Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Після смерті (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Після смерті (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Після смерті (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,87 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Після смерті (Іван Сергійович Тургенєв)
Яків Арат проживав на Шаболовці в невеликому дерев'яному будинку зі своєю тіткою Платонідою Іванівною, Платоша, як називав її ще його батько. Йому було років 25, але жив він замкнуто, займався фотографією, дружив лише з Купфером, зросійщеним німцем, який був щиро прив'язаний до Аратова. За цей Платошо прощала йому деяку безцеремонність і шумноват життєрадісність. Вдачею Яків пішов в батька. Той теж жив самотньо, займався хімією, мінералогією, ентомологією, ботанікою і медициною, мав славу чорнокнижником, вважаючи себе правнуком Брюса, на честь якого назвав сина, і був схильний до всього таємничого і містичного. Яків успадкував цю його рису, вірив у таємниці, які можна іноді прозрівати, але осягнути - неможливо. При цьому вірив у науку. Ще за життя батька навчався на фізико-математичному факультеті, але кинув.
І все ж Купфер витягнув одного разу Аратова на концерт в будинок знайомої грузинської княгині. Але він недовго пробув на тому вечорі. Незважаючи на це, Купфер і наступного разу заманив його до княгині, розхвалив першокласний талант якоїсь Клари Міліч, про яку вони поки не вирішили: Віардо вона чи Рашель. «У неї чорні очі?» - Запитав Арат. «Так, як вугілля!» Виявилося, що він вже бачив у княгині цю дівчину. Їй було років дев'ятнадцять, вона була висока, прекрасно складений, з гарним смаглявим обличчям, замисленим і майже суворим. Прийняли її дуже добре, довго і голосно аплодували.
Під час співу Аратова здалося, що її чорні очі весь час були звернені на нього. Так продовжувалося і потім, коли вона читала із «Євгенія Онєгіна». Читання її, спочатку трохи поквапливе, зі слів «Все життя моя була запорукою побачення вірного з тобою» зробилося виразним і сповнилося почуттям. Очі її сміливо і прямо дивилися на Аратова.
Незабаром після концерту розсильний приніс Аратова записку з запрошенням прийти близько п'яти на Тверській бульвар. Це дуже важливо.
Спочатку він твердо вирішив не ходити, але о пів на четверту відправився на бульвар. Просидівши деякий час на лавці з думками про таємничу незнайомку, він раптом відчув, як хтось підійшов і став позаду нього. Клара Міліч була збентежена, вибачаючись за свою сміливість, але їй так багато хотілося сказати йому.
Арат раптом відчув досаду: на себе, на неї, на безглузде побачення і на це пояснення серед публіки. Роздратування продиктувало суху і натягнуту відповідь: «вельможна», «мені навіть дивно», «я можу бути корисним», «готовий вислухати вас».
Клара була перелякана, збентежена і засмучена: «Я помилилася в вас ...» Раптово спалахнуло обличчя її прийняло зле і зухвале вираз: «Як наше побачення нерозумно! Як я дурна! .. Та й ви ... »Вона зареготала і швидко зникла.
Минуло два-три місяці. І ось одного разу він прочитав в «Московських відомостях» повідомлення про самогубство у Казані обдарованої артистки і улюблениці публіки Клари Міліч. Причиною, за чутками, була нещасна любов. Купфер підтвердив, що це правда. Але газета бреше, амурів ніяких: горда була і неприступна Тверда, як камінь. Тільки образу не перенесла б. Він їздив до Казані, познайомився з сімейством. Справжнє ім'я її Катерина Миловидова, донька вчителя малювання, п'яниці і домашнього тирана.
Тієї ж ночі Аратова наснилося, що він йде по голому степу. Раптом перед ним з'явилося тонке хмарка, що стало жінкою у білому вбранні. Очі її були закриті, обличчя біле, а руки висіли нерухомо. Не згинаючись у спині, вона лягла на камінь, подібний могильного, і Арат, склавши руки на грудях, ліг поряд з нею. Але вона піднялася і пішла, а він не зміг навіть поворухнутися. Вона обернулася, очі були живі, і обличчя теж ожило. Вона поманила його. Це була Клара: «Якщо хочеш знати, хто я, їдь туди!»
Вранці він оголосив Платоша, що їде в Казань. Там з бесід з вдовою Миловидовим і сестрою Клари Ганною Арат дізнався, що Катя з дитинства була непокірна, свавільна і самолюбні. Батька зневажала за пияцтво та бездарність. Вся вона була вогонь, пристрасть і суперечність. Казала: «Такого, як я хочу, я не зустріну .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Після смерті (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок