Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Фальшивомонетники (Андре Жид)

Переказ скорочено Фальшивомонетники (Андре Жид)

Назва:
Переказ скорочено Фальшивомонетники (Андре Жид)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Фальшивомонетники (Андре Жид)
Місце дії - Париж і швейцарська село Саас-Фе. Час свідомо не уточнюється. У центрі оповідання знаходяться три сімейства - Профітандье, Моліна і Азаіси-Веделя. З ними тісно пов'язані старий учитель музики Лалеруз, а також два письменники - граф Робер де Пассаван і Едуард. Останній веде щоденник, куди заносить свої спостереження та аналізує їх з точки зору майбутнього роману, який вже отримав назву «Фальшивомонетники». Крім того, в текст вторгається голос самого автора, коментуючого вчинки своїх героїв.
Сімнадцятирічний Бернар Профітандье йде з дому, дізнавшись про своє незаконне походження.Він переконаний, що завжди ненавидів людини, яку вважав батьком. Однак судовий слідчий Профітандье любить Бернара набагато більше, ніж рідних синів - адвоката Шарля і школяра Калу. Обом бракує неприборканої сили характеру, що відрізняє Бернара.
Олів'є Молине також захоплений рішучістю одного. Ніжному Олів'є необхідна духовна підтримка: він глибоко прив'язаний до Бернару і з нетерпінням чекає повернення з Англії свого дядька Едуарда - єдину людину в сім'ї, з яким можна поговорити по душах. Напередодні Олів'є став мимовільним свідком жахливої сцени: вночі під дверима ридала жінка - мабуть, це була коханка його старшого брата Вінцента.
Вінцент вступив в зв'язок з Лаурою Дувье в туберкульозному санаторії, коли обидва вони вважали, що жити їм залишається недовго. Лаура вагітна, але не бажає повертатися до чоловіка.Вінцент не може утримувати її, оскільки програв усі свої гроші в карти. До гри його приохотив граф де Пассаван, в якої є свої таємні резони. Робер дає Вінцента можливість відігратися і поступається йому власну коханку - леді Ліліан Гріффіт. Вінцент розумний, красивий, але абсолютно позбавлений світського лиску, і Ліліан з радістю береться за його виховання. Натомість Робер просить про невелику послугу: Вінцент має звести його зі своїм молодшим братом Олів'є.
У поїзді Едуард із роздратуванням переглядає нещодавно вийшла книгу Пассавана - таку ж блискучу і фальшиву, як сам Робер. Едуард перечитує лист, в якому Лаура благає про допомогу, а потім заносить у щоденник думки про роман: в епоху кінематографа від дії слід відмовитися.
Довгоочікувана зустріч з дядьком не приносить радості Олів'є: обидва ведуть себе скуто і не можуть висловити переповнює їх щастя. Втрачену Едуардом багажну квитанцію підбирає Бернар. У валізі знаходиться щоденник із записами річної давності. Едуард тоді спіймав за руку на крадіжці молодшого з братів Моліна - Жоржа. Племінники навчаються в пансіоні пастора Азаіса. - Діда Лаури, Рашель, Сари і Армана Веделя. Лаура без кінця повертається до минулого - до тих днів, коли вони з Едуардом написали на підвіконні свої імена. Рашель фактично відмовилася від особистого життя і тягне на собі все господарство. Юна Сара відверто намагається спокусити Олів'є - недарма цинічний Арман іменує сестру повією. У побожному протестантському сімействіщось негаразд, саме тому Лаурі слід вийти заміж за чесного, хоч і недалекого, Дувье - адже сам Едуард не здатний зробити її щасливою. Старий Азаіс дуже хвалить Жоржа: милі діти організували щось на зразок таємного товариства, куди приймаються лише гідні, - відзнакою служить жовта стрічка в петлиці. Едуард не сумнівається, що хитрий хлопчисько спритно провів пастора. Настільки ж болісно спостерігати за Лаперузом. Колишній вчитель музики глибоко нещасний: учнів у нього майже не залишилося, колись кохана дружина викликає роздратування, єдиний син помер. Старий порвав з ним стосунки через його інтрижки з російською музиканткою.Вони виїхали до Польщі, але так і не одружилися. Онук Борис не підозрює про існування діда.Цей хлопчик - найдорожче для Лалеруза істота.
Зіставивши розповідь Олів'є з щоденником Едуарда, Бернар здогадується, що під дверима Вінцента ридала Лаура. У листі вказана адреса готелю, і Бернар негайно відправляється туди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Фальшивомонетники (Андре Жид)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок