Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тесс з роду д'Ербервіллей (Томас Харді)

Переказ скорочено Тесс з роду д'Ербервіллей (Томас Харді)

Назва:
Переказ скорочено Тесс з роду д'Ербервіллей (Томас Харді)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Тесс з роду д'Ербервіллей (Томас Харді)
Глуха англійська провінція кінця минулого століття. У долині Блекмор (або Блекмур) живе сімейство візника Джека Дарбейфілд. Одного разу травневих ввечері глава сімейства зустрічає священика, який, відповідаючи на привітання, називає його «сером Джоном», Джек здивований, а священик пояснює: Дарбейфілд є прямим нащадком рицарської сім'ї д'Ербервіллей, провідною свій рід від сера Пегана д'Ербервілля, «що приїхав з Нормандії з Вільгельмом Завойовником ». На жаль, рід давно згас, замків і маєтків у нього не залишилося, зате в сусідньому селі Кінгсбір-суб-Грінхілл є безліч фамільних склепів.
Ошелешений Дарбейфілд вірить священика. Не звичний до важкої роботи, він з легкістю починає наслідувати манерам знаті і велику частину часу проводить у шинках. Дружина його, обтяжена численними малолітніми дітьми, теж не проти вирватися з дому і пропустити чарочку-другу. Опорою сім'ї і молодших дітей, по суті, виявляється старша дочка Тесс. Підпилий батько не в змозі везти на ярмарок вулики, і Тесс разом з молодшим братом ще до світанку пускаються в шлях. По дорозі вони ненавмисно засинають, і на їх віз налітає поштова бідарка. Гостра голобля встромляє в груди коні, і та падає мертвою.
Після втрати коні справи сім'ї різко погіршуються. Несподівано місіс Дарбейфілд дізнається, що неподалік живе багата місіс д'Ербервілль, і їй тут же приходить в голову, що ця леді - їх родичка, а значить, до неї можна відіслати Тесс, щоб та розповіла про їх спорідненість і попросила допомоги.
Тесс неприємно роль бідної родички, однак, усвідомлюючи себе винною в загибелі коня, вона підкоряється бажанню матері. На ділі ж місіс д'Ербервілль їм зовсім не родичка. Просто її покійний чоловік, будучи дуже багатою людиною, вирішив приєднати до своєї плебейської прізвища Сток ще одну, більш аристократичну.
У маєтку Тесс зустрічає фатоватого молодої людини - Алека, сина місіс д'Ербервілль. Розгледівши незвичну для сільської дівчини красу Тесс, Алек вирішує позалицятися до неї. Переконавши її, що мати його хвора і тому не може прийняти її, він цілий день гуляє з нею по своїх володіннях.
Удома дівчина розповідає про все батькам, і ті вирішують, що їх родич закохався в Тесс і хоче з нею одружитися. Дівчина намагається їх переконати, але безуспішно. Тим більше, що через кілька днів приходить лист, в якому місіс д'Ербервілль повідомляє про своє бажання доручити Тесс доглядати за пташником. Тесс не хоче покидати рідний дім, тим більше що містер Алек вселяє їй страх. Але, пам'ятаючи про свою провину перед сім'єю, вона погоджується прийняти цю пропозицію.
У перший же день Алек заграє з нею, і вона з працею ухиляється від його поцілунків. Бажаючи отримати дівчину, він змінює тактику: тепер він щодня приходить до неї на пташиний двір і дружньо теревенить з нею, розповідає про звички своєї матері, і поступово Тесс перестає його дічіться.
Суботніми вечорами працівниці зазвичай відправляються в сусіднє містечко потанцювати. Тесс теж починає ходити на танці. Зворотно вона завжди шукає собі попутниць серед своїх товаришок. Якось раз вона випадково опиняється в компанії підпилих дівиць, колишніх коханок Алека, які злісно кидаються на неї, звинувачуючи у співжитті з молодим д'Ербервіллем. Раптово з'явився Алек пропонує Тесс відвезти її від розлючених жінок. Бажання Тесс втекти настільки велике, що вона схоплюється на круп коня молодого гульвіси, і той відвіз її. Обманом він заманює її в ліс і там обесчещівает.
Через декілька місяців Тесс потайки покидає маєток - вона більше не може терпіти любов молодого д'Ербервілля. Алек намагається повернути її, але всі умовляння і обіцянки його марні. Удома батьки спочатку обурюються її вчинком, нарікають їй, що вона не зуміла змусити родича одружитися на ній, але скоро заспокоюються. «Не ми перші, не ми останні», - філософськи зауважує мати дівчини.
В кінці літа разом з іншими поденниками Тесс працює в полі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Тесс з роду д'Ербервіллей (Томас Харді)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок