Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Справа (Олександр Сухово-Кобилін)

Переказ скорочено Справа (Олександр Сухово-Кобилін)

Назва:
Переказ скорочено Справа (Олександр Сухово-Кобилін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Справа (Олександр Сухово-Кобилін)
Минуло шість років з часу розбудувати весілля Кречинського. Здавалося б, поміщик Муромський, його сестра Атуева і дочка Лідочка повинні собі мирно жити в селі, забувши про «пасквільні» історії з фальшивим діамантом.
Але чому ж вони знову в столиці, цього разу - в Петербурзі? Навіщо проживають тут останні гроші, продаючи і закладаючи маєтки? Чому ридає і сохне Лідочка? ..
Скоїлося лихо. І назва цього лиха - Дело. Вона розслідується вже п'ять років. Вже обійшло всі судові та апеляційні інстанції - від Громадянської і КРИМІНАЛЬНОЇ Палати до Урядового Сенату. А паперів у цій справі накопичилося стільки, що їх «з присутності в присутність на тяглової возять»!
Але що до того? Невже Кречинського попався-таки на суддівський гачок? О, ні! Справа - як не дивно - зветься справою Муромський. Слідство ведеться проти Лідочки. Її підозрюють! І в чому ж?! У тому, по-перше, що вона знала про намір Кречинського обікрасти Муромського. По-друге - надала йому в цьому допомогу. І по-третє - це злочинне допомогу вона зробила йому тому, що була з ним у протизаконної любовному зв'язку.
Але це ж маячня! .. Невже ж російські чиновники - «Начальства», «Сили» та «підлеглі», як їх класифікував автор п'єси в розділі «Дійові особи», - не бачать, наскільки далекі ці підозри від суті справи? Або вони закінчені ідіоти?! АН немає - світлі голови! І це краще за інших розуміє пропалений, але по-своєму благородний гравець Кречинського. «З вас хочуть взяти хабар - дайте; наслідки вашої відмови можуть бути жорстокі», - попереджає він Муромського в листі, надісланому ще на початку слідства. Можливість захопити великий хабар - ось у чому вся суть справи для суддівських крючкотворів.
Саме з цією метою вони і повертають слідство проти дочки Муромського. З Кречинського адже взяти нічого. Втім, «взяти» з нього спробували: йому було «зроблено пропозицію, учинити деякі свідчення щодо честі» Лідочки. Але Кречинського не погодився. Однак Лідочку це не врятувало. "Потрібні» свідчення дали Расплюев і кухар Муромський.
І ось тепер наступають ті «жорстокі наслідки», про які попереджав Кречинського. Лідочку вже з головою втягнули у справу - їй вже «очні ставки хочуть дати». І з ким! З кухарем Петрушкою, з шахраєм Расплюєва, та ще й на предмет її перелюбнім зв'язку з Кречинського!
З усіх боків Муромського переконують поклонитися «Баал ідола» - Чиновнику, - принести йому жертву, дати хабар! Особливо наполягає на цьому керуючий маєтками Муромського Іван Сидоров Разуваєв, людина, серцево відданий сімейству. Зі свого досвіду він знає, що інакше не вирватися з лап пазуристих диявольського чиновницького племені.
Про хабарі можна натякнути через довірену людину. А людина така є. Це колезький радник (з розряду «Сил») Кандид Касторовіч Тарелкін. Він, здається, намагається допомогти Муромським, відвідує їх квартиру, дає поради. А найголовніше, він служить під началом дійсного статського радника Максима Кузьмича Варравіна, в руках у якого перебуває справа.
Згнітивши серце, Муромський погоджується діяти через Таріль-кіна. Разуваєв з мужицькою спритністю дає зрозуміти Тарелкін, що його пан бажає зустрітися з Варравіним. І з тієї ж спритністю дає Тарелкін хабар - «підмазує колеса». Тарелкін обіцяє влаштувати Муромського прийом у Варравіна. Ось тепер справа налагодиться. Тим більше, що Тарелкін, як запевняє Муромського Разуваєв, не випадково познайомився з сімейством: «це підсів», - стверджує кмітливий мужик. І він правий.
Тарелкін не просто підлеглий - він «наближене обличчя до Варравіну». Він тут же доповідає шефові про успіх підприємства, а заразом і про матеріальні обставин сімейства - які маєтку продані, які закладені, тобто скільки тепер грошей можна зірвати з прохача. «Особливої маси не можна!» - Попереджає Тарелкін, хоча сам він кровно зацікавлений у «особливою масі»: по-перше, справа наполовину влаштував він, і, значить, начальник повинен з ним поділитися, а по-друге, положення Тарєлкіна тяжке - є пристойна посада і чин, а за душею ні гроша Коли випаде «Сила і Випадок», Тарелкін і сам обдереться кого завгодно «до виснаження, догола!».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Справа (Олександр Сухово-Кобилін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок