Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Гра снів (Август Стріндберг)

Переказ скорочено Гра снів (Август Стріндберг)

Назва:
Переказ скорочено Гра снів (Август Стріндберг)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Гра снів (Август Стріндберг)
Автор нагадує, що прагнув наслідувати незв'язної, але здається логічною формі сновидіння. Часу і простору не існує, чіпляючись за крихітну основу реальності, уяву пряде свою пряжу. Герої розщеплюються, випаровуються, ущільнюються, зливаються воєдино. Над усе - свідомість сновидця.
У пролозі Дочка Індри спускається на хмарі на Землю. Індра посилає її пізнати, чи справді доля людей така важка. Дочка Індри відчуває, як пагубний повітря внизу: це суміш диму і води. Індра закликає її виповнитися мужності і перенести це випробування.
Дочка і Скляр підходять до замку, який зростає прямо із землі. Його дах увінчана бутоном, який, на думку Доньки, ось-ось розпуститься. Дочка думає, що в замку тужить в'язень, і хоче звільнити його. Увійшовши в замок, вона звільняє Офіцера, який бачить у ній втілення краси і готовий страждати, лише б йому бачити її. Офіцер і Дочка зазирають за ширму-перегородку і бачать хвору Мати, яка говорить Офіцерові, що Дочка - Агнес, дитя Індри. Перед смертю Мати просить Офіцера ніколи не суперечити Богу і не вважати себе скривдженим життям. Мати хоче дати служниці мантильї, яку їй подарував Батько: служниці не в ніж піти на хрестини, а Мати так хвора, що все одно нікуди не ходить. Батько ображається, і Мати засмучується: неможливо зробити добро одній людині, не заподіявши зло іншому. Дочки шкода людей. Офіцер з Дочкою бачать воротарка у шалі, яка в'яже гачком зоряне покривало, чекаючи нареченого, який покинув її тридцять років тому, коли вона була балериною в театрі. Дочка просить воротарка позичити їй шаль і дозволити посидіти на її місці і подивитися на дітей людських. Дочка бачить, як ридає актриса, не отримавши ангажемент. Воротарка показує їй, як виглядає щаслива людина: Офіцер з букетом чекає на свою кохану - Вікторію, яка обіцяла йому свою руку і серце. Він вже сім років доглядає за нею і ось зараз чекає, щоб вона спустилася вниз, але вона все не йде. Настає вечір, троянди зів'яли, але Вікторія не прийшла. Офіцер посивів, настала осінь, але він все так само чекає кохану. Офіцер намагається з'ясувати, що знаходиться за зачиненими дверима, але ніхто не знає. Він посилає до коваля, щоб її відкрити, але замість коваля приходить Скляр. Як тільки Скляр підходить до дверей, з'являється Поліцейський і іменем закону забороняє її відкривати. Офіцер не здається і вирішує звернутися до Адвокату. Адвокат скаржиться, що ніколи не бачить щасливих людей: всі приходять до нього, щоб вилити злість, заздрість, підозри. Дочка шкодує людей. Адвокат сподівається отримати ступінь доктора юриспруденції і лавровий вінок, але йому відмовляють. Дочка, бачачи його страждання і прагнення відновити справедливість, покладає йому на голову терновий вінець. Дочка запитує Адвоката, чи є в світі радості? Він відповідає, що сама солодка і сама гірка радість - любов. Дочка хоче випробувати її і стає дружиною Адвоката, незважаючи на те що він бідний: якщо вони попадають духом, з'явиться дитина і подарує їм розраду.
Крістін заклеює вікна в будинку. Дочка скаржиться, що їй дуже душно. Адвокат заперечує, що, якщо не заклеїти вікна, тепло піде і вони замерзнуть. Дитина своїм плачем розполохує клієнтів. Добре б зняти квартиру більше, але немає грошей. Донька не звикла жити в бруді, але ні їй, ні Адвокату мити підлогу не під силу, а Крістін зайнята заклеюванням вікон. Адвокат зауважує, що багато хто живе ще гірше. Дізнавшись, що Дочка розвела вогонь його газетою, Адвокат сварить її за недбалість. Хоча вони не ладнають, їм доводиться терпіти один одного заради дитини. Дочка шкодує людей. Крістін продовжує заклеювати щілини в будинку. Адвокат виходить, зіткнувшись у дверях з Офіцером, який прийшов кликати Дочка з собою в Бухту Краси. Але замість Бухти Краси Офіцер і Дочка потрапляють в Протока Сорому. Начальник карантину запитує Офіцера, чи вдалося відкрити двері. Офіцер відповідає, що ні, тому що судовий розгляд ще не закінчено. Начальник карантину звертає увагу Дочки на Поета, який йде приймати грязьову ванну: він весь час витає у вищих сферах, тому сумує за бруду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Гра снів (Август Стріндберг)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок