Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Приємні ночі (Джанфранческо Страпарола)

Переказ скорочено Приємні ночі (Джанфранческо Страпарола)

Назва:
Переказ скорочено Приємні ночі (Джанфранческо Страпарола)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,76 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Приємні ночі (Джанфранческо Страпарола)
Єпископ невеликого міста Аоді після смерті родича, міланського герцога Франческо Сфорца, стає одним з претендентів на герцогський престол. Однак мінливості бурхливого часу і ненависть ворогів змушують його покинути Мілан і влаштуватися у своїй єпископській резиденції в Лоді, але і там, поблизу від Мілана, родичі-суперники не залишають єпископа в спокої. Тоді він разом з дочкою, молодої прекрасної вдовою Лукрецією Гонзага, відбуває до Венеції. Тут, на острові Мурано, батько з дочкою орендують чудове палаццо; в цьому палаццо навколо синьйори Лукреції незабаром збирається саме вишукане товариство: красиві, освічені, приємні в обходженні дівиці і ні в чому не поступаються їм кавалери.
У розпалі грандіозний венеціанський карнавал. Щоб зробити проведення часу ще більш приємним, прекрасна Лукреція пропонує наступне: нехай кожен вечір після танців п'ять дівчат,
визначених жеребом, розповідають гостям цікаві новели та казки, супроводжуючи їх хитромудрими загадками.
Дівиці, що оточували Лукрецію, виявилися на рідкість жвавими і здатними оповідачка, і тому змогли доставити слухачам превелика задоволення своїми історіями, в рівній мірі захоплюючими і повчальними. Ось тільки деякі з них.
Жив колись в Генуї дворянин на ім'я Райнальдо Скалія. Бачачи, що життя його хилиться до заходу, Райнальдо закликав єдиного свого сина Салардо і велів йому назавжди зберегти в пам'яті три повчання і ніколи ні за що не відхилятися від них. Настанови ж були такі: наскільки б сильну любов ні годував Салардо до дружини, він жодним чином не повинен відкривати їй жодної своєї таємниці;
ні в якому разі не виховувати як свого сина і робити спадкоємцем стану дитини, народженої не від нього; ні в якому разі не віддавати себе у владу государя, единодержавно правлячого країною.
Не минуло й року після смерті батька, як Салардо взяв у дружини Теодору, дочка одного з найперших генуезьких дворян. Як не любили дружини один одного, Бог не благословив їх потомством, і тому вони вирішили виховати як власну дитину сина бідної вдови, на прізвище Постума. Після відомого часу Салардо покинув Геную і оселився в Монферрато, де дуже швидко досяг успіху і став найближчим другом тутешнього маркіза. Серед радощів і розкоші придворного життя Салардо прийшов до висновку, що його батько на старості років просто вижив з розуму: адже, порушивши батьківські настанови, він не тільки нічого не втратив, але, навпаки, багато чого отримав. Насміхаючись над пам'яттю батька, безбожний син задумав порушити і третє повчання, а заразом і переконатися у відданості Теодори.
Салардо викрав улюбленого мисливського сокола маркіза, відніс його своєму другу Франсое і попросив заховати до пори. Повернувшись додому, він убив одного з власних соколів і велів дружині приготувати його на вечерю; їй він сказав, що це вбитий ним сокіл маркіза. Покорная Теодора виконала наказ чоловіка, проте за столом відмовилася доторкнутися до птаха, за що Салардо нагородив її хорошого ляпаса. На ранок, вставши спозаранку вся в сльозах від понесених образи, Теодора поспішила до палацу і розповіла маркізу про злодіянні чоловіка. Маркіз запалився гнівом і наказав негайно повісити Салардо, а майно його поділити на три частини: одну - вдові, другу - синові, а третю - катові. Винахідливий Постума зголосився власноруч повісити батька, щоб все майно залишилося в сім'ї;
Теодора його кмітливість припала до душі. Салардо, який гірко і щиро розкаявся у своїй синівської нешанобливості, вже стояв на ешафоті з петлею на шиї, коли Франсое доставив маркізу незаперечний доказ невинності одного. Маркіз пробачив Салардо і велів було замість нього повісити Постума, проте Салардо умовив пана відпустити негідника на всі чотири сторони, а на відшкодування за майно, яким той хотів заволодіти, вручив ледь не стягла на його шиї зашморг. Про Постума ніхто більше нічого не чув, Теодора сховалася в монастирі і незабаром померла там, а Салардо повернувся до Генуї, де безтурботно прожив ще багато років, роздавши велику частину свого стану на угодні Богові справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Приємні ночі (Джанфранческо Страпарола)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок