Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Майстер і Маргарита (Михайло Булгаков)

Переказ скорочено Майстер і Маргарита (Михайло Булгаков)

Назва:
Переказ скорочено Майстер і Маргарита (Михайло Булгаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
752
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Майстер і Маргарита (Михайло Булгаков)
У творі - дві сюжетні лінії, кожна з яких розвивається самостійно. Дія першої розгортається в Москві протягом декількох травневих днів (днів весняного повного місяця) у 30-х рр.. Нашого століття, дія ж другий відбувається теж у травні, але в місті Ершалаиме ( Єрусалимі) майже дві тисячі років тому - на самому початку нової ери. Роман побудований таким чином, що глави основної сюжетної лінії перемежаються розділами, складовими другий сюжетну лінію, причому ці вставні глави є те главами з роману майстра, то розповіддю очевидця подій Воланда.
В один із спекотних травневих днів у Москві з'являється хтось Воланд, що видає себе за фахівця з чорної магії, а насправді є сатаною. Його супроводжує дивна свита: гарненька відьма Гелла, розв'язний тип Коровьев або Фагот, похмурий і зловісний Азазелло і веселий товстун Бегемот, який здебільшого постає перед читачем в образі чорного кота неймовірних розмірів.
Першими зустрічаються з Воландом на Патріарших ставках редактор товстого художнього журналу Михайло Олександрович Берліоз і поет Іван Бездомний, який написав антирелігійну поему про Ісуса Христа. Воланд втручається в їхню розмову, стверджуючи, що Христос існував насправді. Як доказ того, що є щось, не підвладне людині, Воланд пророкує Берліозу страшну смерть під колесами трамвая. На очах враженої Івана Берліоз відразу потрапляє під трамвай, Іван безуспішно намагається переслідувати Воланда, а потім, з'явившись в Массоло (Московська Літературна Асоціація), так заплутано викладає послідовність подій, що його відвозять у заміську психіатричну клініку професора Стравінського, де він і зустрічає головного героя роману - майстри.
Воланд, з'явившись в квартиру № 50 будинку 302-біс по Садовій вулиці, яку покійний Берліоз займав разом з директором театру Вар'єте Степаном Ліходєєвим, і, знайшовши останнього в стані тяжкого похмілля, пред'являє йому підписаний ним же, Ліходєєвим, контракт на виступ Воланда у театрі, а потім випроваджує його геть з квартири, і Стьопа незрозумілим чином опиняється в Ялті.
До Никанору Івановичу Босому, голові житлового товариства будинку № 302-біс, є Коровьев і просить здати Воланду квартиру № 50, так як Берліоз загинув, а Лиходеев в Ялті. Никанор Іванович після довгих умовлянь погоджується і отримує від Коровьева понад плату, обумовленої договором, 400 рублів, які ховає у вентиляції. Того ж дня до Никанора Івановича приходять з ордером на арешт за зберігання валюти, так як ці рублі перетворилися на долари. Приголомшений Никанор Іванович потрапляє в ту ж клініку професора Стравінського.
У цей час фіндиректор Вар'єте Римський і адміністратор Варенуха безуспішно намагаються розшукати по телефону зниклого Лиходеева й дивуються, отримуючи від нього одну за одною телеграми з Ялти з проханням вислати грошей і підтвердити його особу, так як він закинутий в Ялту гіпнотизером Воландом. Вирішивши, що це - безглузда жарт Лиходеева, Римський, зібравши телеграми, посилає Варенуху віднести їх «куди треба», проте Варенуха зробити цього не вдається: Азазелло і Коров'єв, підхопивши його під руки, доставляють Варенуху в квартиру № 50, а від поцілунку нагий відьми Гелли Варенуха позбавляється почуттів.
Увечері на сцені театру Вар'єте починається вистава з участю великого мага Воланда і його свити, Фагот пострілом з пістолета викликає в театрі грошовий дощ, і весь зал ловить падаючі червінці. Потім на сцені відкривається «дамський магазин», де будь-яка жінка з числа тих, що сидять в залі може безкоштовно одягнутися з ніг до голови. Тут же в магазин вишиковується черга, проте після закінчення вистави червінці перетворюються на папірці, а все, придбане в «дамському магазині», зникає без сліду, змусивши довірливих жінок метатися по вулицях у самій білизні.
Після вистави Римський затримується у себе в кабінеті, і до нього є перетворений поцілунком Гелли у вампіра Варенуха. Побачивши, що той не відкидає тінь, смертельно наляканий, миттєво посивілий Римський на таксі мчить на вокзал і кур'єрським поїздом їде до Ленінграда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Майстер і Маргарита (Михайло Булгаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок