Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Крик самотнього гусака відганяє сни осінньої часом в Ханьском палаці (Ма Чжіюань)

Переказ скорочено Крик самотнього гусака відганяє сни осінньої часом в Ханьском палаці (Ма Чжіюань)

Назва:
Переказ скорочено Крик самотнього гусака відганяє сни осінньої часом в Ханьском палаці (Ма Чжіюань)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,78 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Крик самотнього гусака відганяє сни осінньої часом в Ханьском палаці (Ма Чжіюань)
Ватажок північних кочівників привів до Великої стіни сто тисяч воїнів, щоб назвати себе данником китайського государя, до якого відправив посла.с багатими подарунками. Посол повинен також просити у дружини кочовому владиці китайську принцесу.
Тим часом хитрий і підступний сановник Мао Яньшоу втерся в довіру до старого імператора. Той вірить його улесливим словам і прислухається до порад. Усі бояться Мао. Він же, боячись стороннього впливу на владику, старається, віддаливши від нього вчених мужів, оточити його красунями.Тому рекомендує зібрати в палаці найпрекрасніших дівчат імперії. Імператор радо погоджується. Він доручає Мао Яньшоу об'їхати всю країну і доглянути найдостойніших, а щоб повелитель міг оцінити вибір свого посланця, з кожної дівчини слід писати портрет і пересилати в палац.
Виконуючи доручення, сановник безсоромно оббирає сім'ї претенденток, вимагаючи собі щедрих підношень. Усі бояться государева посла. Ніхто не сміє йому відмовити. В одному з повітів Мао Яньшоу знаходить рідкісну красуню на ім'я Ван Чжаоцзюнь. Вона родом із селянської родини, але прекрасніше її немає нікого в цілому світі. Сановник вимагає у бідної родини Ван золота. Тоді дочка буде переважати при дворі. Але красуня настільки впевнена в своїй привабливості, що відкидає домагання. В помсту Мао зображує її на портреті Кривоглаз: таких відсилають у найвіддаленіші палацові спокої. Так все і сталося. Імператор не удостоїв Чжаоцзюнь аудієнції. Вона сумує на самоті.
Імператор задумує обійти свого палацу і подивитися на дівчат, яких до цих пір він не встиг удостоїти своєю увагою. Чує: хтось майстерно грає на лютні.Посилає привести лютністку. Ван Чжаоцзюнь постає перед государем. Він приголомшений її красою, цікавиться її походженням і жалкує, що до цих пір не зустрічався з нею. Чжаоцзюнь розповідає про підступність Мао Яньшоу, винного в її ув'язненні. Розгніваний повелитель наказує схопити негідника і відрубати йому голову. Закоханий государ дарує красуні ім'я Мінфей - «улюбленої наложниці».
У цей же час ватажок кочівників дізнається, що імператор відмовився просимо йому в дружини принцесу, мовляв, вона ще дуже юна. Він страшенно ображений, адже всім відомо, скільки красунь оточують государя. Тут-то перед скривдженим кочівником з'являється втік від імператорського гніву Мао Яньшоу. Він розповідає про вражаючу красу Ван Чжаоцзюнь і показує портрет - на цей раз він зобразив дівчину без будь-яких спотворень, і від її краси у ватажка захоплює дух. Підступний зрадник радить саме її просити у дружини, а у разі відмови рушити військо кочівників в китайські землі.
Государ зовсім втратив розум від любові. Він залишив справи, дні і ночі проводить у покоях Мінфей. Але міністр не може не доповісти йому про прибуття посла з вимогою віддати Ван Чжао-цзюнь в дружини кочовому вождю. Міністр попереджає, що величезне військо готове до нападу, а захиститися від нього немає можливості: солдати навчені погано, немає хоробрих генералів, готових вступити в бій. Потрібно врятувати країну від ворожої навали. Імператор мріє отримати від своїх чиновників рада, як, не видаючи кохану, зберегти мир. Але ніхто не може йому допомогти.
Ван Чжаоцзюнь готова запобігти війні ціною власного життя. Вона вмовляє государя поставити інтереси держави вище їх взаємної любові. Імператору доводиться погодитися, але він вирішує сам проводити Мінфей до моста Балінцяо і випити з нею прощальну чашу вина. Государ і Мінфей зі скорботою дивляться один на одного. Нарешті вони розлучаються назавжди.
На кордоні ватажок кочівників радісно зустрічає Ван Чжаоцзюнь. Він гордий, що китайський імператор не наважився знехтувати союзом з ним. Красуня просить дозволу в останній раз подивитися в південні дали і випити чашу вина. Вона п'є вино і кидається у води прикордонної річки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Крик самотнього гусака відганяє сни осінньої часом в Ханьском палаці (Ма Чжіюань)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок