Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Іноземка (Сергій Довлатов)

Переказ скорочено Іноземка (Сергій Довлатов)

Назва:
Переказ скорочено Іноземка (Сергій Довлатов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Іноземка (Сергій Довлатов)
Маруся Татаровіч - дівчина з хорошої радянської родини. Її батьки не були кар'єристами: історичні обставини радянської системи, яка знищує кращих людей, змушували батька з матір'ю займати вакантні місця, і до кінця трудової біографії вони міцно утвердилися в номенклатурі середньої ланки. У Марусі було все для щастя: рояль, кольоровий телевізор, черговий міліціонер біля будинку. Закінчивши школу, вона легко вступила до Інституту культури, була оточена відповідними рангом шанувальниками. Розплата за сімейне щастя обрушилася на Татаровічей в особі єврея з безнадійною прізвищем Цехновіцер, якого Маруся полюбила на дев'ятнадцятому році. Батьки не вважали себе антисемітами, але уявити онуків євреями для них було катастрофою. Неймовірними зусиллями вони «переключили» Марусю на сина генерала Федорова, якого вона теж полюбила. Молоді люди одружилися. Діма Федоров був педантом і швидко набрид Марусю. Від нудьги вона стала йому змінювати нерозбірливо і безперервно. Незабаром молоді подружжя розлучилося. Маруся знову стала нареченою, дівчиною з гарної родини. Вона полюбила знаменитого диригента Каждана, потім - відомого художника Шарафутдінова, потім - уславленого ілюзіоніста Мабіса. Всі вони покинули Марусю. При цьому лише один Каждан пішов з її життя делікатно: отруївшись міногами, він помер. Поведінка решти чимось нагадувало втеча.
До цього часу Марусі було під тридцять. Вона занепокоїлася, розуміючи, що ще два-три роки, і народити буде пізно. І тут на її горизонті виник відомий естрадний співак Броніслав молодецькому. У Марусі з ним вийшло щось на зразок цивільного шлюбу. Вони разом їздили на гастролі, Маруся вела концерти. Незабаром вона не без підстав стала підозрювати Разудалова в подружніх зрадах. Друзі жартували: «молодецькому хоче трахнути все, що рухається ...» Маруся вперше замислилася: як жити далі? Задоволення породжували почуття провини. Безкорисливі вчинки винагороджувалися приниженнями. Виходив замкнуте коло ... Через рік у неї народився хлопчик. Молодецькому їздив на гастролі. Викритий у чергових зрадах, він виправдовувався: «Зрозумій, мені як артисту потрібен імпульс ...» Маруся відчувала розпач.
Тут як у казці з'явився Цехновіцер. Він дав Марусі почитати «Архіпелаг ГУЛАГ» і настійно радив їй емігрувати. У цей час їхали багато. Переживши драматичне пояснення з батьками, Маруся фіктивно зареєструвалася з Цехновіцером. Через три місяці вони були в Австрії. «Чоловік» поїхав в Ізраїль. Дочекавшись американської візи, вже через шістнадцять днів Маруся приземлилася в аеропорту імені Кеннеді. Син Левко, побачивши двох негрів, голосно розплакався. Марусю зустрічали двоюрідна сестра по матері Лора з чоловіком Фімою. У них і оселилася Маруся з сином. Льовушку визначили в дитячий сад. Спочатку він плакав. Через тиждень заговорив по-англійськи. Маруся стала шукати роботу. Її увагу привернула реклама ювелірних курсів - знання англійської мови при цьому не було необхідною умовою. А в коштовностях Маруся розбиралася.
Нью-Йорк вселяв Марусі відчуття роздратування і страху. Їй хотілося бути впевненою в собі, як всі навколишні, але вона лише заздрила дітям, убогим, полісменам - всім, хто відчував себе частиною цього міста. Заняття на курсах припинилися скоро. Маруся упустила в чобіт розпечену латунну пластинку, після чого поїхала додому і вирішила не повертатися. Так вона стала домогосподаркою.
До неї потяглася, як мухи на мед, чоловіча частина російської колонії. Дисидент Караваєв запропонував їй спільно вести боротьбу за нову Росію. Маруся відмовилася. Видавець Друкер теж закликав до боротьби - за єдність еміграції. Таксисти діяли більш рішуче: Перцович закликав закотитися куди-небудь до Флориди. Еселевскій пропонував більш дешевий варіант - мотель. Будучи відкинутими, вони, здається, зітхали з полегшенням ... Краще за всіх повів себе Баранов. Заробляючи сімсот доларів на тиждень, сотня з них він запропонував віддавати Марусі просто так. Йому це було навіть вигідно: пив би менше. Релігійний діяч Лемкус подарував Біблію англійською мовою, пообіцявши хороші умови у загробному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Іноземка (Сергій Довлатов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок