Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Подорож пілігрима (Джон Баньян)

Переказ скорочено Подорож пілігрима (Джон Баньян)

Назва:
Переказ скорочено Подорож пілігрима (Джон Баньян)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Подорож пілігрима (Джон Баньян)
Якийсь благочестивий чоловік був укинений безбожників в в'язницю, і було йому там бачення: Посеред поля, спиною до свого житла в граді Загибель стоїть людина, згорблений під тяжкою ношею гріхів. В руках у нього Книга. З Книги цієї чоловік. Християнин, дізнався, що місто буде спалений небесним вогнем і всі жителі його безповоротно загинуть, якщо негайно не виступлять в дорогу, що веде від смерті до Життя Вічного. Але де він, цей бажаний шлях?
Домашні визнали Християнина божевільним, а сусіди зло насміхалися, коли він покинув будинок у граді Загибель, сам не знаючи, куди йде. Але в чистому полі зустрівся йому людина на ім'я Євангеліст, який вказав Християнину на висівшіеся далеко Тісні врата і звелів йти прямо до них, нікуди не звертаючи.
З міста слідом за християнином пустилися двоє сусідів: Упертий і розуміючий, але перший незабаром повернув назад, не отримавши від супутників зрозумілого йому відповіді на питання, що за «спадщину нетлінне, непорочне» чекає їх за Тісними брамою. Згідливий теж залишив Християнина, коли побачив, як той вступив у непролазну багно зневіри - місце на шляху до Тісним брами, куди стікаються нечистоти гріха сумніву і страху, що опановує пробудившимся від затемнення грішником. Ні обійти стороною цю твань, ні осушити або замостити її неможливо.
За драговиною Християнина чекав Мирський Мудрець. Він спокусив подорожнього промовами про те, що знає більш простий і дієвий спосіб позбавитися від ноші гріхів, ніж повне грізними небезпеками мандрівка по той бік тісні ті ворота. Достатньо лише звернути в селище з красивою назвою Благонравов та розшукати там чоловіка на ім'я Законність, який допоміг вже дуже багатьом.
Християнин послухав недоброго ради, але на манівці згубному шляху його зупинив Євангеліст і направив на шлях істинний, ступивши на який він досить скоро добрався до тісними вратами.
«Стукайте, і відчинять вам», - прочитав Християнин напис над брамою і з завмиранням серця постукав. Сторож впустив Християнина і навіть злегка підштовхнув його в спину, бо неподалік височів міцний замок Вельзевула, з якого він і присні його пускали смертоносні стріли в барилися пройти Тісними брамою.
Сторож вказав Християнину на безліч шляхів, що лежать за брамою, але лише один з усіх - прокладений патріархами, пророками, Христом і Його апостолами - вузький і прямий. По ньому, по шляху істини, і повинен йти далі Християнин.
Через кілька годин Християнин прийшов у якийсь будинок, де все - і кімнати, і предмети в них - символізувало найважливіші істини, без знання яких пілігримів не подолати було перешкод, приготованих на його шляху. Значення символів роз'яснив Християнину господар цього будинку. Тлумач.
Подякувавши Тлумача і продовживши свій шлях. Християнин незабаром углядів попереду пагорб, увінчаний Хрестом. Тільки-но він піднявся до Хреста, як тягар гріхів скотилося з його плечей і згинуло в могилі, зіявшей біля підніжжя пагорба.
Тут же, біля Хреста, три ангела Господнього обступили Християнина, зняли з нього дорожнє лахміття і обрядили у святковий одяг. Наставивши на подальший шлях, ангели вручили йому ключ обітниці і сувій з печаткою, службовець пропуском в Небесний Град.
По дорозі Християнину траплялися інші пілігрими, здебільшого негідні обраної ними стежки. Так, зустрілися йому формаліст і Лицеміре з країни Марнославство, що тримали шлях на Сіон за славою. Вони стороною минули Тісні врата, бо в їхній країні прийнято ходити найкоротшим шляхом - наче б не про них сказано: «Хто не входить дверима в кошару, але перелазить деінде, той злодій і розбійник».
Коли треба було перевалити через гору Утруднення, формаліст з лицемірів обрали зручні на вигляд, рівні обхідні дороги - одна звалася Небезпека, а інша Смерть - і на них пропали.
У самої вершини гори Християнину зустрілися Боязкий і Недовірливий; ці пілігрими злякалися небезпек, якими загрожує дорога в Небесний Град, і через легкодухість вирішили повернути назад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Подорож пілігрима (Джон Баньян)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок