Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Нікомед (П'єр Корнель)

Переказ скорочено Нікомед (П'єр Корнель)

Назва:
Переказ скорочено Нікомед (П'єр Корнель)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Нікомед (П'єр Корнель)
До двору царя Віфінії Прусія прибувають два його сини. Нікомед, син від першого шлюбу, залишив військо, на чолі якого він отримав численні перемоги, поклавши до ніг батька не одне царство; його обманом заманила до столиці мачуха, Арсиноя. Син Прусія і Арсіної, Аттал, повернувся на батьківщину з Риму, де він з чотирирічного віку жив заручником; клопотами римського посла Фламінія Аттала відпустили до батьків за те, що ті погодилися видати республіці найлютішого її ворога - Ганнібала, проте римляни так і не насолодилися видовищем полоненого карфагенянина, бо він волів прийняти отруту.
Цариця, як це часто буває з другими дружинами, цілком підпорядкувала своїм впливом старого Прусія. Це з її волі Прусії на догоду Риму позбавив свого заступництва Ганнібала, тепер же вона плете інтриги, бажаючи зробити спадкоємцем престолу замість Никомеда свого сина Аттала, а також розбудувати шлюб пасинка з вірменської царицею Лаодикії.
Арсіною в її інтригах підтримує Фламіній, бо в інтересах Риму, з одного боку, звести на Віфінській престол отримав римське виховання і римське громадянство Аттала, а не гордого і незалежного, прославленого в походах Никомеда, а з іншого - перешкодити посиленню Віфінії за рахунок династичного союзу з Вірменією.
До цих пір зведені брати не були знайомі один з одним і вперше зустрічаються у присутності Лаодіки, в яку обидва вони закохані, проте тільки Нікомед вона відповідає взаємністю. Ця перша зустріч мало не закінчилася сваркою. Арсиної тертя між братами тільки на руку, адже відповідно до її планами один з них повинен бути знищений, інший, навпаки, піднесений. Цариця впевнена, що з допомогою римлян Аттал легко займе батьківський престол; що до одруження на Лаодіка, то це важче, але все ж вона бачить спосіб погубити Никомеда і змусити вірменську царицю вступити в небажаний їй шлюб.
Цар Прусії останнім часом не на жарт стривожений безприкладним піднесенням Никомеда: переможець Понта, Каппадокії та країни галатів користується владою, славою і народною любов'ю більшими, ніж ті, що коли-небудь діставалися на долю його батька. Як підказують Прусію уроки історії, подібним героям часто пріскучівает звання підданого, і тоді, побажавши царського сану, вони не шкодують государів. Начальник охоронців Прусія, Арасп, переконує царя, що побоювання його були б виправдані, коли б мова йшла про кого-небудь іншому, честь ж і благородство Никомеда не підлягають сумніву. Доводи Араспа не розсіюють повністю тривоги Прусія, і він вирішує спробувати, діючи з іскючітельной обережністю, відправити Никомеда в почесне вигнання.
Коли Нікомед є до батька, щоб повідати про свої перемоги, Прус зустрічає його дуже холодно і дорікає тим, що той залишив ввірене йому військо. На шанобливу прохання Никомеда дозволити йому супроводжувати відбуває на батьківщину Лаодіка цар відповідає відмовою.
Розмову батька з сином перериває поява римського посла Фламінія, який від імені республіки вимагає, щоб Прусії призначив своїм спадкоємцем Аттала. Дати відповідь послу Прусії велить Нікомед, і той рішуче відкидає його вимогу, викриваючи плани Риму послабити Вітінії, яка при такому царя, як Аттал, разом із знову придбаними землями втратить всю свою велич.
Домовитися між собою Фламіні і Нікомед заважає, крім різниці устремлінь, ще й розділяє їх ворожнеча: батько Фламінія в битві біля Тразіменськом озера упав від руки Ганнібала, вчителі Никомеда, високо їм шанованого. Фламіній тим не менш йде на поступку: Нікомед стане правити Віфінії, але з умовою, що Аттал візьме в дружини Лаодіка і зійде на вірменський трон. Нікомед і цього разу відповідає Фламіні рішучою відмовою.
Прусію не чуже благородство, і, хоча Лаодіка знаходиться в його владі, він не вважає можливим лагодити насильство над царственої особливою. Тому, якщо Риму бажана одруження Аттала і Лаодіки, нехай Фламіній відправиться до вірменської принцесі і від імені республіки запропонує їй в чоловіки сина Арсиної.
Задуму Фламінія не судилося збутися - по дорозі до галери Нікомед біг за допомогою невідомого друга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Нікомед (П'єр Корнель)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок