Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Анна на шиї (Антон Павлович Чехов)

Переказ скорочено Анна на шиї (Антон Павлович Чехов)

Назва:
Переказ скорочено Анна на шиї (Антон Павлович Чехов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,90 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Анна на шиї (Антон Павлович Чехов)
«Після вінчання не було навіть легкої закуски». річна дівчина Аня вийшла заміж за річногочиновника Модеста Олексійовича. Після весілля вони їдуть в монастир, на прощу.
У поїзді Модест Олексійович, посміхаючись, пригадує один випадок: «Коли Косоротов отримав орден св. Анни другого ступеня і прийшов дякувати, то Його сіятельство висловився так:" Значить, у вас тепер три Анни: одна в петлиці, дві на шиї ". У той час до Косоротова щойно повернулася його дружина, особа сварлива і легковажна, яку звали Анною. Сподіваюся, що коли я отримаю Анну другого ступеня, то його сіятельство не буде мати приводу сказати мені те ж саме ». А Аня думає про те, що хоч вона і вийшла заміж за багатого, «грошей у неї все-таки не було, і, коли сьогодні її проводжали батько і брати, вона по їхніх обличчях бачила, що у них не було ні копійки». Після смерті матері, її батько (вчитель чистописання та малювання в гімназії) Петро Леонтьіч запив, у Петі і Андрійка (молодших братів-гімназистів) не було навіть чобіт. «Але от знайомі дами заметушилися і стали шукати для Ані хорошої людини. Скоро знайшовся ось цей самий Модест Олексійович, не молодий і не гарний, але з грошима».
Подружжя стало жити на казенній квартирі. Аня цілими днями грала на роялі, або плакала від нудьги, або читала романи і модні журнали. Модест Олексійович за обідом говорив про політику, про призначення і нагороди, про те, що сімейне життя є не задоволення, а борг. У суспільстві Модест Олексійович змушував Аню улесливо кланятися людям, що мають високі чини. Скупився, коли Аня просила його щось купити їй. Коли Аня приходила провідати батька і братів, то відчувала, що вони ніяковіють і не знають, як себе вести. Слабкий і добрий батько Петро Леонтьіч у свята грав на старій фісгармонії і як і раніше пив. А брати «Петя і Андрійко, худенькі, бліді хлопчики з великими очима, забирали в нього графин і говорили розгублено:" Не треба, татко ... Досить, татко ... "»
З грошима у Ані після заміжжя стало ще гірше. Тільки раз Петро Леонтьіч попросив у Аніного чоловіка 50 рублів. Модест Олексійович грошей дав, але пригрозив, що в останній раз, тому що Петро Леонтьіч п'є, а це ганебно. І брати, які приходили до Ані в гості, теж повинні були вислуховувати настанови Аніного чоловіка: «Кожна людина повинна мати свої обов'язки!» Грошей Модест Олексійович не давав, але зате він дарував Ані коштовності, кажучи, що ці речі добре мати про чорний день. І часто перевіряв: чи всі речі цілі.
Задовго до різдва Модест Олексійович став готувати Аню до традиційного зимового балу і навіть дав їй 100 рублів на сукню.
Настав час балу. Аня блищала, зачаровувала навіть самих байдужих чоловіків. Аню помітив навіть сам Його сіятельство і запросив її вести благодійний базар. Речі з Аніних рук розходилися нарозхват. «Підійшов Артинов, багач. Не відриваючи очей від Ані, він випив келих шампанського і заплатив сто рублів, потім випив чаю і дав ще сто ». Аня «зрозуміла, що вона створена виключно для цієї гучної, блискучою, що сміється життя з музикою, танцями, шанувальниками». Свого батька вона почала соромитися: «їй уже було соромно, що у неї такий бідний, такий звичайний батько».
На наступний день до Ані приїхав Артинов з візитом, а потім - Його сіятельство. Коли прийшов її чоловік, Модест Олексійович, то «перед нею також стояв він тепер з тим же холопський-шанобливим виразом, яке вона звикла бачити у нього в присутності сильних і знатних. І із захопленням, вже впевнена, що їй за це нічого не буде, вона сказала, чітко вимовляючи кожне слово: "Підіть геть, бовдур!" »
Після цього у Ані не було вже ні одного вільного дня, так як вона брала участь то в пікніку, то в прогулянці, то у виставі. Поверталася вона додому кожен день під ранок. Грошей потрібно було дуже багато, але вона тільки посилала чоловікові рахунку або записки: «негайно сплатити 100 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Анна на шиї (Антон Павлович Чехов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок