Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Момент істини

Переказ скорочено Момент істини

Назва:
Переказ скорочено Момент істини
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Момент істини. У серпні сорок четвертого (Володимир Богомолов)
Влітку 1944 р. нашими військами була звільнена вся Білорусія і значна частина Литви. Але на цих територіях залишилося безліч ворожих агентів, розрізнених груп німецьких солдатів, банд, підпільних організацій. Всі ці нелегальні сили діяли раптово і жорстоко: на їхньому рахунку вже було багато вбивств та інших злочинів, крім того, в завдання підпільних організацій входив збір і передача німцям відомостей про Червону Армію.
13 серпня невідома рація, розшукувана у справі «Німан», знову вийшла в ефір у районі Шиловичі. Виявити точне місце її виходу доручено «оперативно-розшукової групи» капітана Альохіна. Сам Павло Васильович Альохін намагається що-небудь вивідати в селах, два інших члена групи, досвідчений чистильник, двадцятип'ятирічний старший лейтенант Євген Таманцев і зовсім молодий чистильник-стажист гвардії лейтенант Андрій Блінов, ретельно оглядають ліс. Навіть незначні докази, наприклад надкушений і кинуті огірки чи обгортки від німецького сала, можуть допомогти розвідникам. Альохін дізнається про те, що недалеко від Шіловічского лісу в той день бачили двох військових та Казимира Павловського, можливо служив у німців. На другий день пошуків Таманцев знаходить місце виходу рації в ефір.
Група вистежує двох підозрілих військових, виявлених Бліновим. Погоня, пошуки по всій Ліді ні до чого не приводять: Блінов втрачає з уваги людини, з якою зустрічалися підозрювані, та й запит підтверджує їх лояльність. І все ж Альохін не може відкинути цю версію, поки немає неспростовних доказів. Лише пізніше з'ясовується, що перевіряються - не агенти, а значить, висловлюючись словами Таманцева, майже три доби вони «тягнули пустушку».
Тим часом Таманцев з прикомандированими офіцерами відпрацьовує другу версію: із засідки вони спостерігають за будинком Юлії Антонюк, яку може відвідати підозрюваний Павловський. Таманцев «поднатасківает» своїх не особливо досвідчених підопічних: пояснює їм, що таке контррозвідка, і дає конкретні вказівки до дії в разі появи Павловського. І все ж, коли Таманцев намагається взяти живим особливо небезпечного агента Павловського, той, з-за неметких дій прикомандированих , встигає покінчити з собою.
Начальник розшукового відділу підполковник «Ен Фе» Поляков «якщо і не Бог, то, безсумнівно, його заступник з розшуку», людина, думка якого дуже важливо для всієї групи Альохіна. Недавнє вбивство водія і викрадення машини, на думку Полякова, справа рук розшукуваної групи. Але все це припущення, а не результати, яких чекає від Полякова і Альохіна начальник управління генерал Єгоров і не тільки він: справу взято на контроль Ставкою.
Блінова доручають відповідальне завдання: взявши роту, знайти в гаю малу саперну лопатку, зниклу з викраденої машини. Андрій впевнений, що не підведе начальство, але цілий день пошуків ні до чого не приводить. Засмучений Блінов і не підозрює, що саме відсутність лопатки в гаю підтверджує версію Полякова.
Поляков доповідає Єгорову і прибув з Москви начальству свої міркування з приводу «сильної кваліфікованої розвідгрупи супротивника». На його думку, схованку з рацією знаходиться саме в Шіловічском лісовому масиві. Є реальний шанс завтра або післязавтра взяти розшукуваних на місці злочину і отримати «момент істини», тобто «момент отримання від захопленого агента відомостей, що сприяють затриманні всієї розшукуваної групи і повної реалізації справи». Московське начальство пропонує провести військову операцію. Єгоров різко заперечує: масштабною військовою операцією можна швидше домогтися створення перед Ставкою видимості активності, а отримати лише трупи. Проти і Поляков. Їм даються тільки добу, і паралельно все ж починається підготовка військової операції. Звичайно, доби недостатньо, але цей термін призначений самим Сталіним.
Верховний Головнокомандувач вкрай стурбований і збуджений. Ознайомившись з довідкою у справі «Німан», він викликає начальника Головного управління контррозвідки, наркомів держбезпеки та внутрішніх справ, зв'язується по «ВЧ» з фронтами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Момент істини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок