доньку Ірму і жодного разу не змінював дружині протягом дев'яти років подружнього життя, несподівано захоплюється незнайомкою, яку зустрічає в кінематографі. Вона працює там капельдінершей.
Її звуть Магда Петерс. Їй шістнадцять років. Вона з бідної сім'ї. Батько старий і хворий. Мати завжди готова вдарити її або її брата Отто, який старший за Магди на три роки. Батьки дорікали Магду дармоїдство, і вона тікає від них до літній дамі Левандівській і починає працювати натурницею. Сама Магда мріє стати актрисою. Левандівська намагається звести її з паном, що назвався Мюллером. Оскільки вони сподобалися одне одному, Магда охоче тікає з ним.Через місяць він їде. Магда спочатку хотіла накласти на себе руки, але потім передумала. Після Мюллера були якісь японці, товстий старий «з носом, як гнила груша». Магда намагається знайти собі місце актриси, але безуспішно. Квартирна господарка влаштовує її працювати в кінотеатр. Тут її і зустрічає Кречмар.
Кречмар дивується своєї двоїстості: з одного боку, «непорушна ніжність» до дружини, з іншого - бажання зустрічі з, Магда. Магда дізнається його телефонний номер і дзвонить йому.
Кречмар в жаху: трубку могла взяти його дружина. Він забороняє Магді телефонувати і пропонує їй зняти квартиру. Магда, природно, пропозиція приймає, але дзвонити не перестає. Одного разу телефоністка випадково з'єднує Макса - брата Аннелізе - з Кречмару під час його розмови з Магда.Макс приголомшений і тут же вішає трубку. Він нічого не говорить Аннелізе.
Кречмар відправляється подивитися квартиру, яку зняла Магда. Магда зізнається йому, що послала йому листа з новою адресою. Це удар для Кречмару: його дружина завжди читає його листи, тому що у них не було таємниць один від одного. Він розуміє, що все скінчилося. Лист вже не можна повернути. Він залишається у Магди.
Аннелізе разом з дочкою переїжджає до Макса. Кречмар не може дозволити собі пустити Магду у свою квартиру, тому поселяється у неї. Він пише дружині листа про те, що як і раніше кохає її, просить пробачення. Однак про його повернення не йдеться. Магда залучає його, незважаючи на вульгарність і грубе безсоромність. Коли з'являється брат Магди і вимагає у неї гроші за мовчання про її минуле, Кречмар виганяє його. Кречмар ревнує Магду. Магда ж так боїться втратити все те, що дав їй Кречмар, що не сміє заводити будь-які романи. Незабаром Магда починає вимагати їх переїзду на стару квартиру Кречмару. Той піддається на вмовляння. Вони переїжджають.Кречмар обіцяє отримати розлучення і одружитися на Магді, але насправді думка про розлучення приводить його в жах. Магда вмовляє його фінансувати фільм, де їй обіцяють другий жіночу роль. Фільм вульгарний, дурний, але Кречмар дає на нього гроші: лише б Магда була щаслива.
На одному з обідів у Кречмару з'являється американець Горн, в якому Магда дізнається людини, з-за якого вона хотіла розлучитися з життям. Горн теж дізнається Магду. Пристрасть знов розгорається. Однак все тримається в секреті, оскільки втрачати гроші Кречмару Магда не збирається, а Горн має лише неоплачені борги.
Роберт Горн - карикатурист, він вважає, що найсмішніше в житті засноване на тонкій жорстокості.
Дочка Кречмару Ірма несподівано захворює на грип. Одужати вона вже не може. Кречмар, за яким з'їздив Макс, застає останній день життя дочки. Вона вмирає при ньому. Поки він прощається з дочкою, Магда зраджує йому з Гірському.
Фільм, у якому знімалася Магда, нарешті закінчено. На перегляді над Магда сміється весь зал: так огидно вона грає. Будинки Магда закочує істерику і в черговий раз вимагає, щоб Кречмар одружився на ній. Той обіцяє, але розлучення для нього немислимий. Магда і Горн зустрічаються майже кожен день, знявши для цих зустрічей квартиру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Камера Обскура (Володимир Набоков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок