Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Життя Девіда Копперфілда, розказана ним самим (Чарльз Діккенс)

Переказ скорочено Життя Девіда Копперфілда, розказана ним самим (Чарльз Діккенс)

Назва:
Переказ скорочено Життя Девіда Копперфілда, розказана ним самим (Чарльз Діккенс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,18 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Життя Девіда Копперфілда, розказана ним самим (Чарльз Діккенс)
Девід Копперфілд народився наполовину сиротою - через півроку після смерті свого батька. Трапилося так, що при його появі на світло була присутня тітка його батька, міс Бетсі Тротвуд - її шлюб був настільки невдалий, що вона зробилася чоловіконенависницею, повернулася до дівочого прізвища і поселилася в глушині . До одруження племінника вона дуже любила його, але примирилася з його вибором і приїхала познайомитися з його дружиною лише через півроку після його смерті. Міс Бетсі висловила бажання стати хресною матір'ю новонародженої дівчинки (їй хотілося, щоб народилася неодмінно дівчинка), попросила назвати її Бетсі Тротвуд Копперфілд і намірилася «як слід виховати її», оберігаючи від усіх можливих помилок. Дізнавшись же, що народився хлопчик, вона була настільки розчарована, що, не попрощавшись, покинула будинок свого племінника назавжди.
У дитинстві Девід оточений турботами і любов'ю матері і няні Пегготі. Але його мати виходить заміж вдруге.
На час медового місяця Девіда з нянею відправляють у Ярмут, погостювати у брата Пегготі. Так він вперше опиняється в гостинному будинку-баркасі і знайомиться з його мешканцями: містером Пегготі, його племінником Хемом, його племінницею Емлі (Девід по-дитячому закохується в неї) і вдовою його компаньйона місіс Гаммідж.
Повернувшись додому, Девід знаходить там «нового тата» - містера Мардстона і абсолютно змінилася мати: тепер вона боїться приголубити його і у всьому підкоряється чоловікові. Коли у них поселяється ще й сестра містера Мардстона, життя хлопчика стає абсолютно нестерпним. Мардстони вельми пишаються своєю твердістю, розуміючи під нею «тиранічний, похмурий, зарозумілий, диявольський вдачу, властивий їм обом». Хлопчика навчають будинку; під лютими поглядами вітчима і його сестри він тупіє від страху і не може відповісти уроку. Єдина радість його життя - батьківські книги, які, на щастя, виявилися в його кімнаті. За погане навчання його позбавляють обіду, дають потиличники; нарешті, містер Мардстон вирішує вдатися до прочуханки. Як тільки перший удар обрушився на Девіда, він укусив руку вітчима. За це його відправляють в школу Селем Хауз - прямо в розпал канікул. Мати холодно попрощалася з ним під пильним поглядом міс Мардстон, і лише коли візок від'їхала від будинку, вірна Пегготі крадькома стрибнули в неї і, обсипавши «свого Деві» поцілунками, забезпечила кошиком з ласощами і гаманцем, в якому, крім інших грошей, лежали дві полукрони від матері, загорнуті в папірець з написом: «Для Деві. З любов'ю ». У школі його спина була негайно прикрашена плакатом: «Бережіться! Кусається! »Канікули закінчуються, до школи повертаються її мешканці, і Девід знайомиться з новими друзями - визнаним лідером серед учнів Джемсом Стірфорда, шістьма роками старший за нього, і Томмі Тредлсом -« найвеселішим і самим нещасним », Школою керує містер Криклій, чий метод викладання - залякування і порка; не тільки учні, але й домашні смертельно бояться його. Стірфорд, перед яким містер Криклій підлещується, бере Копперфілда під своє заступництво - за те, що той, як Шехерезада, ночами переказує йому зміст книг з батьківської бібліотеки.
Настають різдвяні канікули, і Девід їде додому, ще не знаючи, що цю його зустріч з матір'ю судилося стати останньою: скоро вона вмирає, вмирає і новонароджений брат Девіда. Після смерті матері Девід вже не повертається до школи: містер Мардстон пояснює йому, що освіта коштує грошей і таким, як Девід Копперфілд, воно не стане в нагоді, бо їм пора заробляти собі на життя. Хлопчик гостро відчуває свою занедбаність: Мардстони розрахували Пегготі, а добра няня - єдина у світі людина, яка любить його. Пегготі повертається в Ярмут і виходить заміж за візника Баркіса; але перед тим, як розлучитися, вона попрохала Мардстон відпустити Девіда погостювати в Ярмуті, і він знову потрапляє до будинку-баркас на березі моря, де всі співчувають йому і всі до нього добрі - останній ковток любові перед тяжкими випробуваннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Життя Девіда Копперфілда, розказана ним самим (Чарльз Діккенс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок