Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Та, що біжить по хвилях (Олександр Грін)

Переказ скорочено Та, що біжить по хвилях (Олександр Грін)

Назва:
Переказ скорочено Та, що біжить по хвилях (Олександр Грін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Та, що біжить по хвилях (Олександр Грін)
Увечері у Стерса грали в карти. Серед присутніх був Томас Гарвей, молодий чоловік, який застряг у Ліссі через важку хворобу. Під час гри Гарвей почув жіночий голос, виразно вимовив: «Та, що біжить по хвилях». Причому решта гравців нічого не почули.
Днем раніше з вікна харчевні Гарвей спостерігав, як з пароплава зійшла дівчина, що трималася так, ніби була обдарована таємницею підпорядковувати собі обставини і людей. На ранок Томас відправився з'ясовувати, де зупинилася вразила його незнайомка, і дізнався, що звати її Біче Сеніель.
Йому чомусь бачилася зв'язок між незнайомкою і вчорашнім подією за картами. Ця здогадка зміцніла, коли в порту він побачив судно з легкими обводами і на борту його напис: «Та, що біжить по хвилях».
Капітан Гез, непривітний і різкий людина, відмовився взяти Гарвея пасажиром без дозволу власника - якогось Брауна.
З запискою Брауна капітан прийняв Гарвея майже люб'язно, познайомив зі своїми помічниками Сінкрайтом і Бутлером, які справили непогане враження, на відміну від решти команди, схожою більше на набрід, ніж на моряків.
Під час плавання Томас дізнався, що судно побудоване Недом Сеніелем. Портрет його дочки Біче Сеніель Гарвей вже бачив на столі в каюті капітана. Гез купив корабель, коли Нед розорився.
У Дагона на борт піднялися три жінки. Гарві не хотілося брати участь у котрий розпочався у капітана веселощі, і він залишився у себе. Через деякий час, почувши крики однієї з жінок і загрози п'яного капітана, Гарвей втрутився і, захищаючись, звалив капітана ударом в щелепу.
У сказі Гез наказав посадити його в шлюпку і пустити її у відкрите море. Коли шлюпку вже відносило від борту, закутана з голови до ніг жінка вправно перескочила до Гарві. Під градом глузувань вони відчалили від корабля.
Коли незнайомка заговорила, Гарвей зрозумів, що саме цей голос він почув на вечірці у Стерса. Дівчина назвалася Фрези Грант і веліла Гарві тримати курс на південь. Там його підбере судно, що йде в Гель-Г'ю. Взявши з нього слово нікому про неї не розповідати, в тому числі і Біче Сеніель, Фрези Грант зійшла на воду і понеслась вдалину по хвилях. До полудня Гарві дійсно зустрівся «Нирок», що йде в Гель-Г'ю. Тут, на судні, Гарвей знову почув про Фрези Грант. Одного разу при абсолютно спокійному морі піднялася хвиля опустила фрегат її батька поблизу надзвичайної краси острова, причалити до якого не було можливості. Фрези, однак, наполягала, і тоді молодий лейтенант мимохідь зауважив, що дівчина так тонка і легка, що змогла б добігти по воді. У відповідь вона зістрибнула на воду і легко побігла по хвилях. Тут опустився туман, а коли він розвіявся, не видно було ні острова, ні дівчини. Кажуть, вона стала бути потерпілим аварію корабля.
Гарвей слухав легенду з особливою увагою, але це помітила тільки Дезі, племінниця Проктора. Нарешті «Нирок» підійшов до Гель-Г'ю. Місто було у владі карнавалу. Гарвей пішов разом зі строкатою натовпом і опинився біля мармурової фігури, на постаменті якої був напис: «Та, що біжить по хвилях».
Місто, виявляється, був заснований Вільямсом Гобс, потерпілим крах сто років тому в навколишніх водах. А врятувала його Фрези Грант, прибігла по хвилях і назвала курс, що вивів Гобса до пустельному тоді березі, де він і влаштувався.
Тут Гарвея окликнула якась жінка і повідомила, що в театрі його чекає особа в жовтій сукні з коричневою бахромою. Не сумніваючись, що це Біче Сеніель, Гарвей поспішив до театру. Але жінкою, одягненою, як було сказано, виявилася Дезі. Вона була розчарована тим, що Гарвей назвав її ім'ям Бічі, і швидко пішла. Через хвилину Гарвей побачив Біче Сеніель. Вона привезла гроші і тепер шукала зустрічі з Гезом, щоб викупити судно. Гарві вдалося дізнатися, в якому готелі зупинився Гез. На ранок він відправився туди разом з Бутлером. Вони піднялися до капітана. Гез лежав із простреленою головою.
Збігся народ. Раптом призвели Біче Сеніель. Виявилося, що напередодні капітан був сильно п'яний. Вранці до нього прийшла панночка, а потім пролунав постріл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Та, що біжить по хвилях (Олександр Грін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок