Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Китай-місто (Петро Дмитрович Боборикін)

Переказ скорочено Китай-місто (Петро Дмитрович Боборикін)

Назва:
Переказ скорочено Китай-місто (Петро Дмитрович Боборикін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Китай-місто (Петро Дмитрович Боборикін)
Торгова і ділове життя кипить в усіх вулицях і провулках Китай-міста, коли погожим вересневого ранку нещодавно повернувся до Москви Андрій Дмитрович палтус - тридцятип'ятирічний дворянин помітною і своєрідною зовнішності - заходить у банк на Ільїнці і зустрічається там з директором - своїм старовинним приятелем Євграф Петрович. Поговоривши про те, наскільки російські люди відстають все ще від німців у фінансових справах, Андрій Дмитрович перераховує неабияку суму грошей на свій поточний рахунок, а потім вирушає до шинку на Варварка, де у нього вже призначений сніданок з будівельним підрядником Сергієм Степановичем Калакуцький. З'ясовується, що палтусів горить бажанням розбагатіти, пустившись на виучку до гостінодворскім Тітам Тітич, і стати, таким чином, одним із дворян-«піонерів» у справі, де поки царюють іноземці та купці, але для успіху йому потрібен почин. Прийнявши на себе обов'язки «агента» Калакуцького, він перебирається на Микільську, до ресторану «Слов'янський базар», де змовляється пообідати в «Ермітажі» з Іваном Олексійовичем Пирожковим, якого пам'ятає ще по навчанню в університеті. До обіду є ще час, і, виконуючи доручення Калакуцького, палтус заводить знайомство з Осетрові - «ділком з університетських», який розбагатів на річковому промислі в низов'ях Волги, а дія переноситься до лав старого гостинного двору, де знаходиться «комора», що належить фірмі «Мирона Станіцина сини».
З'являється Ганна Серафимівна - двадцятисемирічна дружина старшого співвласника - і, пред'явивши своєму «распустехе» чоловікові векселі, видані їм одній з його коханок, вимагає, щоб Віктор Миронович, отримавши відступне, зовсім усунувся від справ. Той змушений погодитися, і Ганна Серафимівна, кілька хвилин побалакавши з заглянув на вогник і душевно симпатичним їй Палтусовим, відправляється з діловими візитами - спочатку до вірному другові - банкірові Безрукавкіну, потім до тітоньки Марфі Миколаївні. Ставши з сьогоднішнього ранку повноправною господинею величезною, хоча і пригніченою фірми, Станіцина потребує підтримки і отримує її. Особливо гарно відчуває вона себе в колі «молоді», що збираються в тетушкіном будинку, де виділяються емансипована дочка Марфи Миколаївни Любаша та їх далекий родич Сеня Рубцов, нещодавно пройшов курс навчання фабричному справі в Англії і в Америці.
Через місяць, дощовим жовтневим ранком, читач виявляється в розкішному, збудованому наймоднішим архітектором особняку комерції радника Євлампія Григоровича Нетова. Це свого роду музей московсько-візантійського рококо, де все дихає багатством і, незважаючи на купецьке походження господарів, витонченим, аристократичним стилем. Одна біда: Євлампій Григорович давно вже живе «в разног» зі своєю дружиною Марією Орестівною і панічно її боїться. Ось і сьогодні, в очікуванні чергового «надзвичайного розмови» з норовливої супутницею життя, Нетов рано вранці вислизає з будинку і відправляється з візитами. Отримавши корисні настанови у дядька - «мануфактурного короля» Олексія Тимофійовича Взломцева, він вирушає до іншого свого родича - Капітон Феофілактовічу Краснопьоров, славиться в середовищі підприємців грубим зарозумілістю і демонстративним слов'янофільство. Нетову надзвичайно неприємно мати які б то не було справи з «мужланів» Краснопьоров, але виходу немає: треба узгодити інтереси всіх потенційних спадкоємців вмираючого патріарха московського купецтва - Костянтина Глібовича Лещової. До Лещової, отже, і останній в цей ранок візит Євлампія Григоровича. Але і тут невдача: дізнавшись, що ні Взломцев, ні Нетов, побоюючись скандальних подій, що не хочуть ставати його духівниці, Лещової виганяє Євлампія Григоровича, свариться з дружиною, з адвокатом, знову і знову переписує свій заповіт, засновуючи в одному з пунктів спеціальну школу , яка повинна буде носити його ім'я. А боязкий, багаторазово принижений за кілька годин Євлампій Григорович поспішає додому, на зустріч з коханою, але зневажає його дружиною. І дізнається, що Марія Орестівна, виявляється, вже твердо вирішила на зиму, на рік, а може бути, назавжди покинути його, на самоті виїхавши за кордон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Китай-місто (Петро Дмитрович Боборикін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок