Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кентавр (Джон Апдайк)

Переказ скорочено Кентавр (Джон Апдайк)

Назва:
Переказ скорочено Кентавр (Джон Апдайк)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Короткий переказ твору Кентавр (Джон Апдайк)
Дія відбувається в перебігу декількох січневих днів 1947 року в містечку Олинджер, штат Пенсільванія
Перший розділ
Роман починається зі слів «Колдуелл відвернувся, і в ту ж мить кісточку йому пронизала стріла». Клас сміється, а Колдуелл-кентаврові тим часом не до сміху, він відчуває пронизливий біль, яка «зметнулася по тонкій серцевині гомілки, просвердлили звивину коліна і, розростаючись, буяє, ринула у живіт». Колдуелл - вчитель біології, в той момент, коли в ногу встромилася стріла, він написав на дошці передбачуваний вік землі - 5 мільярдів років. Клас продовжував сміятися, не даючи кентаврові «залишитися з болем наодинці, виміряти її силу, прислухатися, як вона буде завмирати, ретельно препарувати її». У цей час біль вже «запустила щупальця в череп», і вчителі здалося, що він «величезний птах , Стрепенувшись від сну ». Біль розповсюджувалася далі. Вона «волохатими лапами тіснила серце і легені, ось вона дібралася до горла, і йому тепер здавалася, ніби мозок його - це шматок м'яса, який він підняв високо на тарілці, рятуючи від хижий зубів». Учні схопилися на сидіння парт і продовжували «травити» вчителя. Він залишає клас.
Поки вчитель бреде по коридору, він вже повністю відчуває себе кентавром, а оперення стріли шкребе по підлозі, роз'ятрюючи рану. Його нудить, голова паморочиться. З класних кімнат доноситься французька мова, урок історії, спів.
Він виходить на свіже повітря, зачіпаючи стрілою сходинки. Він прямує в гараж Гаммела. Перш Гаммел був членом шкільної ради, а його молода рудоволоса жінка Віра досі викладає там фізкультуру дівчаткам. Багато вчителів і учні - клієнти цього гаража. Старшокласники лагодять тут свій порваний машини, а молодші школярі накачують баскетбольні м'ячі.
Кентавр показує Гаммелу стрілу, що стирчала з ноги. Механік говорить, що вона сталева і пройшла наскрізь. Він пробує розрізати її різаком, але вона виявляється не порожнистої, як він думав. Він розпалює стрілу ацетиленового пальником. Механік і його помічник остуджують стрілу ганчіркою, перш ніж витягти. Гаммел нюхає наконечник, боячись, як би він не був отруєний. Колдуелл запитує, скільки з нього і каже, що спізнюється на урок, що директор з нього «голову зніме». Гаммел каже, що радий був допомогти, грошей не візьме і що не кожен день доводиться перерізати стрілу в нозі. Колдуелл наполягає на оплаті, але Гаммел говорить, що, за словами його дружини, він «один з небагатьох, хто не отруює їй життя». Колдуелл дякує механіка і нарікає на себе за те, що «не вміє подякувати людини по справжньому. Все життя прожив у цьому місті, прив'язався до тутешніх людей, а сказати не наважується ».
Механік віддає вчителю стрілу, наконечник Колдуелл ще раніше поклав у кишеню.
Механік радить розповісти про цю подію директорові школи Зіммерманн, але вчитель говорить «Самі поскаржтеся, може, вас він послухає».
Гаммел просить передати привіт дружині вчителя Хассі, і питає, чи не набридло Колдуелл кожен день їздити на роботу з передмістя, але вчитель навіть радий цьому, тому як по дорозі він має можливість поговорити з сином, тоді як, коли вони жили в місті, він «майже не бачив» сина.
Колдуелл переїхали на ферму в 10 милях від Олинджер. Тоді автомобіль став їм просто необхідний, і Гаммел підшукав їм старий «бюїк» за низькою ціною (375 $).
Колдуелл відчуває, що спізнюється, ще раз пропонує гроші, але коли механік відмовляється, вчитель думає: «Ці олінджеровскіе аристократи завжди так. Грошей ні за що не приймуть, зате люблять приймати зарозумілий тон. Нав'яжуть послугу і відчувають себе богами ».
Тут підмайстри-механіки загелготали, вказуючи на підлогу, слід від черевика Колдуелла просочений кров'ю. Гаммел радить сходити до лікаря, але Колдуелл каже, що сходить краще на перерві. «Думка про отруту не залишала його. Рана очиститься ».
Він повертається до школи, виразно кульгаючи, щоб показати своєму колезі Фолу, виглядає з вікна, чому він не в класі.
Він вибирає шлях через підземний хід, боячись йти повз кабінету Зіммермана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Переказ скорочено Кентавр (Джон Апдайк)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок