Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кюхля (Юрій Тинянов)

Переказ скорочено Кюхля (Юрій Тинянов)

Назва:
Переказ скорочено Кюхля (Юрій Тинянов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Кюхля (Юрій Тинянов)
Вільгельм скінчив з відзнакою пансіон. Родичі вирішують визначити його в тільки що заснований Царськосельський ліцей. На прийомі у міністра Розумовського він зустрічається з Мішею Яковлєвим, Ванею Пущино, Антоном Дельвіг. Василь Львович Пушкін привозить туди свого племінника Сашка. Дев'ятнадцятого жовтня 1811 р. в присутності царя і наближених до нього осіб відбувається урочисте відкриття ліцею. Вільгельм не відриваючись слухає натхненну промову професора моральних наук Куніцина.
У ліцеї Вільгельм отримує кличку Кюхля. Товариші його люблять, але раз у раз над ним жартують. Після того як «паяс» Яковлєв під загальний сміх пародійно зображує сцену заручення Кюхля з дівчинкою Мінх, Вільгельм в розпачі біжить топитися в ставку. Його рятують. «Ти ж не Бідна Ліза», - застерігає одного розсудливий Пущин.
Вчиться Кюхля добре, він одержимий честолюбством і таємно мріє про те, що великий Державін саме йому, Вільгельму Кюхельбекер, передасть свою ліру. Однак на переказному іспиті в грудні 1814 р. найбільше враження на відвідав ліцей Державіна виробляють вірші Пушкіна. Вільгельм щиро радіє за одного: «Олександре! Пишаюся тобою. Будь щасливий ». Пушкін призводить Кюхля в компанію гусара Каверіна, де ведуться волелюбні розмови, але Вільгельм не відчуває себе своїм серед цих «насмішників».
Після закінчення ліцею Кюхельбекер викладає російську словесність у благородному пансіоні при Педагогічному інституті. Свої вірші він присвячує Жуковському. З Пушкіним ж відносини складаються не зовсім гладко: через їдкою епіграми зі словами «і кюхельбекерно і нудно» справу одного разу доходить до дуелі, що закінчується, на щастя, примиренням.
Учительство незабаром набридає Вільгельму, він хоче за порадою Пушкіна повністю зайнятися літературою, відвідує «четверги» впливового журнального діяча Греча, де знайомиться з Рилєєвим і Грибоєдовим. У пресі з'являються сміливі вірші Кюхельбекера, в яких він підтримує засланого на південь Пушкіна. Кюхля буває у Миколи Івановича Тургенєва, де знову зустрічається з Куніциним, з ліцеї друзями, бере участь у політичних дебатах. Незабаром він подає у відставку і вирушає за кордон в якості секретаря знатного вельможі Наришкіна.
Свобода! Свобода! У Німеччині Вільгельм переповнений різноманітними враженнями, йому довелося поговорити з Людвігом Тиком і навіть з великим Гете. Тим часом царя доносять про крамольних віршах Кюхельбекера, і той наказує встановити секретний нагляд за молодим поетом. У Парижі, в залі Атеней, Вільгельм читає лекції про російської словесності, відкрито виступаючи проти кріпосного рабства. Його висилають з Франції за розпорядженням префекта поліції. Побувавши в Італії, Кюхельбекер повертається до Петербурга.
Тут йому ніяк не вдається знайти службу, поки цар не вирішує відправити «неспокійного молодої людини в настільки ж неспокійну країну» - на Кавказ, до канцелярії генерала Єрмолова. У Вільгельма народжується романтичний проект «рушити» Єрмолова до Греції, на допомогу тамтешнім повстанцям. Грибоєдов тверезо радить одному «трохи охолонути». Та й сам Кюхельбекер починає дивитися на речі по-іншому після того, як Єрмолов на його очах наказує розстріляти одного з черкеських ватажків.
Недовго прослуживши на Кавказі, Вільгельм поселяється в смоленському маєтку Закуп у своєї сестри Устінькі та її чоловіка Григорія Андрійовича Глінки. Він закохується в приїхала до Глінка в гості Дуню Пушкіну, молоді люди клянуться один одному в любові, але матеріальні обставини не дають можливості навіть думати про одруження. Неспокійний характер Вільгельма завдає чимало клопоту родичам: то він разом із слугою Семеном одягається в селянські одягу, то, побачивши, як сусід-поміщик катує обмазаного дьогтем мужика, проучает хлистом озвірілого кріпосника. Кюхельбекер знову опиняється в Москві, потім у Петербурзі, де займається чорною журнальної роботою у Греча і Булгаріна. Його поселяє у себе вдома Олександр Одоєвський, що підтримує одного і душевним участю, і грошима.
Рилєєв, готує повстання, приймає Кюхельбекера в члени таємного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Кюхля (Юрій Тинянов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок