Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Записки про Теплом джерелі (Цинь Чунь)

Переказ скорочено Записки про Теплом джерелі (Цинь Чунь)

Назва:
Переказ скорочено Записки про Теплом джерелі (Цинь Чунь)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,42 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Записки про Теплом джерелі (Цинь Чунь)
Одного разу трапилося якомусь Чжан Юю проїжджати повз гори Лішань. Пригадав він історію про государя Сюаньцзуне, красуні Ян Тайчжень і полководця Ань Лушані. Самі собою склалися в нього вірші,
Заночував на подвір'я. Якось смутно було на серці. Ледве задрімав, біля ліжка виникли два посланці у жовтому. Прийшли вони за його душу. Один вийняв срібний гак і пронизав груди сплячого. Чжан Юй не відчув болю. Мить - і Чжан Юй розділився: один бездиханний лежав на ліжку, інший прямував за гінцями.
На наполегливі розпитування Чжан Юя йому відповідали, що він запрошений до першій дамі землі безсмертних на острові Пенлай - Ян Тайчжень і що причина - в його віршах, написаних при спогляданні гори Лішань.
Палац, куди вони прибули, був воістину прекрасний. Але ще прекраснішою виявилася сама діва.Вони разом зробили обмивання в Теплому джерелі, а потім взялися бенкетувати і розмовляти. Чжан розпитував діву про стародавніх часів, про государя Сюаньцзуне, полководця Ань Лушані. Виявилося, що государ став небесним праведником і в образі праведного даоса живе нині на землі.
Чжан Юй не міг від діви очей відвести, від вина пристрасть його розгорілася. Але скільки він не намагався наблизитися до небесну діву, нічого не виходило - немов тисячі мотузок його на місці утримували. Як кажуть, не доля! Красуня, відчуваючи його прикрість, пообіцяла йому нову зустріч через два століття. На знак розташування піднесла коробочку зі ста пахощами.
Отрок-слуга вивів гостя з палацу. Ледь минули ворота, він з такою силою штовхнув Чжан Юя, що той гепнувся об землю - і ніби прокинувся. Все, що сталося здавалося сном. Але поряд лежала коробочка з пахощами. Аромат був божественний.
На другий день на поштовій станції Теплий джерело Чжан Юй на стіні написав вірші про свою незвичайну подорож. Через час в пустельному полі хлопчик-пастух вручив йому лист від божественної діви. Прочитав - і ще більше засмутився. Така ось історія.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Записки про Теплом джерелі (Цинь Чунь)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок