Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено У списках не значився (Борис Васильєв)

Переказ скорочено У списках не значився (Борис Васильєв)

Назва:
Переказ скорочено У списках не значився (Борис Васильєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,15 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору У списках не значився (Борис Васильєв)
Частина перша
За все життя Колі Плужникову не зустрічалося стільки приємних несподіванок, скільки випало в останні три тижні. Наказу про присвоєння йому, Миколі Петровичу Плужникову, військового звання чекав давно, але слідом посипалися несподіванки в достатку. Коля прокидався ночами від власного сміху. Після наказу видали лейтенантську форму, ввечері начальник училища вітав кожного із закінченням, вручаючи «Посвідчення особи командира РККА» і важкий ТТ. А потім розпочався вечір, «найпрекрасніший з усіх вечорів». У Плужникова не було дівчини, і він запросив «бібліотекарку Зою».
На наступний день хлопці почали роз'їжджатися у відпустку, обмінюючись адресами.Плужникову проїзні документи не видавали, а через два дні викликали до комісара училища. Він попросив Миколу замість відпустки допомогти розібратися з майном училища, яке розширювалося у зв'язку з ускладнилася обстановкою в Європі. «Коля Плужников залишився в училищі на дивній посади" куди пошлють ". Весь курс давно роз'їхався, давно крутив романи, загоряв, купався, танцював, а Коля старанно вважав постільні комплекти, погонні метри онуч і пари ялових чобіт і писав всякі доповідні». Так пройшли два тижні. Одного разу ввечері його зупинила Зоя, почала кликати до себе, чоловік її у від'їзді. Плужников було погодився, але побачив комісара і зніяковів, пішов за ним. Комісар викликав Плужникова на наступний день до начальника училища поговорити про подальшу службі. У приймальні генерала Микола зустрів свого колишнього взводного командира Горобцова, який запропонував Плужникову служити разом: «Ти до мене просися, гаразд? Мовляв, давно разом служимо, спрацювалися ... »вийшов від генерала взводний Величко після відходу Горобцова також кликав Плужникова до себе. Потім лейтенанта запросили до генерала. Плужников зніяковів, ходили чутки, що генерал був у б'ється Іспанії, до нього відчували особливу повагу.
Подивившись документи Миколи, генерал відзначив його відмінні оцінки, прекрасну стрілянину і запропонував залишитися в училищі командиром навчального взводу, поцікавився віком Плужникова. «Я народився 12 квітня 1922 року ', - відбарабанив Коля, а сам гарячково міркував, що відповісти. Хотілося «послужити у військах», щоб стати справжнім командиром. Генерал продовжував: через три роки Коля зможе вступити до академії, і, судячи з усього, «вам слід учитися далі». Генерал з комісаром почали обговорювати, до кого, Го-робцову або Величко, направити Плужникова. Червоніючи і ніяковіючи, Микола відмовився: «Це велика честь ... Я вважаю, що кожен командир повинен спочатку послужити у військах ... так нам говорили в училищі ... Направте мене в будь-яку частину і на будь-яку посаду». «Але ж він-у дошку, комісар», - несподівано відповів генерал. Миколи направили до Особливого Західний округ командиром взводу, про це навіть не мріяв. Правда, з умовою, що через рік повернеться після військової практики в училищі. Єдине прикрість - не дали відпустку: до неділі треба прибути в частину. Увечері він «відбув через Москву, маючи три дні в запасі: до неділі».
До Москви поїзд прийшов рано вранці. До Кропоткинській Коля доїхав на метро, «найкрасивішому метро у світі». Підійшов до будинку і відчув трепет - все тут знайоме до болю.Назустріч з воріт вийшли дві дівчини, в одній він не відразу впізнав сестру Віру. Дівчата побігли до школи - останнє комсомольські збори пропускати не можна, змовилися зустрітися в обід. Мати нітрохи не змінилася, навіть халат був колишній. Вона раптом розплакалася: «Боже, як ти схожий на батька! ..» Батько загинув у Середній Азії в 1926 році в сутичці з басмачами. З розмови з матір'ю Коля з'ясував: Валя, подруга сестри, коли-то була в нього закохана. Зараз виросла в чудову красуню. Все це слухати надзвичайно приємно. На Білоруському вокзалі, куди Коля приїхав за квитком, з'ясувалося: його поїзд відправляється о сьомій годині вечора, але це неможливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено У списках не значився (Борис Васильєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок