Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Юда Іскаріот (Леонід Андрєєв)

Переказ скорочено Юда Іскаріот (Леонід Андрєєв)

Назва:
Переказ скорочено Юда Іскаріот (Леонід Андрєєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Юда Іскаріот (Леонід Андрєєв)
Серед учнів Христа, таких відкритих, зрозумілих з першого погляду, Юда з Кариота виділяється не тільки поганою славою, а й подвійністю вигляду: обличчя його як ніби зшите з двох половинок. Одна сторона обличчя - безперервно рухома, усіяна зморшками, з чорним гострим оком, інша - мертвотно гладка і удавана непропорційно великий від широко відкритого, незрячого, затягнутого більмом ока.
Коли він з'явився, ніхто з апостолів не помітив. Що змусило Ісуса наблизити його до себе і що спричиняє до Вчителя цього Юду - також питання без відповідей. Петро, Іван, Хома дивляться - і не в силах осягнути цю близькість краси і неподобства, лагідності і пороку - близькість сидять поруч за столом Христа та Юди.
Багато разів запитували апостоли Юдеї, про те, що примушує здійснювати худі вчинки, той з усмішкою відповідає: кожна людина хоч раз згрішив.Слова Іуди майже схожі на те, що говорить їм Христос: ніхто нікого не має права засуджувати. І вірні Вчителю апостоли смиряють свій гнів на Юду: «Це нічого, що ти настільки потворний. У наші рибальські мережі трапляються і не такі потвори!»
«Скажи, Юда, а твій батько був хорошою людиною?» - «А хто був мій батько?Той, хто сек мене різкою? Або диявол, козел, півень? Хіба може Юда знати всіх, з ким ділила ложе його мати? »
Відповідь Іуди приголомшує апостолів: хто ославлівает своїх батьків, приречений погибелі! «Скажи, а ми - хороші люди?» - «Ах, спокушають бідного Юду, ображають Юду!» - Кривляється рудий чоловік з Кариота.
В одному селищі їх звинувачують у крадіжці козеняти, знаючи, що з ними ходить Іуда. В іншій селі після проповіді Христа хотіли побити Його та учнів камінням; Юда кинувся на натовп, гукаючи, що Вчитель зовсім не одержимий бісом, що Він - просто ошуканець, любить гроші, такий же, як і він, і Юда, - і натовп змирилася: «негідні ці прибульці померти від руки чесного!»
Ісус залишає селище в гніві, віддаляючись від нього великими кроками; учні простують за Ним на чималій відстані, клянучи Іуду. «Тепер я вірю, що твій батько диявол?», - Кидає йому в обличчя Фома. Дурні! Він їм врятував життя, а вони ще раз його не оцінили ...
Як-то на привалі апостоли надумали розважитися: мерясь силою, вони піднімають із землі камені - хто більший? - І кидають у прірву. Юда піднімає найважчий уламок скелі. Обличчя його сяє торжеством: тепер усім ясно, що він, Іуда, - найсильніший, самий прекрасний, кращий з дванадцяти.«Господи, - благає Христа Петро, - я не хочу, щоб найсильнішим був Іуда.Допоможи мені його здолати! »-« А хто допоможе Юді? »- З сумом відповідає Ісус.
Юда, призначений Христом зберігати всі їхні заощадження, приховує кілька монет - це відкривається. Учні в обуренні. Юда приведений до Христу - і Той знову заступається за нього: «Ніхто не повинен вважати, скільки грошей присвоїв наш брат. Такі закиди ображають його ». Увечері за вечерею Юда весел, але радує його не стільки примирення з апостолами, скільки те, що Учитель знову виділив його із загального ряду: «Як же не бути веселим людині, яку сьогодні стільки цілували за крадіжку? Якщо б я не вкрав - хіба дізнався б Іоанн, що таке любов до ближнього? Хіба не весело бути гаком, на якому один розвішує для просушування відвологлі чеснота, а інший - розум, витрачений міллю? »
Наближаються скорботні останні дні Христа. Петро та Іван ведуть суперечку, хто з них більш гідний у Царстві Небесному сидіти одесную Вчителі - хитрий Юда кожному вказує на його першість. А потім на питання, як він все-такидумає по совісті, з гордістю відповідає: «Звичайно, я!» На ранок він йде до первосвященика Анни, пропонуючи віддати суду Назарянина. Анни чудово обізнаний про репутацію Іуди і жене його геть кілька днів поспіль, але, побоюючись бунту і втручання Римських влади, з презирством пропонує Іуді за життя Вчителя тридцять срібняків. Юда обурений: «Ви не розумієте, що вам продають! Він добрий, він зцілює хворих, він любимо бідняками! Ця ціна - виходить, що за краплю крові ви даєте всього пів-обол, за краплю поту - чверть обола .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Юда Іскаріот (Леонід Андрєєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок