Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Рене, або Наслідки пристрастей (Франсуа Рене де Шатобріан)

Переказ скорочено Рене, або Наслідки пристрастей (Франсуа Рене де Шатобріан)

Назва:
Переказ скорочено Рене, або Наслідки пристрастей (Франсуа Рене де Шатобріан)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору твору Рене, або Наслідки пристрастей (Франсуа Рене де Шатобріан)
Рене, молодий чоловік знатного роду, поселяється у французькій колонії в нетрях Луїзіани, серед індіанського племені начезов. Минуле його оповите таємницею. Схильність Рене до меланхолії змушує її уникати суспільства людей. Виняток становлять лише його прийомний батько, сліпий старець Шактас, і місіонер форту Розалі батько Суель. Марно, проте, вони намагаються дізнатися у Рене причини його добровільного втечі. Протягом декількох років Рене приховує свою таємницю. Коли ж, отримавши якийсь лист, він став уникати обох своїх старих друзів, вони переконали його відкрити їм свою душу.
На березі Міссісіпі Рене вирішує нарешті почати свою розповідь. «Яким жалюгідним здасться вам моє вічне занепокоєння», - каже батькові Суелю і Шактасу Рене, «молодий чоловік, позбавлений сили й доблесті, що відроджуються свої страждання у самому собі» і скаржиться лише на біди, які він сам собі заподіював.
Його народження коштувало життя матері. Він виховувався далеко від батьківського даху і рано проявив гарячність натури і нерівність характеру. Рене відчуває себе вільно тільки в суспільстві сестри Амелі, з якою тісними і ніжними узами його пов'язує подібність характерів і уподобань. Їх об'єднує також якась печаль, що таїться в глибині серця, властивість, дароване Богом.
Батько Рене помирає на його руках, і молода людина, вперше відчувши подих смерті, замислюється про безсмертя душі. Перед Рене відкриваються оманливі дороги життя, але він не може вибрати жодної з них. Він відчуває спокусу сховатися від світу, розмірковуючи про блаженство монастирського життя. Вічно охоплені тривогою жителі Європи споруджують для себе обителі тиші. Чим більше сум'яття і суєти в людському серці, тим більше тягнуть усамітнення і світ. Але по властивому йому непостійності, Рене змінює свій намір і відправляється в подорож.
Спочатку він відвідує землі зниклих народів, Грецію і Рим, але незабаром йому набридає «порпатися в могилах» і відкривати для себе «прах злочинних людей і справ». Йому хочеться знати, чи більше чесноти і менше чи нещасть у живих народів. Особливо намагається Рене дізнатися людей мистецтва і тих божественних обранців, що прославляють богів і щастя народів, шанують закони і віру. Але сучасність не показує йому краси так само, як давнина не відкриває істини.
Незабаром Рене повертається на батьківщину. Колись у ранньому дитинстві йому довелося побачити захід великого століття. Тепер він минув. Ніколи ще ні з одним народом не відбувалося зміни настільки дивною і раптової: «височина духу, повагу до віри, строгість моралі змінилися спритністю розуму, зневірою і зіпсованість». Незабаром у своїй вітчизні Рене відчуває себе ще більш самотнім, ніж в інших країнах.
Засмучує його і незрозумілу поведінку сестри Амелі, яка залишила Париж за кілька днів до його приїзду. Рене приймає рішення оселитися в передмісті і жити в повній невідомості.
Спочатку йому приносить задоволення існування людини нікому не відомого і ні від кого не залежить. Йому подобається змішуватися з натовпом - величезної людської пустелею. Але врешті-решт все це стає для нього нестерпним. Він вирішує піти на лоно природи і там закінчити своє життєве мандрівка.
Рене усвідомлює, що його засуджують за мінливість смаків, звинувачують в тому, що він невпинно мчить повз ціль, якої міг би досягти. Одержимий сліпим потягом, він шукає якогось незвіданого блага, а всі завершене не має цінності в його очах. І вчинене самотність, та безперервне споглядання природи призводять Рене в невимовне стан. Він страждає від надлишку життєвих сил і не може заповнити бездонну порожнечу свого існування. То він відчуває стан спокою, то він у страху. Ні дружні зв'язки, ані спілкування зі світом, ні усамітнення - ніщо Рене не вдалося, все виявилося фатальним. Почуття відрази до життя повертається з новою силою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Рене, або Наслідки пристрастей (Франсуа Рене де Шатобріан)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок