Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Колиска для кішки (Курт Воннегут)

Переказ скорочено Колиска для кішки (Курт Воннегут)

Назва:
Переказ скорочено Колиска для кішки (Курт Воннегут)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,63 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Колиска для кішки (Курт Воннегут)
«Можете називати мене Іоною» - такою фразою відкривається роман. Герой-оповідач вважає, що саме це ім'я куди більш підходить йому, ніж дане при народженні, бо його «завжди кудись заносить».
Одного разу він задумав написати книгу «День, коли настав кінець світу». У ній він збирався розповісти про те, що робили знамениті американці, коли була скинута перша атомна бомба на Хіросіму. Тоді, за словами героя, він ще був християнином, але потім став бокононістом, і тепер раз у раз цитує повчання цього великого мудреця і філософа, рясно усна розповідь бокононовской термінологією.
Боконон вчить, що все людство розбите на Карассо, чи то пак на групи, які не відають, що творять, виконуючи волю Божу, причому Карассо слід відрізняти від гранфаллонов, помилкових об'єднань, до яких, серед іншого, відноситься і комуністична партія.
Робота над книгою про кінець світу за необхідності приводить оповідача в карася, головою якого є великий учений Фелікс Хоннікер, лауреат Нобелівської премії і батько атомної бомби, який живе і трудиться у вигаданому місті Іліум, що виникає у багатьох книгах Воннегута.
Коли на випробуваннях атомної бомби хтось зауважив: «Тепер наука пізнала гріх», Хоннікер здивовано запитав: «А що таке гріх?» Не знав великий учений і що таке любов, співчуття, моральні сумніви. Людський елемент мало цікавив генія технічної думки. «Іноді я думаю, вже не народилася вона мерцем, - міркує один з тих, хто досить близько знав його. - Ніколи не зустрічав людини, що настільки не цікавився б життям. Іноді мені здається: ось у чому наша біда - занадто багато людей займають високі місця, а самі трупи трупами ».
За спогадами молодшого сина Хоннікера Ньюта, батько ніколи не грав з дітьми і лише одного разу сплів з мотузочки «колиску для кішки», ніж страшно налякав дитину. Зате він із захватом розгадував головоломки, які підносила природа. Одного разу піхотний генерал поскаржився на бруд, в якій грузнуть люди і техніка. Хоннікеру загадка здалася такою, що заслуговує уваги, і в кінці кінців він придумав лід-дев'ять, кілька крупинок якого здатні заморозити все живе на багато миль навколо. Вченому вдалося отримати бурульку, яку він поклав у пляшку, сховав її в кишеню і поїхав до себе на дачу зустрічати Різдво з дітьми. У Святвечір він розповів про свій винахід і в той же вечір помер. Діти - Анджела, Френк і ліліпут Ньют - поділили бурульку між собою.
Дізнавшись, що Френк в даний час - міністр науки і прогресу «бананової республіки» Сан-Лоренцо, якою править диктатор Папа Монзано, герой-оповідач відправляється туди, заодно зобов'язавшись написати для американського журналу нарис про цей острів в Карибському морі.
У літаку він зустрічається з Анжелою і Ньют, які летять в гості до брата. Щоб скоротати час в дорозі, герой читає книгу про Сан-Лоренцо і дізнається про існування Боконон.
Колись хтось Л. Б. Джонсон і побіжний капрал Маккейб волею обставин опинилися біля берегів Сан-Лоренцо і вирішили його захопити, Ніхто не перешкодив їм у здійсненні задуманого - перш за все тому, що острів вважався абсолютно непотрібним і народу там жилося гірше не придумаєш . Місцеві жителі ніяк не могли правильно вимовити прізвище Джонсон, у них весь час виходило Боконон, і тому він і сам став так себе називати.
На острові герой знайомиться з низкою колоритних персонажів. Це - доктор Джуліан Касл, про який йому, власне, і замовляючи чи нарис. Мільйонер-цукрозаводчик, проживши перші сорок років життя в пияцтві і розпусті, Касл потім вирішив за прикладом Швейцера, заснувати безкоштовний госпіталь у джунглях і «присвятити все своє життя страждальцям іншої раси».
Особистий лікар Папи Монзано доктор Шліхтер фон Кенігсвальд у вільний час самовіддано трудиться в госпіталі Касла. До цього він чотирнадцять років служив в есесівських частинах і шість - в Освенцимі. Нині він щосили рятує життя біднякам, і, за словами Касла, «якщо буде продовжувати такими темпами, то число врятованих ним людей зрівняється з числом убитих приблизно до три тисячі десятого року».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Колиска для кішки (Курт Воннегут)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок