Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Життя Клима Самгіна (Максим Горький)

Переказ скорочено Життя Клима Самгіна (Максим Горький)

Назва:
Переказ скорочено Життя Клима Самгіна (Максим Горький)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,98 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Життя Клима Самгіна (Максим Горький)
У будинку інтелігента-народника Івана Якимовича Самгіна народився син, якому батько вирішив дати «незвичне», мужицьке ім'я Клим. Воно відразу дала хлопчика серед інших дітей його кола: дочки доктора Сомова Люби; дітей квартиранта Варавкі Варвари, Лідії та Бориса; Ігоря Туробоева (разом з Борисом навчається в московській військовій школі); Івана Дронова (сирота, нахлібника в будинку Самгіна); Костянтина Макарова та Аліни Телепнєву (товариші по гімназії). Між ними складаються складні відносини, почасти тому, що Клим намагається відзначитися, що не завжди вдається. Перший вчитель - Томілін. Суперництво з Борисом. Несподівана загибель Бориса і Варвари, що провалилися під лід під час катання на ковзанах. Голос з натовпу: «Та чи був хлопчик-то, може, хлопчика-то й не було?» - Як перший «ключовою» мотив повісті, як би виражає ірреальність того, що відбувається.
Навчання в гімназії. Еротичні томління Самгіна. Швейка Рита таємно підкуплена матір'ю Клима для «безпечною» сексуального життя юнака. Вона закохана в Дронова; Самгін дізнається про це і про вчинок матері і розчаровується в жінках. Любов Макарова до Лідії; невдала спроба самогубства. Клим рятує його, але потім шкодує про це, бо сам потай симпатизує Лідії і відчуває, що блідо виглядає на тлі свого друга.
Петербург, студентство. Нове коло спілкування Самгіна, де він знову-таки намагається зайняти особливе місце, піддаючи «про себе» все і всіх критичному аналізу і отримавши прізвисько «розумник». Старший брат Дмитро (студент, що ввімкнувся в революційну боротьбу), Марина Премірова, Серафима Нехаєвим (закохана в усі «декадентське»), Кутузов (активний революціонер, майбутній більшовик, своїми рисами нагадує Леніна), Єлизавета Співак з хворим чоловіком-музикантом, Володимир Лютов (студент з купецького роду) та інші. Любов Лютова до Аліни Телепнєву, що виросла в красиву і примхливу жінку. Її згоду бути дружиною Лютова і подальша відмова, бо вона закохується в Туробоева (тема своєрідного суперництва «бідного аристократа» Туробоева і «багатого мужика» Лютова).
Життя на дачі. Символічна сцена лову сома на горщик з гарячою кашею (сом проковтне горщик, він лопне, сом спливе) - обдурювання «панів» мужиком, який тим не менш захоплює Лютова як виразник загадкової талановитості російського народу. Спори про слов'янофілів і західників, Росії та Заході. Лютов - російський анархіст. Клим намагається зайняти особливу позицію, але в результаті не займає ніякої. Його невдала спроба освідчитися в коханні Лідії. Відмова. Підйом дзвонів на сільську церкву. Загибель молодого селянина (мотузка захлеснула за горло). Друга «ключовою» фраза повісті, вимовлена сільської дівчинкою: «Та що ви пустувати?» - Як би звернена до «панам» взагалі. Не знаючи народу, вони намагаються вирішувати його долю.
Москва. Нові люди, яких намагається зрозуміти Самгін: Семіонов Діомід, Варвара Антипова, Петро маракує, дядько Хрисанф - коло московської інтелігенції, що відрізняється від петербурзької підкресленою «російськістю». Пиятика на квартирі Лютова. Диякон-розстрига Єгор Іпатіївський читає власні вірші про Христа, Васьки і «нерозмінною рублики». Суть в тому, що російська людина і ненавистю служить Христові. Крик Лютова: «Геніально!» Самгін знову-таки не знаходить місця у цьому середовищі. Приїзд молодого Миколи I і трагедія на Ходинському полі, де під час свята коронації були задавлені сотні людей. Погляд Самгіна на натовп, яка нагадує «ікру». Нікчемність особистої волі в епоху сплеску масового психозу.
Остаточний розрив Самгіна з Лідією; її від'їзд до Парижа. Клим відправляється на Нижегородську промислову виставку і знайомиться з провінційною журналістським середовищем. Ченців - яскравий драматург й своєрідний поет (ймовірний прототип сам Горький). Приїзд до Нижнього царя, схожого на «Бальзамінова, одягненого офіцером ...».
Самгін і газета. Дронов, ченців, подружжя Співак. Зустріч з томильную, проповідникам, що «шлях до істинної віри лежить через пустелю зневіри» (Ніцшевського думка, близька Самгіна).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Життя Клима Самгіна (Максим Горький)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок