Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зойчина квартира (Михайло Булгаков)

Переказ скорочено Зойчина квартира (Михайло Булгаков)

Назва:
Переказ скорочено Зойчина квартира (Михайло Булгаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Зойчина квартира (Михайло Булгаков)
Травневий вечір. Зоя Денисівна Пельц, тридцятип'ятирічна вдова, одягається перед дзеркалом. До неї у справі приходить голова домкома Аллилуя. Він попереджає Зою про те, що її ухвалили ущільнити - у неї шість кімнат. Після довгих розмов Зоя показує Аллілуєв дозвіл на відкриття пошивної майстерні та школи. Додаткова площа - шістнадцять сажнів. Зоя дає Аллілуєв хабар, а той каже, що, можливо, відстоїть і інші кімнати, після чого йде. Входить Павло Федорович Обольянінов, коханець Зої. Він погано себе почуває, і Зоя посилає покоївку Манюшки за морфієм до китайця, який часто його продає Обольянінова. Китаєць Газолін і його помічник Херувим торгують наркотиками. Манюшки велить Газолін, відомому шахраю, йти з нею і при Зої розвести морфій в потрібній пропорції - сам у себе він робить рідко. Газолін посилає з нею свого помічника, китайця-красеня Херувима. Зоя робить Обольянінова укол, і той ожив. Херувим оголошує ціну більшу, ніж ціна газоліну, але Павло дає йому ще й на чай і домовляється з «чесним» китайцем, що він щодня приносити морфій. Зоя ж, у свою чергу, наймає його гладити в майстерні. Зраділий Херувим йде. Зоя розповідає Павлу про свої плани, Манюшки, вже присвячена в усі справи Зої, іде за пивом і забуває закрити двері, в яку негайно проникає Аметистів, кузен Зої, шулер і шахрай. Він підслуховує розмову Зої і Павла о «майстерні», якій потрібен адміністратор, і моментально здогадується, у чому справа. Прибігає Манюшки, кличе Зою. Та кам'яніє при вигляді кузена. Павло залишає їх удвох, і Зоя дивується, що вона сама читала, як його розстріляли в Баку, на що Аметистів запевняє її, що це помилка. Зоя явно не хоче його приймати у себе, але кузен, якому немає де жити, шантажує її почутим розмовою. Зоя, вирішивши, що це доля, дає йому місце адміністратора у своїй справі, прописує у себе і знайомить з Павлом. Той відразу розуміє, який перед ним видатна людина і як він поставить справу.
Осінь. Квартира Зої перетворена в майстерню, портрет Маркса на стіні. Швея шиє на машинці, три пані приміряють зшиту одяг, клопочеться закрійниця. Коли всі розходяться, залишаються лише Аметистів і Зоя. Вони говорять про якусь красуні Аллі Вадимівні, яка потрібна для нічного підприємства. Алла повинна Зої близько 500 рублів, їй потрібні гроші, і Аметистів переконаний, що вона погодиться.
Зоя сумнівається. Аметистів наполягає, але тут входить Манюшки і повідомляє про прихід Алли. Аметистів зникає після декількох зроблених Аллі компліментів. Алла, залишившись наодинці з Зоєю, говорить, що їй дуже соромно за несплату боргу і що у неї дуже погано з грошима. Зоя співчуває їй і пропонує роботу. Зоя обіцяє платити Аллі 60 червінців на місяць, анулювати борг і дістати візу, якщо Алла всього чотири місяці буде вечорами працювати у Зої манекенницею, причому Зоя гарантує, що про це нікому не буде відомо. Алла погоджується почати працювати через три дні, тому що їй потрібні гроші для від'їзду до Парижа - там у неї є наречений. На знак дружби Зоя дарує їй паризьке плаття, після чого Алла йде. Зоя йде переодягатися, а Аметистів з Манюшки готуються до приходу Гуся, багатого комерційного директора тресту тугоплавких металів, якому «ательє» зобов'язане своїм існуванням. Аметистів прибирає портрет Маркса і вішає картину з зображенням оголеної натури. Під руками Манюшки і аметистова кімната перетворюється. Приходить Павло, який грає вечорами на роялі (і тяготиться цим), і проходить в кімнату до Зої. Потім - Херувим, що приніс кокаїн для аметистова, і, поки той нюхає, переодягається в китайський наряд. По черзі з'являються дами нічного «ательє». Нарешті з'являється Гусак, якого зустрічає розкішно вдягнена Зоя. Гусак просить Зою показати йому паризькі моделі, так як йому потрібен подарунок для коханої жінки. Зоя знайомить його з аметистові, який після привітань кличе Херувима і замовляє шампанське. Під музику демонструють моделі. Гусак захоплений тим, як поставлена справа.
Через три дні приходить Аллилуя, говорить про те, що ночами в їх квартиру ходить народ і грає музика, але Аметистів дає йому хабар, і той іде.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Зойчина квартира (Михайло Булгаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок