Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено 2440 (Луї-Себастьян Мерсьє)

Переказ скорочено 2440 (Луї-Себастьян Мерсьє)

Назва:
Переказ скорочено 2440 (Луї-Себастьян Мерсьє)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,03 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору 2440 (Луї-Себастьян Мерсьє)
Роман починається присвятою року дві тисячі чотиреста сорокових. У такому повідомленні автор повідомляє, що його мета - загальне благоденство.
Герой (він же автор) роману, стомлений довгою розмовою із старим англійцем, який різко засуджує французькі звичаї і порядки, засинає і прокидається в себе вдома в Парижі через 672 р. - у двадцять п'ятому столітті. Так як одяг його виявляється безглуздою, він одягається в крамниці уживаного сукні, куди його приводить зустрінутий на вулиці перехожий.
Герой дивується майже повній відсутності карет, які, за словами його супутника, призначені тільки для хворих людей або особливо важливих персон. Людині, що прославився в будь-якому мистецтві, скаржиться шапка з його ім'ям, що дає тому право на загальну повагу громадян і можливість вільно відвідувати государя.
Місто вражає чистотою і витонченістю оформлення громадських місць і будівель, прикрашених терасами і кучерявими рослинами. Лікарі тепер належать до найбільш шанованою категорії громадян, а благоденство досягло такого ступеня, що відсутні, за непотрібністю, притулки для бідних і гамівні будинку. Разом з тим людина, яка написала книгу, проповідують «небезпечні принципи», повинен носити маску, поки не спокутує свою вину, причому виправлення його не примусово і полягає у повчальних бесідах. Кожен громадянин записує свої думки, і до кінця життя складає з них книгу, яку зачитують у нього на могилі.
Дітей навчають французькою мовою, хоча зберігся «Колеж чотирьох націй», в якому вивчають італійська, англійська, німецька та іспанська мови. У сумно знаменитої колись своїми «безплідними» диспутами Сорбонні займаються дослідженням людських трупів, з метою відшукання коштів зменшення тілесних страждань людини. Універсальним лікувальним засобом вважаються ароматичні рослини, що володіють здатністю «розріджувати згуслу кров»; виліковуються запалення легенів, сухоти, водянка і багато раніше невиліковні хвороби. До новітніх принципам попередження хвороб відносяться щеплення.
Всі книги з богослов'я та юриспруденції зберігаються тепер у підвалах бібліотек, і, у разі небезпеки війни з сусідніми народами, противнику засилають ці небезпечні книги. Разом з тим адвокати збережені, а хто переступить закон або гласно містяться у в'язниці, або виганяють з країни.
Бесіда переривається частими ударами дзвону, що сповіщає про рідкісний подію - страти за вбивство. Законослухняність виховується рано: в чотирнадцять років кожен зобов'язаний власноруч переписати закони країни і прийняти присягу, поновлювану через кожні десять років. І все-таки іноді для повчання смертна кара проводиться: на площі перед Палацом правосуддя злочинця підводять до клітки з тілом убитого. Голова Сенату зачитує вирок суду, кається злочинець, оточений священиками, вислуховує мова Прелата, після чого приносять скріплений підписом Государя смертний вирок. У тієї ж клітини злочинця розстрілюють, що вважається остаточним спокутою провини і ім'я його знову вписується в списки громадян.
Служителі церкви в державі являють зразок чесноти, їх головна місія - втіха стражденних, запобігання кровопролиття. У храмі майже все звично для нашого героя, але відсутній живопис і скульптура, вівтар позбавлений прикрас, скляний купол відкриває вид на небо, а молитвою служить поетичне послання, що йде від самого серця. В обряді причастя юнак у телескоп роздивляється небесні тіла, потім в мікроскоп йому показують світ, ще більш дивний, переконуючи тим самим у мудрості Творця.
Подорожуючи по місту, супутники оглядають площа з символічними фігурами: колінопреклонної Франції; Англії, що протягає руки до Філософії; поникнувших головою Німеччини; Іспанії, з мармуру з кривавими прожилками - що мало зображувати каяття у неправедних справах у минулому.
Наближався час обіду, і супутники виявляються в будинку, прикрашеному гербом і щитом. З'ясувалося, що в будинках знаті прийнято накривати три столи: для сім'ї, чужинців і бідняків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено 2440 (Луї-Себастьян Мерсьє)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок